Autor Tema: ORIZO obuća (gležnjače)  (Posjeta: 18268 vremena)

Offline sibirevski

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #30 u: 12. 10. 2009. 18:24:29 »
Pozz... Ja imam visoke kozne cipele Orizo.. U razgovoru sa jednim mojim rođakom koji je dugogodišnji lovac i ima nekih 50 godina lovačkog iskustva preporučio mi je da isključivo kupim kvalitetnu lovačku kožnu čizmu. Tako sam i napravio.  Imam čizme izgledaju kao od nekog antilopa.  malo čudno ali ima logike
Ja ih imam  jednu zimu. Jako sam zadovoljan. Ma prezadovoljan.
Od antilopa su jer se špricaju za mokrog vremena sa orizo inpregnatorom koji ne dozvoljava da ti ulazi vlaga  i voda. Napravljene su od 3M materijala i Thinzulata..  Jedina mana je kad zapneš za grane gloga ili kupine gornji sloj se Te brušene kože se onak malo ogrebe. 
 
 Inače sam ih nosio i u ljeti po vrućine.. noga se ne znoji jer ima neku paropropusnu membranu
Ako kupiš Orizo zbilja ćeš ih imati  za lov barem  petnaestak godina

  E da nezaboravim imaju ti đžon tako našravljen da nepostoji mogučnost da ti se lovie onako cijele komadina blata pa da onda imašpo svakoj čizmi još tri kile.. Čizme su lagane za nošenje:)
Ti me psuješ pogledom,ja te jebem osmijehom! :)

Offline STAR

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #31 u: 26. 10. 2009. 17:40:45 »
Bok društvo ja imam drugačije iskustvo i vjerujem da su dobra,a to je Planika Kilimandjaro
izvanredna cipela za sva godišnja doba. Nosim ih već pet godina i uredno ih premazujem sa
tuljanovom masti kako bi odbijale vodu
                                                              Pozdrav

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #32 u: 26. 10. 2009. 20:17:42 »
Star, kolika je cijena tih cipela? zagi

Offline sibirevski

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #33 u: 24. 11. 2010. 20:46:13 »
Bok ja imam Orizo gojzerice visoke skoro do koljena stare 3 sezone. Super su. ne puštaju vodi. imaju 3M nepropusnu foliju, thinzulat  jedino kaj ih treba mazati planinarskim uljem koje kupujem Proizvođača Iskra Zelina. Imaju ga u Merkuru na odjelima boja i lakova.

Ali imaju i jednu veliku manu. nijedne nisu jeftinije od 1000 kn.
Ti me psuješ pogledom,ja te jebem osmijehom! :)

Offline Kokot

  • K 100
  • **
  • Postova: 118
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #34 u: 03. 12. 2010. 13:58:09 »
Moje iskustvo s orizo cipelama:
    - platio ih nesto preko 1000 kuna
    - škripe dok hodaš ili se pomičeš na čeki
    - druge godine nošenja počele propuštati vodu
    - treće sezone (nošene samo kada je suho) odljepila se guma kod prstiju
sve skupa loša investicija

Offline Milan26

  • K 100
  • **
  • Postova: 320
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #35 u: 11. 10. 2012. 10:14:53 »
Jel netko mozda koristi ovakve gojzerice  i kakva su iskustva misljenja itd...
http://lapis-plus-grupa.com/_izfotelje/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=254
Vjerovatno bi se odlucija na kupnju pe eto moze koji savjet moze i neke druge ali da su slicne cijene zagi

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #36 u: 11. 10. 2012. 17:22:44 »
Ja bih preporučio Crispi Nevada cipele su stvarno za sve vremenske uvjete.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #37 u: 11. 10. 2012. 18:00:25 »
Crispi Nevada dobra cizma, udobna,fleksibilna,lagana,nepropusna ne klize se ali jedina mana pre mekan djon i pri intenzivnom koristenju na ostrom kamenu izdere se brzo, ja ih unistija u 2 sezone ali bile su na teskoj robiji po gadnom kamenu. Ona zastitna guma okolo se prva iskida pa otpada u komadima, malo grubo za vidit. Stavit cu slike sta sam im napravija za 2 god. kad dojen kuci za neki 7 dana.

