Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118561 vremena)

valdop

  • Gost
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #180 u: 26. 01. 2010. 21:40:33 »
jel barak ili baraka

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #181 u: 26. 01. 2010. 21:45:50 »
jel barak ili baraka

Muško ....barak
ženka.....barakuša

 Il možda nisam u pravu,,,,,,jebiga ,,,ovi novi jezici... me zbunjuju!!!

pištolj......samokres
otac.......mamokres                 zagi zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

valdop

  • Gost
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #182 u: 26. 01. 2010. 21:51:48 »
e sad mi je sve puno jasnije  teaa

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #183 u: 27. 01. 2010. 16:33:39 »
I evo da se pohvalim,opet su mi se gonici vratili u formu,2 dana je bila hora za lov,prvi put u godini i pala su 4 zeca,ostrvili su se,barak od 1.5 god je pokazao da je doktor za snijeg,gonio je 4 zeca ni jednog ispod 2 sata i tri su pala pred njim a ispred kerusa je pao 1 posle 1 sat gonjenja,i da do kraja nista ne padne vise nebih se ljutio samo mi je vazno da su se ostrvili na snijeg posto im je svima ovo tek druga zima ali su se pokazali odlicni!


zar nije sezona na zeca davno završila zagi

Offline jasmin

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #184 u: 27. 01. 2010. 19:24:04 »
Barak,musko,u pravu si za baraka Sejfo,nisam dosad nikad imao priliku da lovim sa njim ali sam video da su pravi lovacki psi,ovaj i goni dobro i stvarno je pametan,prati lovca vraca se i po meni je to najvaznija osobina pravog lovackog psa!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #185 u: 27. 01. 2010. 22:56:13 »
Barak,musko,u pravu si za baraka Sejfo,nisam dosad nikad imao priliku da lovim sa njim ali sam video da su pravi lovacki psi,ovaj i goni dobro i stvarno je pametan,prati lovca vraca se i po meni je to najvaznija osobina pravog lovackog psa!

Sve mu radi al ga nemoj udariti.....jes malo tvrdoglav,,,,al pamti kao sveučilišni profesor!!!!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline jasmin

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #186 u: 28. 01. 2010. 10:41:07 »
A to nikad,opasno je pametan,moj deda ima obicaj ponekad da "sine" kera ali sam mu rekao da njega ne sme taci,i onda dedi krivo posto je trampio za njega njegovu omiljenu kerusu  balkanku koja je takodje dobar zecar samo ide daleko,dok nije video da goni zeca 2 sata sve je govorio da ne valja,i kad je u nedelju tukao 4 puta ispred njega zeca(nije ga odstrelio) konacno je priznao da se nije pokajao:):):)

Offline jasmin

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #187 u: 08. 02. 2010. 18:14:27 »
Drage kolege lovci,imam psa koji strasan zecar,i goni opasno dobro,samo mnogo podlavkuje dok trazi zeca,kakva su vasa iskustva sa tim i da li je to dobro ili lose??

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #188 u: 08. 02. 2010. 19:41:03 »
pas bi trebalo das e javlja samo pred neposredno dizanje zeca kad ga oseti na logi i kad ga krene,sve ostalo dovodi lovca u nedoumicu;druga je priča ako javlja trag kud je zec već  prošao(svež,ne stari trag)
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #189 u: 08. 02. 2010. 20:33:12 »
pas bi trebalo das e javlja samo pred neposredno dizanje zeca kad ga oseti na logi i kad ga krene,sve ostalo dovodi lovca u nedoumicu;druga je priča ako javlja trag kud je zec već  prošao(svež,ne stari trag)
Ne lovim zeca,ali lovim s goničima, pa bi htio čuti zašto nije dobro da pas javlja prije podizanja,ili da javlja stariji trag ,ne znam zašto to nije dobro, ne prigovaram nego bi htio znati pa bi molio kolegu da mi objasni,hvala unaprijed.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #190 u: 08. 02. 2010. 21:14:48 »
Ne lovim zeca,ali lovim s goničima, pa bi htio čuti zašto nije dobro da pas javlja prije podizanja,ili da javlja stariji trag ,ne znam zašto to nije dobro, ne prigovaram nego bi htio znati pa bi molio kolegu da mi objasni,hvala unaprijed.
Kolega prvo zbog izvlacenja divljaci, ako pas mnogo postektava na starom tragu kretanja zeca zec a i ostala divljac ce se ladno izvuci....bez skoka sa loge
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #191 u: 09. 02. 2010. 11:26:27 »
Hvala lovacpd ,nešto sam i predpostavljao ,a eto sad znam ,jer što se zeca tiče nemam nikakva iskustva a volio bih ga probati loviti ,samo kod nas ga nema pa mi je to uskraćeno.

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #192 u: 09. 02. 2010. 11:29:56 »
Lovacpd slažen se sa tobon da je bolje kad pusti štek kad je diga zeca nego da poštekiva. Ali ima puno ljudi koji vole poštekivanje i traže baš takve pse.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #193 u: 09. 02. 2010. 13:00:15 »
Hvala lovacpd ,nešto sam i predpostavljao ,a eto sad znam ,jer što se zeca tiče nemam nikakva iskustva a volio bih ga probati loviti ,samo kod nas ga nema pa mi je to uskraćeno.
I kod mene ga fali..ali meni nista ljepse nego kad ga ker digne.....
Lovacpd slažen se sa tobon da je bolje kad pusti štek kad je diga zeca nego da poštekiva. Ali ima puno ljudi koji vole poštekivanje i traže baš takve pse.
Nacin lova mnogo toga diriguje...recimo za lov Ds najbolje je kad javlja stari trag...ali ko ce sve imati...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #194 u: 09. 02. 2010. 14:57:15 »
ako pas malo ispred loge javi trag zec skoči i pas ga u dosta slučaja vidi i onda se javi onaj dragi zvuk (jako kevčanje ) i znaš da je digo zeca i da mu je blizu po meni treba malo lakše pustiti glas ali netreba puto poketivati z10  :smil4226ce1d491b5: :smil4226ce1d491b5: