Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118544 vremena)

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #195 u: 09. 02. 2010. 22:08:24 »
Pozdravljam kolege a posebno stručnjake za cijenjene barake  naime dosad sam imao posavce,istrijenere,terijere i nisam imao nikad velikih problema, a sad imam jednu barakusu kojoj je nekih 14 i po mjeseci i ona sve slusa to je čudo jedno sto se tiče van lova, al neće da krene da goni jednostavno je ne zanima koliko sam ja vidio trag u lovu čuje kerove da gone ona ništa ne reaguje na to samo bi se igrala sa drugim kerovima pustao sam je i ujitru ranom zorom i naveče al nista e sad jel tu treba jos čekat da ker sazrije to neznam da napomenem da je od vrlo  radnih roditelja cijenjene kolege šta da radim   

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #196 u: 09. 02. 2010. 22:44:05 »
barak najkasnije proradi ali onda je nenadmašan d4
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #197 u: 10. 02. 2010. 14:15:05 »
barak najkasnije proradi ali onda je nenadmašan d4
Koji im je krajnji rok starosti da prorade da znam odprilike uz redovno izvođenje,jer vidim da neki kreći i sa 7,5 do 8 mjeseci bar tako citiam na frumu  zagi zagi

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #198 u: 10. 02. 2010. 14:20:14 »

 mislim da to nije strogo određeno...moj otac je pred dvije godine  kupio njemačkog goniča i sa 6 mjeseci je već gonio srne i zvonio po šumi...po 15 min ga nije bilo...vraćao se tragom i uvijek me pronalazio...sa godinu dana je svinje tjerao na veliko...uglavnom rano je proradio i već sa godinu dana bio jak,snažan...pravi radni pas...a sad imam kopova...i tek sa godinu dana je proradio i počeo tražit kako se spada...
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #199 u: 10. 02. 2010. 18:52:33 »
Koji im je krajnji rok starosti da prorade da znam odprilike uz redovno izvođenje,jer vidim da neki kreći i sa 7,5 do 8 mjeseci bar tako citiam na frumu  zagi zagi
Nema pravila, cak i uz redovno izvodjenje!
od kako sam poceo ici oko lovaca i u lov, gledao  i imao sam stence razlicitih rasa sa 4 mjeseca kako gone zeca i to onako pravo 20-tak minuta u prirodi, a isto tako neke sam vodao do godinu i po....dok ne protjeraju
Ali moje skromno iskustvo je da onaj koji rano krene rano i prestane iz bilo kog razloga
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #200 u: 10. 02. 2010. 19:19:46 »
Pozdrav!!! zagi

Hercegovac ne brini.... strpljen ,spašen.... kuja će da prorene....ne brini,,,,vidiš da se igra,,,ama baraci malo kasne,,, (dok ne skontaju) ;) ;) ;) ;D d4 d4 zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #201 u: 10. 02. 2010. 19:20:16 »
 isto iskustvo sam imao ja,tj.moj otac...već spomenuti njemački gonič...proradio sa pola godine starosti a drugu godinu nije dočekao...prilikom jednog lova naletio na otprije ranjenog vepra,i taj dan vepar bio napucan al se izvukao i pas otišao za njim i nije se nikad vratio... paci paci...
 ipak je bolje da on proradi kasnije i postane sigurniji...bit će dugotrajniji... zagi zagi zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline jasmin

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #202 u: 17. 02. 2010. 12:11:37 »
Kolega,moras imati strpljenja i moras raditi sa njom,veruj mi da ce da krene i kad krene videces sta je lovni pas,samo to sto je pametan vredece mnogo vise nego sto goni.Moj barak je u subotu otisao za srnom preko 40 km od mesta gde je pusten,i sinoc sam ga nasao,vratio se na isto mesto.Imam iskustva sa psima koji kasnije krecu,moj drug kupio je kera od 1,5 god i nije hteo da mrdne.Izvodio ga je,strvili smo ga,i isplatilo se,juce sam slusao tog kera gonio je lisicu 5 sati i 20 minuta,prosto nisam mogao da verujem.Samo strpljenje:):),srecno!!!

