Autor Tema: Srednjeazijski Ovcar  (Posjeta: 48633 vremena)

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Srednjeazijski Ovcar
« u: 15. 11. 2008. 20:17:25 »
Po meni jedan od najlepsih pasa,snazan,brz,neustrasiv.Vidjao sam dosta primeraka po izlozbama koji su dovodjeni iz Rusije.To je strasno koliki je taj pas,po samoj gradji i stavu se vidi da puca od snage,iako je ovcarski pas moze se koristiti i u sluzbene svrhe.


Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #1 u: 16. 11. 2008. 12:29:52 »
 Ima ih u Bosni mislim jedan veterinar iz LIvna!!! (ima par mužjaka i ženku)!!! bijele!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #2 u: 02. 03. 2009. 20:56:24 »
Par mojih poznanika ih ima i na njihovu zalost previse su agresivni. Ali lipi psi
« Zadnja izmjena: 05. 10. 2009. 23:27:35 od REDZO »

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #3 u: 05. 10. 2009. 23:27:16 »
srednjeazijski ovčar nije ovčarski pas(isti su svrstani u I FCI skupinu) nego pastirski pas za čuvanje i odbranu dobara i po FCI je raspoređen u II FCI skupinu.U Ruskoj Federaciji u dijelovima (srednja Azija) uzgajivači i vlasnici ovih pasa imaju svoje pravilo(i sudije) i organiziraju borbe ovih pasa što je uslov pasa za dozvolu pripuštanja u priplod.Pas mora hrabro prihvatiti borbu,nesmije napadati zahvatom vuka,podmuklo niti štepovati,ne mora biti pobjednik ali mora iskazati odlučnost i hrabrost.U tom podneblju ih zovu volkodavi(davitelji vukova)očevici kažu da su strahovito snažni da ima veoma jakih pasa kakvi se i neviđaju na evropskim izložbama.Smatra se za najoštriju pasminu iza turskog karabaša.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #4 u: 06. 10. 2009. 19:54:50 »
letos u Irigu izlagan je pas rase Srednje azijski ovčar, enormnih dimenzija više od 90 cm u grebenu,težak preko 100 kg.Da li se takav pas može svrstati u radne,procenite sami. ;D ;D
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #5 u: 06. 10. 2009. 20:40:22 »
Ovo mi ipak izgleda malo preglomazno... medvjed, a ne pas... uf

A najjače mi je za vidjeti kad jedna žena vodi takvo ogromno tele na izložbu... dobro još dok nije agresivan, što je stvarno rijetkost jer je ta pasmina izuzetno agresivna...

Pozdrav!!!

HunterDon
« Zadnja izmjena: 06. 10. 2009. 23:51:13 od REDZO »

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #6 u: 06. 10. 2009. 21:13:00 »
komentar većine prisutnih je bio da ovaj pas ima u sebi primesa nekih drugih pasmina(bernardinac,mastif...)Inače pas je oštenjen u Rusiji i tamo je u vlasništvu.
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #7 u: 06. 10. 2009. 21:22:01 »
 Ja samo mislim : eh što nije srndać i što nije moj.......pola bi foruma nahranio!!!! hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #8 u: 06. 10. 2009. 21:25:03 »
Vjerovatno prisutni nisu upoznati sa pasminom pa su komentari da ima  bernardinca u sebi i slično.Ovdje je očigledno da se sa psom postupa kao klasično sa kučnim ljubimcem umjesto da se pas više kreće,trči,pliva pa sve to pretvori u tvrde mišiče mada je inaće pasmina sa dosta supstance.Pokušat ću da pronađem fotografije borbi koje se priređuju u Rusiji(gdje je istinski potrebna brzina,gipkost i snaga)Napominjem da ove borbe nisu do smrti jednog od boraca i da postoji sudija u ringu koji to nadgleda(primjena njihovog pravilnika za borbe koji naravno nije naišao na zeleno svjetlo u FCI u smislu radnog ispita za ovu pasminu ali se svejedno u zemlji u tim regijama postojbine pasmine primjenjuje.)
Treba napomenuti da su i ovi psi dosta socijalizirani i izlažu se i nema potrebe stvarati famu da se radi o nekontrolisanim životinjama.Ipak kad se radi o robusnim mužjacima iz II FCI skupine bude"roškanja" ako se ne pazi.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #9 u: 06. 10. 2009. 21:41:42 »
Ovo mi ipak izgleda malo preglomazno... medvjed, a ne pas... uf

A najjače mi je za vidjeti kad jedna žena vodi takvo ogromno tele na izložbu... dobro još dok nije agresivan, što je stvarno rijetkost jer je ta pasmina izuzetno agresivna... 2p

Pozdrav!!!

HunterDon
ko zna sta radi sanjim  pesi pesi lizi lizi hao hao hao hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline gogidj

  • K
  • *
  • Postova: 42
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #10 u: 06. 10. 2009. 21:42:55 »
ovoliki cuko kucni ljubimac????????
taj vlasnik  goste nikada nije imao rol rol rol

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #11 u: 06. 10. 2009. 21:50:57 »
Pas od uzgajivača koji je donešen iz Rusije je tip koji ih ima desetine i živi od toga što "gazdama" ih dovozi naveče i vrača ujutru u štenaru a noću čuvaju objekte,firme,poslovne prostore.
Evo upravo "kuha imageshack"da progura nešto od fotki pa da postavim borbu volkodava.I mislim da 1:1 sa močnim mužjakom i vuk je u žestokim problemima.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #12 u: 06. 10. 2009. 21:57:04 »
na youtube ima "wolfhound vs two wolfs - fight to death"(volkodav protiv dva vuka),postavio bih ali ne umem sor sor
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #13 u: 06. 10. 2009. 22:03:29 »
VOLKODAV (ili Davitelj vukova)provjera hrabrosti i spretnosti u borbi

http://img301.imageshack.us/img301/4865/volkodav.jpg
« Zadnja izmjena: 06. 10. 2009. 22:08:37 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Srednjeazijski Ovcar
« Odgovori #14 u: 06. 10. 2009. 22:10:34 »
na youtube ima "wolfhound vs two wolfs - fight to death"(volkodav protiv dva vuka),postavio bih ali ne umem sor sor
probaj jednostavno kopirat link i prenijet u temu na"odgovor"
na isti način ja prenesem direkt link sa imageshack sliku.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović