Autor Tema: Hultafors HD  (Posjeta: 1504 vremena)

Offline Viktorin

  • K
  • *
  • Postova: 2
Hultafors HD
« u: 12. 02. 2014. 22:30:01 »
Pozdrav svima .
Novi sam član foruma pa bi Vas zamolio da mi kažete svoja iskustva sa nožem Hultafors Heavy Duty.Naki dan mi je kolega iz Austrije donio jedan na poklon, Pokazuje mi se kao jako iskoristiv.Oštar je kao britva i strašno mi se čini jak. Nemam osobnog iskustva sa karboncima, pa Vas molim za neki savjet.
Pozdrav, Viktor.

Offline Viktorin

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: Hultafors HD
« Odgovori #1 u: 16. 02. 2014. 13:04:58 »
Pozdrav.
Vidim da vas nisam zainteresirao za opisani nož pa ću se malo više potruditi.
Jučer sam dobro iskoristio nož tako da sad mogu podijeliti svoja iskustva s istim.
Nož Hultafors heavi Duty GK je izuzetno iskoristiv radni nož Sandinavske tradicije.Sam nož je izrađen od japanskog karbonskog čelika za Švedsku firmu Hultafors. Nož je namijenjen za teške radove u lovu, prirodi i raznim radilištima kao nož kojeg proizvođač preporuča čekićem lupati prilikom rasijecanja. Oštrica dužine 9,5 cm je debela 3,00 mm i  upresana u jaku plastičnu dršku prave debljine i oblika da nema šanse da se oklizne uslijed krvi ili vlage, za razliku od izvikane More Companion MG koja ,barem meni , kad je mokra klizi iz ruke.
Jučer je nož odradio jako dobro posao i ostao jednako oštar kao prije rada, očistivši i rasjekavši 15 kg ribe i svega potrebnog za šarana u rašljama ( 7 ražnjeva). Jedina mana mu je karbonski čelik ,pa sam ga morao dobro osušiti prije odlaganja. Cijena noža je oko 100 Kn., pa smatram da bi ga svako od nas trebao nositi u ruksaku za najteže i "najprljavije "poslove.
želio bi da mi se netko od Vas javi sa svojim razmišljanjem radi razmjene iskustva. Pozdrav,Viktor.

Offline 357

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Hultafors HD
« Odgovori #2 u: 16. 02. 2014. 14:45:37 »
Sa nožem nisam imao iskustva, ali sa njihovom sjekirom sam oduševljen.
nužda je majka svih izuma