Offline Milan26

  • K 100
  • **
  • Postova: 320
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #38 u: 11. 10. 2012. 20:11:20 »
Crispi Nevada dobra cizma, udobna,fleksibilna,lagana,nepropusna ne klize se ali jedina mana pre mekan djon i pri intenzivnom koristenju na ostrom kamenu izdere se brzo, ja ih unistija u 2 sezone ali bile su na teskoj robiji po gadnom kamenu. Ona zastitna guma okolo se prva iskida pa otpada u komadima, malo grubo za vidit. Stavit cu slike sta sam im napravija za 2 god. kad dojen kuci za neki 7 dana.
Kolega s kojim lovim ima Crispi Nevada i bas kao sta je Gabro reka djon je pre mekan a u Dalmaciji ne fali ostrih kamenja tako da su izgurale proslu sezonu ovu vec nisu za nosit al izgurat ce koji vikend jos d6
A i cijena im je malo jaca sad san bas trazio po net-u 1550kn. d1

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #39 u: 11. 10. 2012. 23:53:39 »
Meni je bitno da je nogi toplo i da ne mrzne odnosno da ne propušta vlagu (vodu) i za sad sa navadom sam jako zadovoljan. zagi

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #40 u: 12. 10. 2012. 21:14:02 »
Meni je bitno da je nogi toplo i da ne mrzne odnosno da ne propušta vlagu (vodu) i za sad sa navadom sam jako zadovoljan. zagi

Slažem se, ali ti, pretpostavljam loviš samo u Lici, i normalno da tražiš cipelu koja je topla i suha . Međutim mi koji lovimo i po unutrašnjosti i po dalmatinskom "kršu", ka šta je kolega Gabro reka, jedne kvalitetne cipele "strajbamo" za dvi sezone , pa aj ti daj 1500 kn za nove??.. a lovit se mora. Ja sam taj problem riješija tako da za po kamenju uzimam jeftine cipele "za jednu sezonu". d1 d7

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #41 u: 12. 10. 2012. 21:33:27 »
Da ne kvarim temu o Oriza, ali kad ste već spomenuli Crispi, ne preferiram baš talijanske marke više njemačke  happi ali imam jedne Crispi cipele nosim ih gotovo nonstop, što i nije za neku pohvalu  happi ali na njima se ništa ne pozna kao da su jučer kupljne, jedina im je mana pertli (odžnjiravaju se) ali to je lako rještiti, samo sam ja prelijen da se oko toga bavim da ih zamjenim.

Uglavnom kada sam slučajno nešto obuo moje prijašnje Timberland cipele kao da sam klompe obuo, hoću reći nakon neprestanog nošenja non stop i godinu dvije valjda, cipele su 'ko nove puno udobnije od Timberlanda, i drže mojih ober 100  happi.  Kakve su im gojzerice nisam probao, ali mislim da ću ubosti neke gležnjače od Crispija.

Evo ove o kojima sam pričao

http://www.ritosa-trgovine.hr/index.php?route=product/product&path=36_44&product_id=204
« Zadnja izmjena: 12. 10. 2012. 21:37:52 od Lovac »

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
« Odgovori #42 u: 12. 10. 2012. 23:03:30 »
Crispi je super u to nema sumnje samo eto moje iskustvo sa Nevadom da je djon moga malo duze trajat. Ostalo sve 5. Brat je ima isto neki model od njih zaboravija sam koji ali osjetno bolji djon, on sada ima Crispi Laponia definitivno najlaksa gojzerica sta sam ikad vidija,ko patika na nozi ali isti djon kao Nevada triba vidit kako ce se pokazat. Ja inace imam priko 100 kg i gazim kada nisu moje noge, zapinjem svugdi tako da moze bit i do mene.
Ja se ispricavam ako smo isli OT.