Autor Tema: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom  (Posjeta: 9221 vremena)

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #15 u: 06. 07. 2009. 19:47:19 »
Kolega valdop, post ti je malo nedorečen  teaa
Ideja je za svaku pohvalu, te se nadam da će nas se ponešto okupiti te nedjelje na natjecanju.
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

valdop

  • Gost
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #16 u: 06. 07. 2009. 20:01:49 »
Hvala na upozorenju, mislio sam da je sve prošlo, evo ponovno


Poziv na streljačko natjecanje "SNIPER KUP"    

POZIV
 
POSTROJBAMA ORUŽANIH SNAGA REPUBLIKE HRVATSKE
 
POLICIJSKIM UPRAVAMA, POSTAJAMA I POSTROJBAMA

LOVAČKIM DRUŠTVIMA

STRELJAČKIM KLUBOVIMA

SVIM ZAINTERESIRANIMA
 
Hrvatski časnički zbor Grada Rijeke organizira u čast Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti, po prvi put u Hrvatskoj, streljačko natjecanje "SNIPER KUP" u disciplini "Snajperska puška", na udaljenosti od 300 do 600 metara.

Natjecanje će se održati u nedjelju 02. kolovoza 2009.g. na strelištu "Kovačevo" na Grobniku.

Dopuštene su sve vrste i kalibri pušaka sa optičkim ciljnicima i užlijebljenim cijevima. Gađat će se se u četiri kategorije:

 

   1.

      Kategorija "Open", u kategoriju ulaze sve vrste i kalibri pušaka i vrste optičkih ciljnika, udaljenost 300 m, neograničen broj probnih hitaca, 10 ocjenskih hitaca u "snajpersku metu" promjera 40 cm, (promjer kruga "10" = 4 cm), vrijeme gađanja 30 minuta

   2.

      Kategorija "Povijesna puška", u kategoriju ulaze sve snajperske puške nastale do kraja drugog svjetskog rata bez obzira na originalnost optike iz tog razdoblja (Mauser K98 i sve inačice, Mosin-Nagant i sl...), udaljenost 300 m, neograničen broj probnih hitaca, 10 ocjenskih hitaca u streljačku metu "R-50" promjera 50 cm, (promjer kruga "10" = 5 cm, "crno polje promjera 20 cm"), vrijeme gađanja 30 minuta

   3.

      Kategorija "Lovački Karabin", u kategoriju ulaze sve lovačke puške, udaljenost 150 m, neograničen broj probnih hitaca, 10 ocjenskih hitaca u streljačku metu "R-50" promjera 50 cm, (promjer kruga "10" = 5 cm, "crno polje promjera 20 cm"), vrijeme gađanja 30 minuta

   4.

      Kategorija "Long range-open" u kategoriju ulaze sve vrste i kalibri pušaka i vrste optičkih ciljnika, udaljenost 600 m, neograničen broj probnih hitaca, 5 ocjenskih hitaca u metu "silueta" dimenzija cca 70x 100 cm, vrijeme gađanja 30 minuta

 

Za vrijeme natjecanje na vojnom strelištu primjenjuju se opća pravila sigurnosti određena Zakonom o oružju te pravilima ponašanja na vojnim strelištima.

Stav za gađanje je "ležeći" sa ili bez remena, sa ili bez naslona ili nožica, po izboru strijelca.

Tijekom natjecanja bit će osigurana besplatna prehrana na samom strelištu. Bezalkoholna pića kao osvježenje i prikladni sendviči bit će na raspolaganju po simboličnim cijenama. Kotizacija za sudjelovanje na natjecanju iznosi 10 Eura odnosno kunsku protuvrijednost po srednjem tečaju NBH na dan 02.08.2009. a iz iste se pokrivaju troškovi organizacije natjecanja, sudačko osoblje, mete i sl.
Prijave i podrobnije informacije HRVATSKI ČASNIČKI ZBOR GRADA RIJEKE, Pomerio 26, 51000 RIJEKA na tel. 091/8819200 ili e-mail rajko.kacic@ri.t-com.hrOva email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript


S poštovanjem, Predsjednik:
 
poručnik Rajko Samueli-Kačić

Rijeka, 27. lipnja 2009.g.

