Autor Tema: MEINDL cizme za lov  (Posjeta: 80755 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #15 u: 09. 07. 2008. 14:54:58 »
Pošto mi ove navedene nisu dostupne, a mogu reć da izgledaju super, moram nositi Alpina. Mažem ih jednom mjsečno, pa zimi i češće i mogu proć kroz potok i nema beda. treba ih samo mazati da ne propuštaju, da je koža mekana i da se svija, te pri tome ne puca.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #16 u: 09. 07. 2008. 15:39:52 »
Ja sam se preporodio otkad sam kupio ove HAIX čizme Airpower P3. Nisam nosio udobniju čizmu od njih. Ove su ljetne, ultra lagane, a izuzetno čvrste.
http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.php?artikel=108001

Za zimu planiram ostati vjeran HAIX-u i uzeti nešto u ovome stilu:
http://www.haix.com/eng/outdoorhunting_produktdetail_en.php?artikel=200301

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #17 u: 09. 07. 2008. 15:45:04 »
Alpina je ko Grom, Deane. Ne treba nad pogacom hljeba trazit. Ako mozes doci do drugih onda, ok. ALi, ja sam lovacka picajzla, pa najebem radi reklame! ;) ;D Salim se. Ali probao sam svasta.

Tako je, mazi, da koza bude natopljena, isto se lijepo svija, ne zulja, ne hrska, ne propusta vodu i drzi cesrtice zemlje, blata i prljavstine van svojih pora. Uvijek mazi kada su suhe. A nikada ne susi cipele kraj peci i plahe vatre. To je smrt kozi!

Najbolje je uzeti Novine i ubaciti unutra preko noci, obavezno izvaditi uloske jer se susi 50% brze. Ovo je sve probano nakon 12 god. lova vecinom na kosi i snijegu. Jedne mi se cizme suse dok u drugim lovim, pa ih mijenjam.

A jedan me je lovac naucio, da stavim u cipele.. ma ne smijem reci na forumu, da se brzo osuse;D

To sam probao, i stvarno funkcionise pravo! d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Zoran

  • Gost
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #18 u: 09. 07. 2008. 15:54:46 »
ma kakve cizme ja idem u papucama na ceku!
imam neke cizme u autu ako zatrebaju!
samo sta treba ici cesce u lov i onda ti divljac dojde na 20 metara samo je ubacis u auto!
zato ja nepucam kad je vise od 80metara od mene ko bi hodo po njiu! vak dojde pred ceke malo se raspricami otvorim gepek ono uuskoci i doma!
a te gluposti hodati po sumi ma bezveze!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #19 u: 09. 07. 2008. 16:02:42 »
Alpina je ko Grom, Deane. Ne treba nad pogacom hljeba trazit. Ako mozes doci do drugih onda, ok. ALi, ja sam lovacka picajzla, pa najebem radi reklame! ;) ;D Salim se. Ali probao sam svasta.

Tako je, mazi, da koza bude natopljena, isto se lijepo svija, ne zulja, ne hrska, ne propusta vodu i drzi cesrtice zemlje, blata i prljavstine van svojih pora. Uvijek mazi kada su suhe. A nikada ne susi cipele kraj peci i plahe vatre. To je smrt kozi!

Najbolje je uzeti Novine i ubaciti unutra preko noci, obavezno izvaditi uloske jer se susi 50% brze. Ovo je sve probano nakon 12 god. lova vecinom na kosi i snijegu. Jedne mi se cizme suse dok u drugim lovim, pa ih mijenjam.

A jedan me je lovac naucio, da stavim u cipele.. ma ne smijem reci na forumu, da se brzo osuse;D

To sam probao, i stvarno funkcionise pravo! d4


Hajde daj tu tajnu da svijetlost dana. Ili mi posalji PP pa cu ja za tebe napisati. z10
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #20 u: 09. 07. 2008. 18:08:25 »
Lazare lijepe su cizme i vec ih duze vrijeme trazim po Njemackoj ali bome ih nema za 120€!!!
Mozda si ti mislio 220€?
u normalnim radnjama i neces ,reko sam uzimam vecinu odjece i obuce u roermondu u holandi u outlet centru
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #21 u: 09. 07. 2008. 18:17:57 »
Le Chameu Mouflon su odlicne ali meni nisu odgovarale zbog skripanja prilikom suljanja.
 Kupio sam La Crosse preko Cabela's i super su mi za zimske uvijete lova 800g thinsulate. I kad su mokre noge pri -15 svejedno je toplo ako se ne hoda :o ugodno iznenadjen. ;)
Lazare jesu li tvoje Muflonke skripale?

