Autor Tema: Pomoć!!!!!!!!  (Posjeta: 2348 vremena)

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Pomoć!!!!!!!!
« u: 29. 03. 2010. 09:34:22 »
Dragi forumaši, molim za pomoć, vi ste možda zadnja nada....
Od 11. mjeseca tražim svog psa, beaglea, kojeg je netko hladnokrvno ukrao.
Očajna sam, plačem, ne mogu bez njega, ko dijete mi je....Ima 5 godina, operiran tumor na repu...

Molim Vas da dobro pogledate sliku, možda Vam ga je netko nudio za prodaju....

Ako imate bilo kakvu informaciju molim javite na 091-3098-113

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #1 u: 29. 03. 2010. 18:41:06 »
Gdje je pas nestao, tetovirani broj, čip? Daj malo više podataka. Odaziva se na ime..?
Jel pas po nečemu poseban i zanimljiv nekome(dobro goni svinju ili zeca, radi krvni trag, šampion u ljepoti)?
Neka posebna obilježja na psu po čemu ga se može prepoznati?
Sve što ti padne na pamet, reci.

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #2 u: 29. 03. 2010. 21:28:19 »

Pas je izrazito lijepe građe, viši je nego što je to uobičajeno za vrstu beagl.

Odaziva se na ime Figo.

Da, čipiran je : 19116029900

Ima tetovažu na lijevom uhu:10174

Pas nikada, iako je lovački nije bio treniran za lov (instinktivno bi lovio zečeve kada bi ih zapazio na livadi)

Pas je operriran od tumora, što se može opipati kao ožiljak (lagano zadebljanje) na korijenu repa.

Ne želim stvarati projekcije, no moj pas ima 5. godina i smatram da ga je onaj koji ga je uzeo znao o kojoj se vrsti radi....možda za lov, možda za rasplod...

Nisam lovački znalac no mislim da je psa od 5. godina nemoguće istrenirati za lov.

Što se tiče rasploda....iako znam da divljim uzgajivačima to nije bitno....moj pas ima tumor koji se prenio genetskim, nasljednim putem...

Kažem, ne želim ni pomišljati na takve stvari...

Možda ga je netko uzeo s namjerom preprodaje lovcima, što sam čula od nekolicine lovaca, prodaju se psi bez papira....ja imam sve potrebne papire....

Molim Vas i vaše kolege da što više ljudi sazna za mog psa....

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #3 u: 29. 03. 2010. 21:34:49 »
Vrlo rado bi vam svatko od nas pomogao a vjerujem i vratio vaseg ljubimca,znamo kako vam je jer mi svi imamo pse i znamo kako bi nama bilo.
Ne da branim lovce ali ako ga je ukra neko od lovaca vjerujte to je nelovac.Jos sto nam je jako bitno gdje je pas nestao blizu kojeg grada,sela ,mjesta i tocno kad je nestao.
Mi lovci cemo sve uciniti sto je u nasoj moci da i ponovo dodete do svog voljenog psa.
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #4 u: 29. 03. 2010. 21:57:20 »
Zahvaljujem na riječima razumijevanja....

Iz razloga jer ste prijatelji životinja sam vam se i obratila...

Moj pas je nestao na području Velikog Trgovišća, Zagorje.

Budući da je Figo, otkada sam ga dobila odrastao na tom području, nikada nije bio na lancu, lunjao je po mjestu (kopao je rupe ispod ograde u mlađim danima) par sati, UVIJEK BI SE VRATIO !!!!
Nikada on nije odlazio daleko....

susjedi bi znali reći, e posjetio nas Figo....svi ga znaju....5 godina...i onda odjednom, nema ga....

Susjed poznaje članove lovačkog društva iz mjesta te su drugi dan krenuli u potragu sa psima....
Razmišljali smo da mu se nešto dogodilo te da je uginuo.....lovci i psi su prošli km šuma i bregova....ništa.
Tako da sam još sigurnija da ga je netko uzeo...