 



 


Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #17 u: 06. 07. 2009. 22:03:48 »
Imam želju otići pa makar i na takmičenje kao gledaoc,
 pa ako bude zainteresiranih iz slavonije i ZG.
neka se jave radi dogovora oko prijevoza....
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #18 u: 07. 07. 2009. 10:30:22 »
ja sam zainteresiran da idem kao takmičar ali ima nekih drugih stvari , ali u svemu HS čujemo se računaj na mene
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #19 u: 08. 07. 2009. 22:00:58 »
Hmm, djeluje mi da baš i nije prevelik interes među forumašima za ovo natjecanje.
Možda ipak griješim.
U trilemi sam oko izbora zrna i punjenja za 300 i 600 metarsko pucanje i da li se uopće prijavljivati sa .243 na 600m ili to odraditi sa 8x68  ččč
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #20 u: 09. 07. 2009. 02:42:03 »
mene interesira lovački karabin na 150 m i možda povijesno oružje
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #21 u: 09. 07. 2009. 09:14:01 »
Lovački karabin na 150m je neupitan, pošto tu možemo relativno ravnopravno odmjeriti snage  fre
Kad se je već na strelištu, zašto ne probati  2p na 300 i 600m, budući u životu nisam pucao na tim daljinama  uf
Naravno, u tim se kategorijama nema što očekivati uz vojsku, policiju i strelce  mad
Na raspolaganju imam  70grs zrna MatchKing i BlitzKing moly od Sierre, te Ballistic tip od Noslera, te se u tome sastoji moja trilema.
 :pferd:
« Zadnja izmjena: 09. 07. 2009. 09:15:48 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 356
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #22 u: 09. 07. 2009. 23:19:55 »
Kolega Hubert.ctg možda malo pomognem u vezi (glede) trileme.

Samo Ti moreš probati koju kuglu Tvoja cev najbolje nosi (dela najmanju grupu). Ali bez obzira koji spektiv nucaš furt se bolje vidi
rupa od moly kugle (h belom) pa bar znaš gde si. Ak si h crnom na 300m možda buš videl rupu (ovisi o spektivu i vremenskim uvjetima ( miraž)) a možda i nebuš. Na 600m videti rupu h crnom moreš samo na svetke. 02.08. je nedelja (svetek) pa Ti se možda posreči ovisno o terenu iza mete.
Bilo bi dobro da su mete v boji (npr. crvenoj) v kojoj se vidi crna (moly) rupa.

Vidimo se na Grobniku.

Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #23 u: 10. 07. 2009. 09:11:23 »
Evo kaj ti je čovjek sa iskustvom.  ref
Zahvaljujem na savjetu.
Kad bi koristili .50Browning ne bismo imali problema s rupicama.  teaa
Vidimo se GT.
 pic  d7  just  sauf  z6  pic
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #24 u: 27. 07. 2009. 20:19:17 »
Šutnja  ččč
Tko osim mene, GT-a, Huntercro-a i ? dolazi u nedjelju u 9,00 na Kovačevo ???
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #25 u: 28. 07. 2009. 00:25:01 »
otkaz - ne mogu jer ne mogu dobiti godišnji, ali dolazi moj favorit GT. Čuvam se za Mrkopalj, mada nada postoji
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #26 u: 28. 07. 2009. 08:08:10 »
Ja sam na moru, idem u četvrtak, ali se nadam Mrkoplju...  d6  d7  2p

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #27 u: 03. 08. 2009. 14:44:20 »
Nestrpljivo očekujem rezultate sa natjecanja na portalu, kao i poneku fotku kolege GT-a u ovoj temi.
Kako ste već mogli ponešto pročitati u temi "Utjecaj vjetra...", jučer je bilo poprilično toplo i vjetrovito na Grobniku. Mislim da su natjecateljice i natjecatelji, te nazočna publika i organizatori došli na svoje, te da će sličnih događanja na strelištu Kovačevo biti više u doglednoj budućnosti.
 bravooo , kako organizatorima, tako i najuspješnijim ekipama i pojedincima.
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #28 u: 03. 08. 2009. 21:07:07 »
Što se tiće same ideje takvog događanja kakvo je održano na Grobniku,svaka čast organizatorima i silnom trudu koji su uložili kako bismo se svi lijepo zabavili.
Da ima mjesta za neka poboljšanja i eliminaciju nekih ( po meni) loših elemenata,ima,ali u cjelini gledano,bilo je vrlo zabavno i poučno.
Nadam se da će se uskoro organizirati nešto slično,jer blo bi šteta da ostane na ovome.
Hrvatskoj kronično manjka takvih događanja.
Hvala lijepa Streljačkom Savezu Primorsko Goranske Županije i Gospodinu Rajku Samueli-Kačiću.
Hvala svima koji su nas dočekali,posluživali i pomagali nam tijekom natjecanja, koji su nam skuhali vrhunski grah i održali dobro raspoloženje tijekom cijelog natjecanja.

Offline fulir

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #29 u: 04. 08. 2009. 12:39:30 »
daj te neke rezultate ! kak je bilo kako ste vi pucali ?