Autor Tema: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke  (Posjeta: 7712 vremena)

Offline M.M.

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« u: 08. 11. 2016. 17:09:07 »
Planirma kupiti gojzerice jedne od navedenih pa me zanima koje bi mi preporucili od navedenih modela u naslovu

Offline Boboo79

  • K 500
  • ***
  • Postova: 799
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #1 u: 09. 11. 2016. 16:23:16 »
od ovih ja bi Meindl

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #2 u: 10. 11. 2016. 19:57:51 »
Ja bi Hanwag  ;D
Imam upalu volje.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #3 u: 11. 11. 2016. 08:32:43 »
Hanwag, ali obje su marke top klasa.

Offline M.M.

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #4 u: 11. 11. 2016. 09:04:53 »
Zašto Hanwag, a zašto Meindel ? Koji su to Vaši razlogi da preporučujete baš tu marku cipela.

 zagi

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #5 u: 13. 11. 2016. 08:36:02 »
Zašto Hanwag, a zašto Meindel ? Koji su to Vaši razlogi da preporučujete baš tu marku cipela.

 zagi

                                                                                               teaa
Ja ne ni uzeo niti jedne! Zašto?? Teške su kao olovo. Može se uzeti kvalitetna obuća upola manje težine. Hodajući u lovu ovako teškim cipelama u znatno se prije umorimo. Pogledajte težinu svakog pojedinog modela u gramima:TATRA TOP GTX® Gewicht in g (Schuhgröße 7-7.5): 870, MEINDL TAIGA MFS Gewicht   ca. 950g. Naodajte još na ovu njihovu težinu blato koje se po vlažnom vremenu i kiši zalijepi za đon cipele .  uf uf.
U izboru između ova dva modela kada bi ih već morao uzeo bi model TATRA TOP GTX® jer je nešto lakši.
                                                                                    zagi
« Zadnja izmjena: 13. 11. 2016. 08:42:58 od perop »

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #6 u: 13. 11. 2016. 08:56:36 »
Pero u pravu si da su teske ali sve kvalitetne cizme tog tipa su teske i ne bas udobne, bar ne u pocetku.
Najveca greska i nastaje u prodavnici kada na nogu obujemo udobnu i laku cizmu. Te cizme su skoro u pravilu mekane i za kratko vreme postanu neudobne. Mnogo je gore i brze se umara ako cizma ne drzi stopalo, nego nekoliko grama vise tezine.
Uslovi za koje su ove cizme radjene su teski i zahtevni. Kompromis sa lakom cizmom cesto bude greska. Inace, ja bih u ovoj prici ponovo uzeo Haix Montana. Uveren sam da je kvalitetnije uradjen od oba navedena modela samo sto im treba 50-ak km. da se razrade :) za razliku od Haix ili Meindl desert boot. Testiram obe vec par meseci i jos se dvoumim...opet, trenutno mala prednost Haix-u

A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #7 u: 13. 11. 2016. 09:37:04 »
                                                                                                              teaa
Zdravo Ry,  d1
               
Poštujem Vaše mišljenje ali sačuvaj me Bože ovako teških čizama, tu sam priču isprobao 100-tine puta u brdima Dalmacije ili u blatu Konavoskog ili drugih polja. Ja teške čizme ili lovačke cipele ne volim niti pogledati, ne bi se sagnuo ni da ih džabe uzmem. Što će mi kada ih isto ne bi nosio. Istina je da one dobro čuvaju nogu ali to isto može uraditi i duplo lakša cipela. Ako je obuća duplo lakša osiguran je dvostruki broj lovačkih koraka prije umaranja. Inače ja obožavam svu lightweight opremu.
O ukusima je teško raspravljati.
U lovu inače volim volim nositi obuću tipa Harkila Lynks GTX 9 ili  Harlkila Lynks GTX 6 tešku 1 pound = 453.59237 grams :

https://harkila.com/products/hunting-boots/lynx-gtxr-6#.WCgkadLhDcs
ili
     https://varuste.net/en/H%C3%83%C2%A4rkila+Lynx+GTX+9%22?_tu=51795                                                                                             zagi
« Zadnja izmjena: 13. 11. 2016. 09:53:33 od perop »

