Autor Tema: Trobojac Gari  (Posjeta: 2635 vremena)

Offline S.Lipnica

  • K
  • *
  • Postova: 9
Trobojac Gari
« u: 25. 02. 2014. 13:53:09 »
Pozdrav kolege,

evo i mog novog pojačanja na 4 noge :)

Zubi su mu ispravni, fali mu bjeline oko vrata ali nisam ni tražio manekena, nego hoću sebi da obučim dobrog i radnog goniča.... Izgled je po mom mišljenju manje bitan od kvaliteta rada...

Offline S.Lipnica

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Trobojac Gari
« Odgovori #1 u: 02. 04. 2014. 13:41:04 »
Malo je porastao, i već pomalo traga i njuška.

Offline tzajcek

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Trobojac Gari
« Odgovori #2 u: 02. 04. 2014. 19:27:39 »
lijep pas, i sam odmalena imam pse i nemogu zamisliti lov bez vlastitog psa.
nadam se da cete se dobro slagati z1 zagi

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Trobojac Gari
« Odgovori #3 u: 02. 04. 2014. 20:55:17 »
 z2 je  1liga zagi

Offline S.Lipnica

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Trobojac Gari
« Odgovori #4 u: 07. 04. 2014. 00:11:50 »
Odnos lovca i njegovog psa je uvijek bio i uvijek će ostat nešto posebno, nešto neopisivo. A kako je tek lijep osjećaj kad pas počinje da "sluša".... Ja ga pomalo treniram, ne forsiram ništa, kad vidim da mu više nije interesantno "sjedi" onda polako pređem na "donesi", a kroz igru stalno vježbamo "dođi" sa pištaljkom, pa nagrađivanje, pa milovanje...... Pola sata vježbe, pa pola sata šetnje i polako. Neću da pretjerujem sa obukom, nemam nekog pretjeranog iskustva, pa se bojim da će izgubit interesovanje i onda nema napredka. Tek mu je 3 mjeseca, i ne očekujem od njega da već sve savladava iz prve, tako da smo opušteni moj Gari i ja, idemo polako ali sigurno naprijed.

A kad idemo u šetnju, već se primijeti jak instinkt goniča i tragača, njuška je stalno dole a rep se ne smiruje. Kad čuje šuštanje ukopa se i osmatra, naćuli uši, pa nakon par sekundi gleda u mene :)

Ako neko ima dobar savjet kako dalje obučavati slobodno neka piše....