Autor Tema: Moji NLT  (Posjeta: 6174 vremena)

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Moji NLT
« u: 09. 02. 2010. 01:34:11 »
Zovem se Nikola Stajic,zivim u Vojvodini,selo Neuzina u okolini Zrenjanina. Nemacke Lovne Terijere drzim od svoje dvanaeste godine,kada sam na poklon dobio musko stene od jednog kolege mog oca.
Tada mi je ova rasa prirasla za srce,i od onda se nase dvoriste nemoze zamisliti bez Terijera.
U zimu 2008 sam resio da pocnem malo ozbiljnije da se bavim rasom,i u decembru te godine sam kupio svog prvog muzjaka sa rodovnikom.
Stenac se zvao Pera,tada je imao 4 meseca,i kupljen je od Vladimira Jurkovica iz Zablja,koji mi je svojim kasnijim savetima puno pomogao da od Pere napravim pravog svestranog psa,i ovom prilikom mu se na tome zahvaljujem  zagi.
Pera me je na prvi pogled odusevio svojim izgledom,a kasnije i svojim karakterom,poslusnoscu,i urodjenim osobinama.
On je sin Benija i Bebe,ta kombinacija je tri puta ponovljena jer se pokazala kao jako dobra. Beni je sampion u lepoti i radu,sa polozenom svestranom utakmicom,pas maksimalnih urodjenih osobina,dobrog rada na divljoj svinji,dobrog temperamenta i karaktera,koji se dokazao u priplodu-pas kakvom treba teziti! Beba je kompletna lovna kuja,dobrih urodjenih osobina.
Evo nekoliko Perinih slika:
Sa 6 meseci:




Rodovnik:







Pera je bio pas maksimalne sledoglasnosti,i jedan od retkih koji sledoglasno javljaju i pernatu divljac:



U rovu je bio jako istrajan,bio je precizan na divljaci,i uvek je isao na vrat (snimke necu postavljati iz poznatih razloga).
Bio je jako dobar aporter,i radio je sa velikom voljom,evo nekoliko snimaka:






Aport iz vode:



Aport kornjace:



Aport jajeta:



Vlecka fazana sa 400 metara (jedna duz) u augustu:



Vlecku sam ja vukao dok je on sedeo odlozen u zbunju,tako da se vidi samo donosenje,uvek mi je bio problem da ide jos neko samnom da snima,pogotovo po takvim vrucinama.
Jos malo slika:










U jednom lovu na fazane:




Pera je bio svestran pas, lako vodljiv,poslusan,nesto mirnijeg temperamenta,maksimalne sledoglasnosti,dobrog vracanja,sa velikom voljom za radom,pas po mom ukusu. Imao je jednom Prvaka Razreda Mladih,izveden je na tri izlozbe,i na IUO,koji nije upisan u knjizicu jer je za sledoglasnost dobio ocenu manju nego sto je zasluzio,a to je jedina disciplina zbog koje sam i izasao na taj ispit.
Kako sve sto je lepo kratko traje,tako sam nazalost i bez Pere ostao u jednom lovu na divlje svinje u Zablju 26.12.2009.

U aprilu '09 sam kupio jos jednog Benijevog sina zvao se Aca,majka mu je unuka Astora vom Asstraate.











Acu je prvo kupio jedan poljoprivrednik iz mog mesta,drzao ga je do godinu ipo dana,pa sam ga ja kupio kad on vise nije imao vremena za njega.
Sa Acom nije nikad radjeno nista dok nije dosao kod mene.
Odloznost je naucio za 2-3 dana,imao je urodjen aport:




Hteo sam da mu doradim aport,medjutim polje mu nije bilo jaca strana,pa sam ga prodao Irini Aleksandrovoj u Rusiju.




U sustini i on je bio dobar pas,ali prvi vlasnik nije imao vremena za njega,pa je bio malo svojeglav,sto mi nije jako smetalo,ali sam ga u augustu prodao zbog loseg rada u polju.

Trenutno imam samo jednu malu zenkicu,Dunju. O njoj se jos nema sta veliko pisati.
Nju sam dobio na poklon od Vlade iz Zablja kada sam ostao bez Pere.







Malom sam za sad zadovoljan,temperamentna je i zivahna,donosi mi stvari koje bacim:




I zaiteresovana je za pitomu svinju:



Ona je cerka Vladinog Dexa,i Boni,Benijeve sestre iz legla.
Vladin Dex je pas maksimalne sledoglasnosti,ostrine i vodoljubivosti,i nadam se da ce te urodjene osobine preneti malu Dunju.


