Autor Tema: "Bark River"  (Posjeta: 21843 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: "Bark River"
« Odgovori #30 u: 27. 12. 2012. 09:24:29 »
pepi, ovde se zec ne lovi jedino kada nisi u lovu ili kada si na izlozhbi zecheva..this is Australia :)

Yes I Understand

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: "Bark River"
« Odgovori #31 u: 27. 12. 2012. 17:52:55 »
Ma Rajko kakvo bre prezivljavanje kakvi bakrazi.Nisam ti ja onaj Bear koji kad su ukljucene kamere jede svakakve gadotije a kad se kamera ugasi jede hamburgere i pice. Jednostavno zelim jedan univerzalni lovacki noz sa kojim mozes drat,odrobit,preseces i ostale normalne stvari.Nezelim nositi tri noza jedan za dranje jedan za konzerve jedan za cepanje drva i takve g...  Sve ovo sto sam ti dosad nabrojao do sad sam radio sa preklopnog iz SOGove ergele i nema nikakve zamerke ali jedino sto nevalja a to sto je Lazo reko nekako ne ide sa exspresicom  ;D
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: "Bark River"
« Odgovori #32 u: 27. 12. 2012. 21:59:23 »
Traperu,takav jednostavno nikada nećeš naći jer takav -sve u jedan ne postoji.sad bi trebao iscjepat drva pa se obrijat...ne ide to tako.... onako jednostavno,materijali trebaju imati i elastičnost i tvrdoću.za solidan noz  se traži kombinacija ovih svojstava ali ne može biti za sve.pogotovo inoxi nemaju bogat spektar kvalitetnih svojstava osim nehrđajućih.ista stvar i sa cijevima pušaka itd...

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #33 u: 28. 12. 2012. 08:58:33 »
Dobro Traperu, ako nis Andrew Bear Grylls i ako i ne treba noz za prezivljavanje onda zaboravi "temagami".Iskreno, nisam od tebe ni ocekivao da se drzis rukama za krilo dvokrilca i skocis padobranom kada ides u lov u Kimberly :).
 Kao sto rekoh, ako ti se svidja Helle, a nozevi su im zaista dobri imaju oni mnogo bolje modele za obradu divljaci.Njihovi celici se nesto sporije tupe od BR ali se i teze ostre. Pogotovo ako laminat i konkavnu ostricu zelis naostriti da brije, treba ti mnogo vise vestine i vremena nego za konveksnu ostricu od A2 ili D2.
Nacin ostrenja koji Helle preporucuje je ok ali to je nacin za njihovog prosecnog kupca, u svakom slucaju dobar i primenjiv ali pravilno ostrenje takvih nozeva zahteva vise.
U ostalom, ovi momci ovde koji prave ostrice i nozeve (Nakovanj i ostali) su majstori od zanata, dajte lovu njima, za cenu jednog BR ili Helle oni vam mogu napraviti noz po meri i nameni, siguran sam nista losiji od brendiranih, mozda i bolji.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: "Bark River"
« Odgovori #34 u: 28. 12. 2012. 12:09:14 »

U ostalom, ovi momci ovde koji prave ostrice i nozeve (Nakovanj i ostali) su majstori od zanata, dajte lovu njima, za cenu jednog BR ili Helle oni vam mogu napraviti noz po meri i nameni, siguran sam nista losiji od brendiranih, mozda i bolji.

 bravooo  d4 ......a ne za vodom preko potoka.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: "Bark River"
« Odgovori #35 u: 30. 12. 2012. 10:44:05 »
Dobro Traperu, ako nis Andrew Bear Grylls i ako i ne treba noz za prezivljavanje onda zaboravi "temagami".Iskreno, nisam od tebe ni ocekivao da se drzis rukama za krilo dvokrilca i skocis padobranom kada ides u lov u Kimberly :).
Kao sto rekoh, ako ti se svidja Helle, a nozevi su im zaista dobri imaju oni mnogo bolje modele za obradu divljaci.Njihovi celici se nesto sporije tupe od BR ali se i teze ostre. Pogotovo ako laminat i konkavnu ostricu zelis naostriti da brije, treba ti mnogo vise vestine i vremena nego za konveksnu ostricu od A2 ili D2.
Nacin ostrenja koji Helle preporucuje je ok ali to je nacin za njihovog prosecnog kupca, u svakom slucaju dobar i primenjiv ali pravilno ostrenje takvih nozeva zahteva vise.
U ostalom, ovi momci ovde koji prave ostrice i nozeve (Nakovanj i ostali) su majstori od zanata, dajte lovu njima, za cenu jednog BR ili Helle oni vam mogu napraviti noz po meri i nameni, siguran sam nista losiji od brendiranih, mozda i bolji.

Koii na primer su bolji od temagami.Kao sto vidim temagami je najcsvrsci drugi modeli su njezniji sto se tice spoja drske-ostrice.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #36 u: 30. 12. 2012. 21:36:38 »
ja bih uzeo "Odel". Ne brini za spoj drske i ostrice, garantujem ti da ce izdrzati sve sto je tebi potrebno da sa njim uradis.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: "Bark River"
« Odgovori #37 u: 31. 12. 2012. 20:33:58 »
Rajko sta bi sa onaj traperski sa pocetak teme.Vidim po posljednim slikama ga ne koristis.Jel se sa njim moglo drat.
koliko mu je duga ostrica.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #38 u: 02. 01. 2013. 12:04:04 »
Duzina ostrice je nesto manje od 140mm, i nesto je tanja os vecine BR ostrica.
Razlika je i u tome sto je uradjena od 52-100 karbonskog celika. Lakse se tupi i ostri od A2 i treba mu vise paznje pri odrzavanju. Za obradu divljaci odlican.
Ne koristim ga jer sam ga davno poklonio jednom mladom lovcu.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: "Bark River"
« Odgovori #39 u: 02. 01. 2013. 20:57:04 »
Ok. hvala. zagi
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: "Bark River"
« Odgovori #40 u: 08. 01. 2013. 19:11:06 »
Temagami ima sa laminiran nergosuvacki celik i laminiran karbonski.Sta je bolje za lovacke potrebe.
Schultze ti baratas sa helle ostricama pa daj koji komentar.I svi ostali znalci.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: "Bark River"
« Odgovori #41 u: 08. 01. 2013. 21:20:16 »
Jesam....a sta a ti kazem....Helle je to sto mi treba....jednostavni, dobar dizajn, sve prirodni materijali....inace volim ih jer su domaci izvorni Norveski, tradicionalni produkti koje sam posudio od unucadi ;) d1

Jedino, kod nekih je celik jakoooooo tvrd za naostrit i ne smijes dopustiti da se ostrica zapusti.....sve ostalo  1liga

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: "Bark River"
« Odgovori #42 u: 08. 01. 2013. 21:42:14 »
A koji da uzimam, karbonac ili ovaj drugi ...
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: "Bark River"
« Odgovori #43 u: 20. 01. 2013. 11:46:04 »
Ry kakvo je tvoje misljenje o modelu BRKT Guni, naravno osnovna namena bi mu bila u lovu.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #44 u: 26. 01. 2013. 01:39:58 »
Gunny je vise "takticki" nego lovacki noz
za lovacke potrebe fox river, highland ili gameskeeper su bolja rasenja
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.