Autor Tema: "Bark River"  (Posjeta: 21829 vremena)

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
"Bark River"
« u: 21. 04. 2009. 06:50:41 »
Firma "Bark River" zaista zasluzuje posebno mesto medju proizvodjacima nozeva.
Dovoljan razlog je to sto ja tako kazem ,a da ne
ce se uveriti svako ko postane vlasnik njihovog noza.
Kroz ruke mi je proslo nekoliko njihovih modela i svaki je zaista u potpunosti odradjivao posao za koji je namenjen. Ostrice su uradjene ud A2 alatnog celika (karbonski celik) u vecini slucajeva konveksnog preseka. Inace, svi nozevi su uradjeni sa mnogo paznje oko detalja i kvaliteta izrade i materijala. Futrole od prvoklasne kozhe i veoma dobre kvalitete.
Dok sam kucao post pomazuci Goranu u gnjavazhi puka oko pucanja na daljinu an vratima je kucao Irac koji donosi sve posiljke u ovom kraju. Znao sam po lavezu pasa da je on i da je "Mountain Man" na vratima
Gledam ga i pocinjem da verujem mada jos ne tvrdim da sam konacno dosao do idealnog noza za nacin lova kakav upraznjavam.
Znam da nema idealan ali bar blizu tome ..u ostalom, nikada ne nosim samo jedan noz...ni na svadbu.
Oblik ovog noza je baziran na tradicionalnom obliku "trade knives" ili nozeva koji su koristili Severno-Americki traperi i koji su cesto bili valuta u robnoj razmeni sa domorodcima.

Futrola na ovom nozu je moj izbor, postoje i druge verzije) tzv "sharp shooter" uradjena po uzoru na futrole za noz kakve su nosili strelci u gradjanskom ratu u USA. Malo je veca nego normalna ali zato noz u nju ulazi bez obzira na nacin na koji je okrenut i na pojasu visi nisko da ne smeta pri lezanju.

Na odsjaju ostrice se moze uociti koveksni presek koji daje izuzerno dobru ostricu i njenu ostrinu jer se ugao ivice za secenje ne menja u odnosu na konture ostrice. (Japanci su to naucili od Kineza dok smo mi ..znas nas..)

BRK&T na njihove ostrice radi drske od raznovrsnih materijala i cene modela variraju u odnosu na materijal za drsku.
Moj izbor je bio ruzhino drvo sto je u srednjem cenovnom rangu i smatra se standardom dok recimo drska od roga Sambar jelena sa mozaickim zakovicama moze znatno da utice na cenu.

 Na kraju, sa dostavom na vrata ovaj noz je kostao u vasim parama oko 110E sto je u odnosu na gomilu budalastina kada su nozevi i lova koju je potrebno pljunuti za njih sasvim umereno.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: "Bark River"
« Odgovori #1 u: 21. 04. 2009. 09:11:19 »
Eh Ry-e pa ovo je samo go čelik i drvo i par mesinganih nitni. ;D A gde su fercucle, blajzibingeri ,bolcnići ...?  ;) ;D Šala mala ! Ne sumnjivo je da BRKT doooobar izbor , čestitke na prinovi  z10

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #2 u: 21. 04. 2009. 14:38:45 »
elem, ne izdrzah no osedlah zmaja i u sumu striborovu...tek da nevin ne osvane


p.s. pitam se treba li uopste da radim ovaj Vanguard ili da ga poklonim u dom za neshvacenu decu
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: "Bark River"
« Odgovori #3 u: 22. 04. 2009. 23:34:14 »
Ma daj vise....noz je super,jelen isto,puska i optika takodje,pogodak mi je napravio smijesak na licu...jedini sto treba pomoc(i to strucnu) je ovaj sto drzi pusku.... uf
Cestitke!
Slika je u mojim ocima kompletna a poslic "taman" za taj noz! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #4 u: 23. 04. 2009. 07:01:32 »
Onom sto drzi pusku pre svega treba frizerka. Poseticu je koliko danas, najkasnije sutra.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: "Bark River"
« Odgovori #5 u: 30. 04. 2009. 12:13:09 »
Kako frizerka domaćine  ččč  ;D

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #6 u: 30. 04. 2009. 14:01:55 »
Kako frizerka domaćine
onako,malo prehladjena a i sestra je pred razvdom braka pa smo eto svi malo uznemireni...mislim, ne nesto strasno ali se za svaki slucaj ipak ne brijemo britvom...
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: "Bark River"
« Odgovori #7 u: 30. 04. 2009. 17:09:19 »
pazi pazi  medicusuper
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: "Bark River"
« Odgovori #8 u: 10. 09. 2009. 15:08:35 »
Kao i obicno kasnim ali nisam uspio izdrzati a da ovog ljepotana ne zakacim. Stvarno lijep komadic celika.

Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: "Bark River"
« Odgovori #9 u: 16. 12. 2009. 14:30:56 »
Jel ima gdje u Hrvatskoj za kupiti?

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: "Bark River"
« Odgovori #10 u: 16. 12. 2009. 19:46:36 »
Ma nož izgleda super,odnosno oštrica samo me muči što nema štitnik za prste makar sa doljnje strane.Kad su ruke krvave i pune droba a drvo sklisko mogao bi kažiprsp završiti na oštrici,zar ne?

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: "Bark River"
« Odgovori #11 u: 16. 12. 2009. 20:34:54 »
Citat:
samo me muči što nema štitnik za prste
Anubis, taj stitnik za prste ima funkciju i smisao jedino kod nozeva za borbu.
Pogledaj (bar je sada vreme svinjokolja)da ni jedan mesarski noz nema stitnik za prste. U ostalom, desnjaci obicno imaju posekotine na levoj ruci, a tu stitnik ne pomaze teaa rol.
Naravno postoji mogucnost ali upotreba noza podrzaumeva i odredjenu vestinu i paznju.
Stitnici na nozu za obradu su isto kao kada bi na glavu stavljao kacigu svaki put kada sednes u kola
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: "Bark River"
« Odgovori #12 u: 17. 12. 2009. 09:41:59 »
Za drugu ruku kao zaštitno lično sredstvo koristi  se kevlarska ili pancirna rukavica u ind. obradi mesa. To mi je sveža tematika položio sam skoro državni ispit...  z14

Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: "Bark River"
« Odgovori #13 u: 17. 12. 2009. 12:01:16 »
Ry na koji si način naručio nož?

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.