Autor Tema: Moj Bigl  (Posjeta: 12443 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #15 u: 01. 10. 2010. 19:41:29 »
evo me opet,sa pet mjeseci i par dana





Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #16 u: 01. 10. 2010. 22:16:08 »
 POZDRAV!!

kolega po meni je to lijep pas,,ustvari ženka,,,,samo me brine  hoces li moci naci dobrog lovca a ujedno  i kinologa da je obuci za lov!!!! ref ref happi happi happi happi zagi hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #17 u: 02. 10. 2010. 21:42:01 »
  just bas lijep cucak!  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #18 u: 03. 11. 2010. 20:56:13 »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #19 u: 24. 11. 2010. 23:14:33 »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Primamo rezervacije za štence u 2012 godini
« Odgovori #20 u: 22. 10. 2011. 20:19:32 »
Tina je početkom iduće godine zrela za parenje pa ako neko želi kupiti bigla ovdje može rezervirati štene.
Neće ih biti mnogo na prodaju jer sebi ostavljam troje za lov.Cijene će biti pristojne i rado bih želio da završe kod lovaca.
Ovo namjerno nisam stavio u oglas jer se tamo javljaju i preprodavci a to želim izbjeći koliko je moguće.
Otac štenadi će najvjerovatnije biti jedan mužjak iz okolice Zagreba sa izvrsnim ocjenama i uspjesima,a i naša Tina nije na izložbi podbacila.
Štenci će biti čipovani cijepljeni i svi sa rodovnikom,onako kako to nalažu kinološka pravila

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline fruškogorac

  • K 100
  • **
  • Postova: 135
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #21 u: 22. 10. 2011. 23:48:07 »
Malo mi je to čudno što bi volio da dođu u lovačke ruke a nigdje nema ocjenske liste sa nekog ispita ili neki detalj sa terena.
 sor

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #22 u: 23. 10. 2011. 18:22:14 »
Malo mi je to čudno što bi volio da dođu u lovačke ruke a nigdje nema ocjenske liste sa nekog ispita ili neki detalj sa terena.
 sor

to je sasvim jednostavno, ako imaš ambicija da kupiš štene onda pogledaš exterijer roditelja,njihove ocjene,dobiješ na upit i podatke o roditeljima roditelja i njihovih roditelja kao i njihove ocjene. na koju ocjensku listu misliš? i koji detalj sa terena?
sve to nije garant da ćeš dobiti perfektno štene bez obzira kakvi roditelji u lovu bili,sve ovisi o tebi samom,onako kako ga odgojiš takvog ćeš psa i imati.
moja je garancija da su psi rasni,da imaju izvrsno porijeklo i uredne papire,a odgoj šteneta prepuštam vlasniku.

ako hoćeš ispitanog i radnog psa onda kupi odraslog,provjeri ga na terenu,i to je to. jesmo li sad jasni ili imaš još pitanja.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #23 u: 23. 10. 2011. 18:41:26 »
Kakva je radu i koju divljac radi zanima me kako su se pokazali bigli po ovim nasim bosanskim planinama.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #24 u: 23. 10. 2011. 19:10:02 »
Kakva je radu i koju divljac radi zanima me kako su se pokazali bigli po ovim nasim bosanskim planinama.

ja sam je od malena na vlečku učio na ds pa to i traži najviše,zeca i liju mota kad god naleti. na srneću divljač neću ni da navodim a i puštam je u šumi sa povodca samo kad znam da u krugu od 500 met nema srna. inače je jako aktivna,radijus kretanja u lovu oko mene je do 300 metara i kad radi čekam je,kad se vrati meni idemo naprijed i opet tako. na stari trag nereagira,samo na svijež i to oglasi glasnim jaukanjem jer oni ne štekte ko naši goniči.

čuvam je maximalno jer se bojim vepra i vuka jer mi Tina služi za maticu koja bi mi okotila pse za lov a ona treba samo da ih okoti.preskupa je bila da bih je tek tako pustio u lov na svakom terenu a vuka imamo ko pasa lutalica.

za sad sam zadovoljan,dobro se snalazi u nepoznatim predjelima i sve radi nosom,nema dizanja glave da bi vidjela gdje sam.i dosta je aktivna,prosto neumorna.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #25 u: 28. 10. 2011. 20:31:14 »






Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #26 u: 28. 10. 2011. 23:39:48 »
Stvarno ljepi psi, nekoliko sam ih pratio po utakmicama a
podosta i po lovu . Stvarno ustrajni psi , dubokog glasa ,
javljaju stari trag i čvrsto ga prate . No kod ove pasmine
pasa se javlja jedan problem slično kao i kod baseta .
Psi se jednostavno loše ili nikako ne vraćaju .
Ima dosta pasa u rukama nelovaca  a i ovo što je u rukama lovaca je
podosta plaćeno za naše uvjete , pa se većina boji puštati , nebi li
pas stradao li se izgubio . Uglavnom se psi čuvaju za nekakav dalji rasplod.
Po meni je to sve atraktivno , interesantno , onako u stilu imam psa
za lov kakvog nitko nema ali nažalost nevidim uzgajivača koji
koji bih se ozbiljnije posvetio lovu sa tom pasminom( naravno pričam o našim krajevima )
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #27 u: 29. 10. 2011. 11:34:35 »
Stvarno ljepi psi, nekoliko sam ih pratio po utakmicama a
podosta i po lovu . Stvarno ustrajni psi , dubokog glasa ,
javljaju stari trag i čvrsto ga prate . No kod ove pasmine
pasa se javlja jedan problem slično kao i kod baseta .
Psi se jednostavno loše ili nikako ne vraćaju .
Ima dosta pasa u rukama nelovaca  a i ovo što je u rukama lovaca je
podosta plaćeno za naše uvjete , pa se većina boji puštati , nebi li
pas stradao li se izgubio . Uglavnom se psi čuvaju za nekakav dalji rasplod.
Po meni je to sve atraktivno , interesantno , onako u stilu imam psa
za lov kakvog nitko nema ali nažalost nevidim uzgajivača koji
koji bih se ozbiljnije posvetio lovu sa tom pasminom( naravno pričam o našim krajevima )

dobar ti je komentar. mene je kujica koštala dosta novaca i pazim je maximalno jer si to nemogu priuštiti da joj se šta dogodi u lovu ili kod kuće.
od slijedeće godine kada budemo imali njene štence onda idemo ozbiljnije u lov.ona se vraća,dosta je tvrdoglava i po glasu i dlaci se može primjetiti dali je trag star ili svijež.
najveći problem kod nas u bosni su ljudi nelovci tojest oni koji kradu pse i preprodaju dalje.a to im odobrava nažalost i carina jer malo ko kontroliše pseći pasoš i ime vlasnika.
a tu su i prirodni predatori kao vuk,psi lutalice itd....
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #28 u: 19. 02. 2013. 19:44:36 »
Nakon što je ipak došlo do tragedije,u kuću uskoro dolazi opet Bigl.

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Moj Bigl
« Odgovori #29 u: 19. 02. 2013. 23:36:40 »
Kolega šta se desilo sa Tinom ččč