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #8 u: 13. 11. 2016. 10:07:53 »
Ma slazem se lepo je kada je lagano. Za moj ukus jedna od najlaksih i najudobnijih a za prikradanje najbolja je merrell mokasinka.
Taj djon oseti svaku grancicu ali kada je kroz njega prvi put prosao "three corner jack"ostavio sam ih za "oko kuce" :)
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #9 u: 13. 11. 2016. 14:45:46 »
Ovdje se sad opisuje kao da za svaku vrstu lova treba imati posebne cipele, ova dva modela gojzerica su namjenjena za svaki način lova bilo rosa,kiša snijeg ili blato uz to čvrste su oko zglobova što je po meni za gojzericu najbitnije pogotovo kad se lovi na stjenovitim i strmim terenima gdje lako izvrneš gležanj..prednost dajem hanwag modelu jer ima viši gumeni obrub koji štiti cipelu od oštečivanja na stijenama ili ledenoj pokorici

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #10 u: 13. 11. 2016. 22:30:06 »
Ovdje se sad opisuje kao da za svaku vrstu lova treba imati posebne cipele, ova dva modela gojzerica su namjenjena za svaki način lova bilo rosa,kiša snijeg ili blato uz to čvrste su oko zglobova što je po meni za gojzericu najbitnije pogotovo kad se lovi na stjenovitim i strmim terenima gdje lako izvrneš gležanj..prednost dajem hanwag modelu jer ima viši gumeni obrub koji štiti cipelu od oštečivanja na stijenama ili ledenoj pokorici
                                                                                                  teaa
Ovakve cipele sigurno nisu namijenjeme kiši blatu i snijegu, nisu dobre niti za veliku rosu. Za takvo vrijeme i takve vlažne terene je najbolja kvalitetna gumena ili kvalitetna kožna čizma. Što se tiče stjenovitoh terena i tu je bolja lakša cipela s kvalittnim vibram ili drugim đonom koji je namijenjenen stjenovitom ili zaleđenom terenu. I drugi modeli kvalitetnih lakših kvalitetnih lovačkih cipela puno manje težine dobro čuvaju zglob. Ne kažem da ovakve cipele neće zadovoljiti svoju namijenu ali su preteške i u omjeru ove kvalitete i cijene ima boljih modela lovačke obuće. Tko voli nek izvoli.
                                                                                        z10
« Zadnja izmjena: 13. 11. 2016. 22:43:28 od perop »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
« Zadnja izmjena: 13. 11. 2016. 23:06:58 od perop »

Offline Baky20

  • K
  • *
  • Postova: 74
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #12 u: 28. 11. 2016. 21:38:51 »
Kupio Hanwag tatru prije 3 mjeseca na akciji, znači,lagana,udobna i sve super dok... ne padne kiša.Vaša noga će sigurno biti ili vlažna ili natopljena u vodi.
Nemojte se zeznut kao ja, jer strah me otići na Velebit ako padne snijeg.
Meindl,Meindl i samo Meindl.
Srdačan pozdrav

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: HANWAG TATRA TOP GTX vs. MEINDL TAIGA MFS preporuke
« Odgovori #14 u: 29. 11. 2016. 09:41:16 »
Trenutno moj favorit, uz naš Fibo.
http://www.alpinashop.hr/p2-28-877/planinarska-obuca/planinarske-cipele/nepal-62981
Odlična cipela, kolega Grome, gledajući vrijednost za novac. Nepalice ima moj prijatelj lovac i prezadovoljan je njima. Ja pak treću sezonu, između ostalih, derem malko lakše i mekše Tibetice, također odličan postol, nikad mi nisu pustile vodu, a nagledale su se rose i kiše...