Autor Tema: Takmičenje u streljaštvu 6 i 7.9.2008 Memerijal dr. Nikodema Gudeca  (Posjeta: 17490 vremena)

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Izmedju Lasinje i Karlovca,desna strana kupe!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
 Dečki pozdrav!! d4
Sve i riječ sam pročitao slike pregledao. Čestitam svima na  postignutim rezultatima, posebno mi je drago zbog kolega fazana i Old huntera, prvoga na uspješnoj organizaciji a drugog što "ne da na nas starije". Pravo takmičenje, za iduću godinu dolazim 88% posto, da navijam za portal, predlažem da se  takmičarska ekipa portala malo proširi radi konkurencije i priprema za takmičenja, na kojem se nadam da će biti tradicionalno što se tiče učešća našeg portala. Ne bi bilo loše da neko od kolega ispod slika napiše ko je ko (neke znam). z10 z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Laa Laa

  • K
  • *
  • Postova: 59
Čestitke svima!  dr.i

Dosla sam s mora tek jucer tako da nisam stigla, no kako citam, vidim da vam je bilo dobro i bez mene.  d2 d2 d2




Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
I od mene iskrene čestitke svima na postignutim zavidnim rezultatima.
Usput, žal mi je kaj pesu zbog nedjeljnog izostanka sa događanja. Još jednom pozdrav svima  s kojima sam se vidio u subotu. Da se naslutiti da će biti još prilika za druženje.
 z10 poštovani kolege  d6 d6 d6 d6
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Evo  s danom zakašnjenja moram napisati svoje utiske...
Stvarno odlična organizacija uz odlične domaćine i dobru atmosferu.
Puno dobrih strijelaca (mislim da su forumaši dokazali da ulaze u tu kategoriju), na kraju Oldhunter i Fulir u prva tri pojedinačno.
Ekipa foruma i portala 2 ekipno (sad mi je užasno žao ona moja promašena zadnja 3 goluba, jer bi ekipno bili prvi).
U subotu smo dean i ja malo trenirali, bili su tu i Hubertctg (imao obaveza pa brzo otišao), fulir i njegov kum Robi..
U nedjelju uz prilično težak raspored ekipe i puno obaveza otpucali smo odličnu seriju..
Još jednom hvala svima koji su došli, pucali, potrošili svoje vrijeme i novac u korist portala i samog foruma..
Hvala domaćinima, i mislim da za slijedeću godinu možemo slobodno najaviti dolazak
čestitke uspješnim stijelcima.. s nekoliko opaski...
BUGARIN-mislim da si ostao dužan.... heheheheh
Laa Laa - šteta da nisi mogla doći...

Offline Bugarin

  • K
  • *
  • Postova: 39
Ja sam svoj veliki grijeh odmah po silasku s piste platio i platit ću ga opet, samo recite kad i gdje!!      dr.i  z10  dr.i

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Rađe prestani kiksati. Kad te najviše trebamo tebe nema!  :tommy:  uf  d7 Čim si prvog goluba promašio, vidio sma kam to vodi!  dr.i  z10

Offline Bugarin

  • K
  • *
  • Postova: 39
I ja isto, no nisam si mogao pomoći. Ja se nadam da se to više neće događati. ;D

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Ja sam svoj veliki grijeh odmah po silasku s piste platio i platit ću ga opet, samo recite kad i gdje!!      dr.i  z10  dr.i
hahhaha, sorry ako sam zaboravio... heheheeheh

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Evo još malo slika sa dodjela nagrada.Dean i mali MATEK preuzeli su pehar za osvojeno drugo mjesto ekipe portala "LOVAC" i nagradu za treće mjesto pojedinačno , člana portala g.Fulira.
Osvajača prvog mjesta pojedinačno,također našeg člana Oldhuntera  i vođu natjecanja ,člana mog društva M.Kruca nisam zbog rijetke ljepote mogao slikati osim s leđa da nam se forumaši ne razbježe.   ;D
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Neznam samo dali je LOVAC pripremio policu za ovoliki pehar..  z11

Zoran

  • Gost
jesam ja kod mene ce stojati!  :bunny:  d4

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Sa velikom tugom i žalosti moram vas izvijestiti da se ove godine neće održati memorijal Dr. Nikodema Gudca i to iz razlga što je službeno tumačenje Mup- a da se na lovački streljanama mogu održavati samo vježbe za članove društva , a svako takmičenje na bilo kojoj razini zahtijeva da se održi na civilnom strelištu koje ima sve uvijete propisane zakonom.
Kad se donosio zakon i pravilnik naši mudraci nisu znali ili htjeli znati što se valja iza brda.
Evo izvoda kako ga tumači Ministarstva

Članak 32.

Vlasnik oružja dužan je oružje održavati u ispravnom stanju, pravilno i pozorno rukovati njime.
Oružje je zabranjeno upotrebljavati na javnim mjestima ili na mjestima gdje se može ugroziti sigurnost građana.
Lovačko oružje ne smije se upotrebljavati izvan lovišta, civilnih strelišta ili drugih mjesta određenih za vježbe gađanja.
Već je na na Kupu grada Zagreba održanog na streljani Ponikve bilo ogromnih problema , te se je samo zahvaljujući tajniku HLS-a i predsjedniku LSG-Zagreba ta priredba održala uz stotinu telefonskih razgovora i molbi da se Kup ne prekida.
To što smo mi dobili takvu zabranu u rujnu 2008 nakon memorijala , očito nikoga nije potaklo da se trgne i upre iz sve snage da se da u Saborsku proceduru izmjena nakaradnog zakona.
Sada kad s nama istu sudbinu dijele Ponikve , Jablanovec , Bistra i ne zna se daljni sljed društava , a biti će najvjerovatnije sva koja imaju strelišta i organiziraju međudruštvena takmićenja ili ligu možda se ipak poćne nešto događati.
Mi koji smo uložili cca  400 000 kuna u uređenje i  nabavku opreme , a uz to sve i imamo dozvolu Ministarstva kulture i Hrvatskih šuma ostali smo na milost i nemilost nedorečenom zakonu.
Ovo sam napisao da vas upoznam i upozorim da je pitanje dana kad će i na Vašim streljanama doći do zabrane organizacije streljačkih takmićenja.


« Zadnja izmjena: 17. 08. 2009. 10:07:58 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Osnujete streljačku udrugu, dodatna korist je da možete tražiti financijsku pomoć od općine ili grada na čijem ste terenu (po mogučnosti biti što glasniji i dosadniji).

Znam da možete zatražiti financije od opčinara i kao LD, ali vjerujet mi da sportske udruge puno bolje prolaze  ;)
Imam upalu volje.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Hmm, to znači da natjecanje nije ujedno i vježba  uf
Ako se natječeš onda ti vježba nikad u životu više ne treba  :pferd:
Može se zaključiti da niti na civilnim strelištima nije dozvoljeno natjecanje,već samo vježba gađanja. teaa
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon