Autor Tema: NLT Ajaks  (Posjeta: 4567 vremena)

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
NLT Ajaks
« u: 19. 03. 2008. 23:32:05 »
Zbog njih sam krenuo s lovcima  z1


Ajaks u akciji: 

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #1 u: 20. 03. 2008. 08:37:36 »
Drug, svidja mi se pas...bez obzira na bradu.....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #2 u: 20. 03. 2008. 10:58:10 »
Drug, svidja mi se pas...bez obzira na bradu.....

A sto, sta je sa bradom? ččč

pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #3 u: 20. 03. 2008. 11:32:40 »
Nista, nema je....
mislim na jacu bradu, odlakanost
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #4 u: 20. 03. 2008. 12:02:21 »
Nista, nema je....
mislim na jacu bradu, odlakanost

sad me zabrinjavas.Pa zar kratkodlaki imaju izrazeniju bradu? Odlakanost? Ja sam drzao samo ostrodlake pa nisam upucen, zato pitam.

Pozz

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #5 u: 20. 03. 2008. 12:10:00 »
Postoji sam jedan NLT, a ne kratokodlaki i oštrodalki NLT.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #6 u: 20. 03. 2008. 12:11:43 »
ehej, ne kontamo se nas dvojica. nikako
svidja mi se pas, jos da je ostrodlaki bio bi bombonica.....
Na to sam mislio,inace Raci i ja smo se upoznali nedavno tako da i on i ja znamo o cemu mislimo...hehhehe
Da moj idealan NLT, ostra prilegla dlaka sa izrazenom bradom, ali to je mnogo velik problem za dobiti, ako je dlaka ok, onda je brada manja, ako je brada od onda je malo jace dlake...i tako u krug...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #7 u: 20. 03. 2008. 12:17:52 »
Postoji sam jedan NLT, a ne kratokodlaki i oštrodalki NLT.

dean de nemoj me zezati  ;)

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #8 u: 20. 03. 2008. 12:19:19 »
ehej, ne kontamo se nas dvojica. nikako
svidja mi se pas, jos da je ostrodlaki bio bi bombonica.....
Na to sam mislio,inace Raci i ja smo se upoznali nedavno tako da i on i ja znamo o cemu mislimo...hehhehe
Da moj idealan NLT, ostra prilegla dlaka sa izrazenom bradom, ali to je mnogo velik problem za dobiti, ako je dlaka ok, onda je brada manja, ako je brada od onda je malo jace dlake...i tako u krug...


A ha, sad kontam. Povlacim pitanje u tom slucaju. z10
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #9 u: 20. 03. 2008. 12:50:34 »
I koji je ljepsi?
od ova dva na slikama

Tacno da ne postoji kratkodlaki NLT, ali se na to misli kad pas ima kratku,jaku prileglu dlaku i bez izrazene brade je.
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #10 u: 20. 03. 2008. 12:57:57 »
I koji je ljepsi?
od ova dva na slikama

Tacno da ne postoji kratkodlaki NLT, ali se na to misli kad pas ima kratku,jaku prileglu dlaku i bez izrazene brade je.

Nisam znao.Davno je to bilo kad sam ja im'o terijere. Sad da ti odgovorim koji je ljepsi, ali iskreno i bez zeze. Ovaj gornji  samo da je cupav, tojest ostrije dlake. Ovaj donji sa vise dlake mi izgleda neuredno, ali to je stvar ukusa. Ja kad bi opet drzao terijere, onda obavezno opet sa duzom dlakom.

Ali molim za pojasnjenje zasto nema kratkodlaki? Mozda sam se pogresno izrazio, ali kako cu reci "glatkodlaki"??

pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #11 u: 20. 03. 2008. 13:02:43 »
Nisam ni morao komentirati.
Literatura ne poznaje oštrodlakog i kratkodlakog NLT, kao u slučaju foxterijera.

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #12 u: 20. 03. 2008. 14:57:58 »
Pozdrav svima vama, tacno je da standard i literatura ne prizna podjelu izmedju kratkodlakih i ostrodlakih NLT. Ta je podjela napravljena u  narodu. Ovdje kod mene, kad sam nabavio svog kera malo je ljudi znalo kakav je to ker. Pitali su me kad cu mu kupirati usi i rep kao u ostalih Dobermana.
Onda sam ih ja malo prosvijetlio i rekao da  to nije stene  Dobermana nego NLT, e onda sam morao objasnjavati kakav je to terijer koji nema bradu, kad svi terijeri imaju bradu ( mislim na one kterijere koje su oni navikavali gledati na ulici) pa sam im onda objasnio da je i Pit Bull isto tako terijer...... Gotovo svaki dan nekom objasnjavam razlike i karakteristike.
Estetski moje ker nikad nece na izlozbi dobiti titulu jer nema bradu ali ce ostale ocjene biti zavidno visoke, bar se nadam. Idealan teriejer bi po mom misljenju bilo nesto iz kombinacije ova dva kera sto su na slikama tijelo od mog kera i glava od ostrodlakog, ali naravno tesko je uzeti samo ono najbolje, pa zbog toga imamo takve NLT kakve imamo.
* Lovacpd nista nemoj da se brines za bradu, samo da se pocne brijati i navucice on nju :-)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #13 u: 20. 03. 2008. 15:33:14 »
Literatura ne priznaje ostrodlakog i kratkodlakog terijera,???
Ne bi se stim slozio. Iz literature koju sam ja citao stoji i jedno i drugo, stoga mislim da je diskusija o ostrodlakavosti,glatkodlakavosti suvisna pogotovo kad nema za to obrazlozenja.

Ovdje stoji :Beschaffenheit des Haares (izgled dlake)
   

Schlichtes( jednostavna), dichtes(kompaktna), hartes (tvrda) Rauhhaar(ostra-gruba) ili derbes (Gruba) Glatthaar (glatka dlaka).
Quelle: http://www.djt-club.de/

Za mene prosto receno isto sranje drugo pakovanje, jer literatura je danas ovako sutra onako.Isto k'o i zakon.sve stoji dok neko nedodje na ideju da ga promijeni. Meni je bitno da mi se pas svidja i da se sa njim moze raditi.
« Zadnja izmjena: 20. 03. 2008. 18:12:01 od PinzHunter »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #14 u: 20. 03. 2008. 18:07:44 »
Dlaka je jako bitna kod svih pasa pa tako i u terijera.Trebala bi biti od 3-5 cm, al bitno je da nije meka, da je oštra-čvrsta na dodir i najbitnije da ima podlaku.Nije poželjna meka, vunasta dlaka i kovrčava dlaka.
Brada nije mjerilo ljepote, bitno je da je pas pravilan i u standardu.

Koliko matična zemlja porijekla Njemačkog lovnog terijera drži do kvalitete dlake govori i činjenica da se dlaka ocijenjuje posebno, a forma tijela posebno!

« Zadnja izmjena: 20. 03. 2008. 18:40:00 od madhunter »