Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118595 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #225 u: 10. 05. 2010. 21:20:37 »
Nisi pretjerao! Interesantno stivo... d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #226 u: 10. 05. 2010. 21:20:58 »
POZDRAV!!! zagi

Nisi preterao malo,,,,,,, ref super ti je post svaka čast vidi se ko je iskusan lovac,,,,a ne kao neki,,,,kao naprimjer JA!!!! ;) ;D ;D ;D ;D d4 d4 d4
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #227 u: 10. 05. 2010. 22:31:23 »
Nikola svaka čast
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #228 u: 11. 05. 2010. 08:20:52 »
Hvala kolege! Puno mi znaci da nekoga nije mrzelo da cita napisano!!!  d1
Sejfo kralju, sav si jadan neiskusan!!! d4  z10
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline dujic1

  • K
  • *
  • Postova: 10
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #229 u: 13. 06. 2010. 23:59:44 »
Svaka cast za tekst tj. potpuno se slažem. Za dobrog psa treba osigurati najbolje uvjete pa mu postaviti kriterij i naravno raditi sa psom na način kako je Nikola opisao.Rezultat mora doći.

Pozdrav svima  d1

Offline HunterBiH

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #230 u: 19. 07. 2010. 23:47:31 »


Trobojac iz mog prethodnog videa u ovoj temi.. Nakon kontakta sa veprom i par odlazaka u gater bez lajanja ponovoje krenuo :)) Sad mu je deset mjeseci i puno je oprezniji :))

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #231 u: 05. 10. 2010. 10:46:41 »
zamrla ova tema evo ja sam psa naučio da dobro goni lisicu koja se najviše lovi kod mene.Pas je postao pravi gonič počeo se više udaljavati duže goniti priključivati se drugim psima i sada goni sitnu divljač baš onako kako sam htjeo ni predugo a ni prekratko.Sada sam ga mislio početi učiti malo više na svinju nisam ga još vodio u gater i neznam hoću li mislim da je bolje da mu pokušam naći svinju u šumi na terenu a ne u gateru ali sada neznam što bi možda bi bilo bolje da ga jednom odvedem u gater samo da se "upozna" sa svinjom i da vidim reakciju na svinje što vi mislite što bih trebao uraditi i kako ga naučiti da goni svinje svaki savjet je dobro došao.Da odmah kažem meni nije cilj pas koji goni samo svinje jer su one u prolazu kroz lovište mada zadnjih godina broj im se povečava meni je cilj dobiti psa koji goni sve(osim srna naravno)a najviše voli goniti divlju svinju pa ako imate bilo kakav savjet bio bi vam zahvalan pozdrav svim goničliama z10

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #232 u: 14. 10. 2010. 19:27:34 »
probaj sa komadom kže ds ili papkom.sveži na duži konopac vuci po livadi sve više i više pa vidi kako reaguje.na gater po meni nije baš idealno riješenje za prvi kontakt sa ds
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #233 u: 15. 10. 2010. 00:31:13 »
POZDRAV!!! d4

Kao prvo odgovoricu ukratko!!

-peca ni sam ne znas sta bi sa psom,,,svestran ne moze biti,,,nek utvrdi gradivo iz tog sto goni ,,,a nemoj se nadati ,,da ce ti goniti DS,,,,mali broj gonica goni striktno DS,,,a tu se godinama pazi i obraca posebna paznja na krvnu liniju i parenje,,,,!!!!
-cesto puta si procitao,,,npr,,prodajem psa svinjara,,,,,pa,,,,zecara...itd...!!! zagi

-ove "strucnjake" kao pinzgauer nemoj slusati,,,,,razlog;;;;NIKAD,,nije imao gonica!!!! hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #234 u: 15. 10. 2010. 01:23:07 »
zamrla ova tema evo ja sam psa naučio da dobro goni lisicu koja se najviše lovi kod mene.Pas je postao pravi gonič počeo se više udaljavati duže goniti priključivati se drugim psima i sada goni sitnu divljač baš onako kako sam htjeo ni predugo a ni prekratko.Sada sam ga mislio početi učiti malo više na svinju nisam ga još vodio u gater i neznam hoću li mislim da je bolje da mu pokušam naći svinju u šumi na terenu a ne u gateru ali sada neznam što bi možda bi bilo bolje da ga jednom odvedem u gater samo da se "upozna" sa svinjom i da vidim reakciju na svinje što vi mislite što bih trebao uraditi i kako ga naučiti da goni svinje svaki savjet je dobro došao.Da odmah kažem meni nije cilj pas koji goni samo svinje jer su one u prolazu kroz lovište mada zadnjih godina broj im se povečava meni je cilj dobiti psa koji goni sve(osim srna naravno)a najviše voli goniti divlju svinju pa ako imate bilo kakav savjet bio bi vam zahvalan pozdrav svim goničliama z10
potrudi se da odstrelis sto vise pred njim,to ti je najbolji nacin  telll

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #235 u: 15. 10. 2010. 14:47:20 »
ja  ne tražim da goni striktno divlju svinju jer ovdje se lovi uglavnom lisica i zec sa goničima a svinje su u prolazu kroz lovište mada se zadnjih godina počinju zadržavati i broj im se povečava. I ja mislim da je najbolje da se pred njim što više odstrijeljuje.Ovo sa papkom sam probao dok je pas bio mlađi napravio sam trag i vukao sam komad đigerice trag je bio dug 100njak metara a pas star 5 mjeseci i bez problema je našao đigericu na kraju a što mislite dali  da ga vodim u gater ili ne

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #236 u: 15. 10. 2010. 17:02:25 »
pozzzzzzzzz!! zagi
ako ti je gater blizu,,,kad ga prvi put odvedes,,,predlazem ti da ga ne pustas nikako na svinju....vec ga namjesti da ,,,,vidi druge kako gone i pusti ga neka laje (ako hoce,,heehe) do mile volje,,,,pa onda nek vlasnik zatvori svinju,,,,pa ga pusti na trag svinja u gater,,,,,,,da se upozna,,,,,sa  tragom tj,,mirisom,,,,i onda ga odvedi kuci tako napaljenog,,,,,e onda ga odvedes ponovo za dva tri dana,,,i pustis na trkaca,,,,da ga izganja,,,,sto duze,,,,kako se bude ponasao prema trkacu,,,znaces da li ce goniti svinje.....kasnije ga mozes pustiti i na krmka koji se brani,,,ali samog,,,ne u paru jer,,u paru obicno stariji pas koji je ostar,,,,napali,,,ili ti da prostis,,,naguzi mladog psa pa bude rasparan, jer mlad pas ide srcem a stariji iskustvom.  P.S.tako je i u sexu kod ljudi!!! ;) ;D ;D!!!!

Ako ko" misli da nisam u pravu,il ima druga iskustva ,,nek covjeku sugerise,i pomogne,,,od mene toliko pozdrav!!!!!! zagi zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #237 u: 15. 10. 2010. 19:25:24 »
odlično sejfo točno se vidi da je kroz tvoje ruke svašta prošlo
bolje je po malo

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #238 u: 15. 10. 2010. 19:57:49 »
 d4 d4 zagi

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #239 u: 15. 10. 2010. 20:29:15 »
samo vi slušajte Sejfu i ima da vam pas goni cipele po avliji  rol rol rol rol rol
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"