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #203 u: 17. 02. 2010. 13:43:57 »
Ma ija kontam mora protjerat pa vucijaka pustaj protjret ce a ne lovno sto se mene tice nekaga jos dvije godine ima hrane nemoze je pojest a izvodim je redovno ja mislim bice to kera ipo nadat se zagi zagi

Offline jasmin

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #204 u: 17. 02. 2010. 20:17:20 »
Ma sigurno ce krenuti,a i ti kazes da su joj roditelji radni,geni su cudo to je sigurno:):)

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #205 u: 03. 03. 2010. 11:58:48 »
Da malo zaživimo temu, imam posavca, star ja skoro 3 god, već sam pisao tu o njemu, naša početna iskustva. Kako sada stvari stoje, pas umjesto da napreduje on nazaduje i imam osjećaj da totalno gubi interes za lov, problem je u tome da u zadnje vrijeme gotovo svaki put pobjegne doma, recimo jutros, izašli smo van i nakon kratkog pretraživanja udaljio se o otišao doma, u subotu je digo zeca otprlike nakon 20 min gonio ga je skoro pola sata, kad se je vratio tražio je još nekih pola sata i onda se naravno uputio doma. To je postalo pravilo i mislim da mi je trud uzaludan te da sam potrošia ovih 2.5 god bez vidljivih rezultata, uvijek sam mislio pošto je muško da mu treba malo više, a sada razmišljam kako je preostalo samo jedno jedino rješenje!!!
(ako je netko imao sličnu situaciju) ?

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #206 u: 03. 03. 2010. 14:51:47 »
Provaj ga ne puštavat deset dana pa onda izađi sa njime u teren i vidi kako se ponaša.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #207 u: 03. 03. 2010. 15:10:17 »
problem je u tome da u zadnje vrijeme gotovo svaki put pobjegne doma, recimo jutros, izašli smo van i nakon kratkog pretraživanja udaljio se o otišao doma, u subotu je digo zeca otprlike nakon 20 min gonio ga je skoro pola sata, kad se je vratio tražio je još nekih pola sata i onda se naravno uputio doma.
Da li si ga ikad ostavio na terenu i vratio se kuci u pocetku obuke???
90% da je to u pitanju, pas mlad ostavljen sam na terenu par puta i navikao da se vraca sam kuci
rjesenja skoro da i nema na terenu blizu kuce, ali na drugim terenima gdje se odveze autom recimao normalno bi trebao da radi, prati gazdu i ako ostane da bude oko mjesta gdje je pusten
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #208 u: 03. 03. 2010. 21:40:16 »
Ma probao sam svašta, e ne ga puštat više dana, pa nekoliko dana uzastopce, i ič sa autom 4-5 km i uvijek isto, dok mi je na vidiku je ok, a onda uđe u grmlje ili šumarak i na drugoj strani izađe i uputi se doma ili u selo, sad ga skužim po ponašanju kad se sprema, ali ne mogu ga svski put zaustavit, a šta se tiče toga da sam ga ostavljao u obuci da pa da mu je prešlo u naviku, to nije sigurno jer sam uvjek pazio da ga čekam i da skupa idemo doma, moran reč da je poprilično rano pokazivat tu manu na način da bi bio odlaprda u selo 15-20 min ali bi se uvijek vračao i doma smo išli skupa, mislia sam da če ga to proć ali postalo je gotovo pravilo i najgore je da se više ne vraća nego me čeka doma ili luta po selu. Šteta jer je onako "zgodan" ali mislim da mu je to jedina vrlina.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #209 u: 14. 03. 2010. 08:09:41 »
Kolega Vajo ,po meni taj pas tebe ne prihvaća i ne želi surađivati s tobom,možda kad promjeni vlasnika promjeni i ponašanje.Pozdrav.