Offline rolario

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #5 u: 29. 03. 2010. 22:31:46 »
Psi se ne puštaju bez nadzora da lutaju van dvorište  tsd.Da li je pas imao ogrlicu i markicu sa brojem da je cijepljen protiv bjesnoće? Ako nije postoji mogućnost da je netko pomislio da je lutalica ili da se izgubio te ga uzeo a mogla  ga je pokupiti i higijeničarska služba i odvesti u šinteraj.Provjerite i tamo 

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #6 u: 29. 03. 2010. 22:35:31 »
a mogla  ga je pokupiti i higijeničarska služba i odvesti u šinteraj

Pa kaj to postoji? di su da kupe onda lutalice koje stvaraju probleme.

Vjerujem da češ ga pronaći.
« Zadnja izmjena: 29. 03. 2010. 22:37:38 od jura_ »

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #7 u: 29. 03. 2010. 22:43:07 »
da, imao je ogrlicu....

je, ne bum ga više nikam puštala kad ga nađem....to je ono razmišljanje, ma nećemo ga držat na lancu, pa ovo je priroda, kaj mu se može dogoditi...nije mi bilo na kraj pameti da će se nešto poput toga desiti....šinteraje sam zvala....

također, šaljem dopise sa slikom i tekstom sa svim potrebnim informacijama poštom

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #8 u: 30. 03. 2010. 20:44:58 »
moj savjet je ako to več niste učinili da prijavite nestanak psa u vetrinarskoj stanici gdje je pas prijavljen, oni vam mogu provjeriti prema broju čipa okolne stanice u županiji gdje je netko možda doveo tog psa na cjepljenje.

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #9 u: 30. 03. 2010. 21:31:23 »
ja sam već obavijestila svoju stanicu.

Obaviještene su sve vet. stanice u županiji pa i šire.
Radi se o tome da su mi veterinari rekli da ukoliko veterinar i odluči provjeriti (očitati) čip, čip se sa čitača prenosi u komp, u bazu podataka gdje se tek onda može utvrditi da je pas već priajvljen kod drugog veterinara. Nakon toga veterinar kojem je moj pas došao na cijepljenje zove mog veterinara.

Čitač nema u sebi bazu podataka koja odmah izbaci vet. stanicu koja je dala čip.
Ja sam se i uzdala u ovo cijepljenje, sutra je zadnji dan cijepljenja protiv bjesnoće...

Kolko sam se informirala veterinari su dužni provjeriti čip psa koji inače nije njihov pacijent (pogotovo stariji), no nažalost, ne rade to svi...

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #10 u: 02. 04. 2010. 20:33:09 »
Dragi forumaši,

Želim svima sve najbolje povodom blagdana Uskrsa, vama želim da Vam se ostvare vama najbitnije želje!!!!

Hvala svim forumašima koji su pogledali moju obavijest, hvala im na potpori u traženju mog peseka, kojeg tražim dok ga ne nađem z6.....

To ja sebi želim za Uskrs a Vas još jednom molim da obratite pozornost na peseke u kraju u kojem živite i obitavate jer nikada se ne zna, možda se Figo nalazi negdje blizu Vas!!!!!!

Hvala Vam i još jednom....SRETNI VAM BLAGDANI!!!!

Offline top_trap

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #11 u: 04. 04. 2010. 19:28:08 »
Sretan Uskrs i vama Irena,ja sam vjerojatno "najveći krivac" što je ovaj poziv u pomoć na našem forumu jer sam ga ja preporućio gospodici Ireni,nadam sa da postoji kakva takva šansa da se izgubljeni psić pronađe a ja bi zamolio sve ćlanove foruma  koji bi eventualno imali štene Bigla da se jave a mi kao forumaši pikupimo novce i kupimo to štene i pokažemo da su lovci sve smo ne ubojice kako nas neki žele prikazat, i tako bar malo ublažimo bol Ireni.

Offline irena

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Pomoć!!!!!!!!
« Odgovori #12 u: 04. 04. 2010. 20:06:17 »
Sad sam tek skužila ko je top trap....da, dragi gospon koji mi je preporučio forum....

Hvala ti najljepša na iskazanoj gesti no ja stvarno ne želim drugog peseka, ne mogu si Figa zamijeniti drugim....definitivno ustrajem na pronalasku Figa...

A moja iskustva s lovcima su samo takva da su nam lovci iz Trgovišća pomogli u traženju Figa, jer ga neki i znaju.
Samo želim reći da ga je mogao uzeti bilo tko....