Autor Tema: Evo kako!  (Posjeta: 2325 vremena)

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Evo kako!
« u: 25. 03. 2010. 21:07:08 »
Kujica,slovački kopov.Star je 5 mjeseci i krećemo sa obukom.Pa bi podijelio sa vama rezultate i metode!Počinjemo u nedjelju,postavit ću slike.Ovo joj je prvi izlazak u lovište,i to u dijelu prepunom d.s.Zanimaju me prve reakcije na friški trag.Do sada nije niti jednim bila u dodiru sa mirisom d.s. niti sa ijednim dijelom divljači.Ja ne volim bacanje papaka,komada kože i slično.Mislim da, ako ima to u sebi,da treba radom i treningom to razvijati,a za to mi nešto takvo nije potrebno.Nagoni su ispitani i sve ja ok,a pucnja se ne boji! z2

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Evo kako!
« Odgovori #1 u: 28. 03. 2010. 18:49:30 »
Ovo je princeza u rukama ponosnog vlasnika,Danijela!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Evo kako!
« Odgovori #2 u: 28. 03. 2010. 19:12:30 »
 Na prvi pogled vrlo simatičns gubica -veselo izgleda i jako dobro što nije plašljiva na pucanj-dobra perspektiva za dalji napredak u lovu-stavi još koju sliku bez držanja,i kako je bilo na tragu d.s. -pozdrav DEDA M    zagi  i   z1

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Evo kako!
« Odgovori #3 u: 28. 03. 2010. 19:16:42 »
« Zadnja izmjena: 28. 03. 2010. 19:22:48 od Zbrka »

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Evo kako!
« Odgovori #4 u: 28. 03. 2010. 19:37:04 »
Sory za slike!!Kasno sam vidio da je digitalac ostao kod kuće!Ali nije bitna slika.Pa evo prvih dojmova.Pošto je ovo prvi puta da je uopće izašla u lovište,moja nadanja nisu bila velika.Medjutim,ostao sam malo iznenadjen stabilnošću i samostalnošću još uvijek šteneta!Dosta fokusirana na okolinu,sa normalnom potrebom za blizinom gazde.Na svježem tragu d.s,30-ak sekundi intenzivno istražuje.Odlazi do 15-ak metara u šikaru,i bez kontakta sa gazdom.Na povratku uspijeva čak i podići zeca sa loge ali ga ne prati niti glasom niti trkom.Poprilično ju je zbunio.Sve u svemu,šetnja od 3km kroz lovište je poprilično uspjela!U subotu je prvi gater,pa ću opisati šta se tamo dogodilo! zagi

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: Evo kako!
« Odgovori #5 u: 29. 03. 2010. 08:19:43 »
Čestitke i sretno s njom!!  zagi
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Evo kako!
« Odgovori #6 u: 29. 03. 2010. 22:44:06 »
Hvala!!Mislim da je ova tema super da na jednom mjestu razmijenimo iskustva u pojedinim fazama obuke,da nam prijatelji sa foruma,ako hoće,kažu kako su došli do riješenja nekih problema u obuci pasa.To bi jako moglo pomoći velikom broju ljudi koji drže pse,a imaju problema u školovanju.Zato molim uvažene kolege da nam prenesu svoja riješenja nekih problema koje ću postavljati kako će do njih doći!Za početak,koliko pas treba biti star kada se uvodi u gater i na koji način to raditi? d4