skripile nisu al im je koza bila prilicno kruta i bile u pocetku malo neudobne ,al kad ih malo vise nosis i mazes sa masti ko salivene, najvise u lov nosim ove na slici ,vec 5god i jos ko nove ,kad odu odmah uzimam iste
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #22 u: 09. 07. 2008. 18:22:59 »
pitanje za kolege iz skandinavije jel se tamo nose chiruca , vidio sam ih ovdje i jos su skuplje od maindla  ččč
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #23 u: 09. 07. 2008. 19:04:20 »
Nose se Chiruca Scandinavia. Superiorne cizme, ali radi marketinga su mao opale u zadnjih 5-7 god. Najvise se nose Alfa, Varg Rastegeisa, Meindl, Viking. La Sportiva isto ima svoj model ELk. Strasno dobra u testovima.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #24 u: 10. 07. 2008. 07:57:04 »
Scarpu sam nosio i ja i za kameniti teren su mi bile najbolje.
 Mouflonke sam mazao s obicnim kremama ali nije bilo kako treba jer skripanje je stvarno nestalo nakon nekog vremena ali odmah je zbog mekoce poceo neki cudan zvuk pri hodanju.Jednostavno koza na mojima kao da nije imala potrebnu mekocu i elasticnost sto inace dodje nakon malo koristenja.
 Mom prijatelju iste su pukle zbog savijanja nakon 1 god. ali nikad nisu bile namazene. E sad ja sam imao gojzerice napravljene na otoku IZU (ako sam u pravu) od majstora Kavcica i trajale su 8 god. s tim da prve dvije nisu bile mazane. Nikada nesto cvrsce i teze nisam obuo. Jos i sad stoje negdje stare 18 god. ukupno.

Zoran

  • Gost
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #25 u: 10. 07. 2008. 09:38:11 »
Scarpu sam nosio i ja i za kameniti teren su mi bile najbolje.
 Mouflonke sam mazao s obicnim kremama ali nije bilo kako treba jer skripanje je stvarno nestalo nakon nekog vremena ali odmah je zbog mekoce poceo neki cudan zvuk pri hodanju.Jednostavno koza na mojima kao da nije imala potrebnu mekocu i elasticnost sto inace dodje nakon malo koristenja.
 Mom prijatelju iste su pukle zbog savijanja nakon 1 god. ali nikad nisu bile namazene. E sad ja sam imao gojzerice napravljene na otoku IZU (ako sam u pravu) od majstora Kavcica i trajale su 8 god. s tim da prve dvije nisu bile mazane. Nikada nesto cvrsce i teze nisam obuo. Jos i sad stoje negdje stare 18 god. ukupno.

evo da vam recem kozne cizme trebate zaliti mlijekom! onda dobiju na elasticnosti i mekoci!
to je radio moj stari dok se je bavi profesjonalnom nogometom sa svojim kopackama zalije ih mjekom i sutra dan sve ok.!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #26 u: 10. 07. 2008. 10:21:38 »
Što i kako s novim cipelama prije prvog nošenja ?

1) Staviti u njih kalup ili čvrsto nagurati novinski papir
2) Vatom i mlakim mlijekom  2x dobro natrljati cipele
3) Suhe cipele namazati kremom, voskom ili planinarskim uljem i pustiti da upije i nakon toga izglancati do visokog sjaja.
4) Drugi dan ponoviti gore spomenutu radnju
5) U slučaju da se cipele ne rabe , na debelo namazati spomenutim sredstvima i pospremiti u adekvatnu kutiju ili zamotati u platnenu krpu.
6) Tjekom ljeta barem svaka dva mjeseca ponovo premazati cipele novim slojem zaštite.

Uvijek kupujte kvalitetnu obuću koja redovnim održavanjem i njegom traje desetljeće.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #27 u: 28. 08. 2008. 22:24:16 »
Tko je uopće glavni zastupnik za Meindl u Hrvatskoj? Nije valjda Fanzoj u Ogrizovićevoj?

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #28 u: 28. 08. 2008. 22:32:36 »
     General substitution
ELTI d.o.o
Mr. Petar Curvic

ul. Makarska 1
21000 Split
Phone: 021 430 000
Fax: 021 375 006         

info@mehropromet.hr


 Ovo sam našao na Internetu.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: MEINDL cizme za lov
« Odgovori #29 u: 26. 09. 2008. 19:59:04 »
    General substitution
ELTI d.o.o
Mr. Petar Curvic

ul. Makarska 1
21000 Split
Phone: 021 430 000
Fax: 021 375 006         

info@mehropromet.hr


 Ovo sam našao na Internetu.

To je negdje na Žnjanu; morat ću se zaletit pogledat to. Inače, Meindl sam u Splitu našao u nekom sportskom dućanu u pothodniku Prime 3; mislim da se dućan zove Eurobike ili tako nešto... Izbor im nije ništa specijalno, ali nije ni loš.
« Zadnja izmjena: 26. 09. 2008. 20:01:10 od Earl Grey »