Ako sam nesto zaboravio,dodacu kasnije.
Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: Moji NLT
« Odgovori #1 u: 09. 02. 2010. 13:35:15 »
Poslednja dva snimka nisam dobro postavio,evo ih opet:

Evo je kako aportira:



I kako laje na svinju:

Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: Moji NLT
« Odgovori #2 u: 09. 02. 2010. 14:14:41 »
Evo nekih predaka mojih pasa:

Beni:



Ginna (3xPRM,3xCAC,R.CAC,S)



Mercedes:



I jedan njen rezultat:



To bi trebalo da je najveci rezultat koji je jedna zenka postigla na svestranoj utakmici.

Mercedes i Arci (CAC,LZ-9,R.CACIT,CACT,R.CACT,3xSU,11xInr,8xIInr):



Dex "Crni Grom":



Fina-Fifi (LZ-9):



Alfi (LZ-9,2xCACIT,R.CACIT,6xCACT,5xR.CACT):



Boj:



Ex (LZ-7,R.CACIT,4xR.CACT,6xCACT,14xInr):



Arko (PRM,CAC,LZ-8,2xCACT,2xCACIT):



Falk vom Asstraata (3xPRM,CAC,2xR.CAC,2xPR,LZ-8,2xCACT,R.CACT,S/,5xInr):



Fe vom Asstraata:



Astor vom Asstraata (LZ-9,2xPRM,8xCAC,2xCACIB,R.CACIB,LZ-9,4xCACIT,2xR,CACIT,7xCACT,3xR.CACT,6xS/,4xSU 36xInr,9xIInr):



Beba (R.CAC,R.CACIB):



Trnov Urss-Ulff:

Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Moji NLT
« Odgovori #3 u: 09. 02. 2010. 16:20:20 »
 just just just just
bravo...

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Moji NLT
« Odgovori #4 u: 09. 02. 2010. 20:52:27 »
Svaka cast majstore  d4
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Moji NLT
« Odgovori #5 u: 09. 02. 2010. 22:00:54 »
Nikola just d1!
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline amater

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: Moji NLT
« Odgovori #6 u: 09. 02. 2010. 23:47:22 »
Odlicni psi svaka cast  d4

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: Moji NLT
« Odgovori #7 u: 10. 02. 2010. 02:08:16 »
Hvala. zagi
Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Moji NLT
« Odgovori #8 u: 10. 02. 2010. 14:29:54 »
Svaka čast Nidžo,lepo si predstavio svoje pse i to hronološki.Daj malo novih snimaka.Kad ćeš u Žabalj?

Offline kutle86

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Moji NLT
« Odgovori #9 u: 10. 02. 2010. 14:37:46 »
Nikola svaka čast ako budeš trebo štene imš odmene na poklon samo se javi
Istina i samo istina

Offline mika

  • K 100
  • **
  • Postova: 339
  • NLT je zakon
Odg: Moji NLT
« Odgovori #10 u: 10. 02. 2010. 14:40:14 »
Nikola bravo tako se ide napred

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: Moji NLT
« Odgovori #11 u: 10. 02. 2010. 15:49:26 »
Svaka čast Nidžo,lepo si predstavio svoje pse i to hronološki.Daj malo novih snimaka.Kad ćeš u Žabalj?
Bice snimaka uskoro,samo da se atar prosusi pa da mogu Dunju malo da izvedem,a u Zabalj cu verovatno sutra ako budem imao vremena,da najzad vidim Mitu i Rombu.
Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline zabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
    • nlt
Odg: Moji NLT
« Odgovori #12 u: 10. 02. 2010. 19:08:47 »
Bravo Nikola! Lepa prezentacija. Zahvalno je tebi kada padne u ruke neko štene ili pas. Ti se odmah trudiš da izvučeš što više iz njega. Za to treba i volje i znanja i talenta. Ti sve to imaš. Želim ti da napraviš uspeh sa svojim psima. Šteta što dolaziš za vreme mog radnog vremena pa nisam kući. zagi
Vetar duva, a karavani prolaze

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: Moji NLT
« Odgovori #13 u: 10. 02. 2010. 19:18:49 »
Bravo Nikola! Lepa prezentacija. Zahvalno je tebi kada padne u ruke neko štene ili pas. Ti se odmah trudiš da izvučeš što više iz njega. Za to treba i volje i znanja i talenta. Ti sve to imaš. Želim ti da napraviš uspeh sa svojim psima. Šteta što dolaziš za vreme mog radnog vremena pa nisam kući. zagi
Hvala na lepim recima. zagi Steta sto se nemozemo uskladiti nikako sa vremenom,ali bice dana.
Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: Moji NLT
« Odgovori #14 u: 10. 02. 2010. 20:56:54 »
Sve mogu shvatit a ovo mi nije jasno da pojedinci podržavaju Nikolu i daju mu podršku i dižu mu rep.
Pa Nikola to nisu tvoji psi već od tih što te podržavaju i što oni tu vide lijepo i kakav talent oni spominju.
Da mene pitaš trebaš ih nabiti nogom u guzicu jer ti oni ne žele dobro.
što bi bilo kad bi bilo