Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118581 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #105 u: 26. 12. 2008. 22:50:43 »
Ima jedan mali trik....

Uzmi zeciju nogu i napravi sa njom i komadom spage trag u dvoristu...onda napravi trag sa srnecom nogom da kriza zeciji trag i ostavi nogu ispod kakvog prozora ili balkona.

Onda odes gore sa kantom hladne vode (ili neko od tvojih ukucana)...onda pustis psa na zeciji trag a ako skrene za srnecim...KUPANJE...kad ga voda pljusne definitivno mu nece prijati. Ne moras cak nista ni vikati.... ponavljaj to vise puta pa ces vidjeti razliku! ;)

U drugom slucaju,ako ovo ne pali, dobiti ces posavca koji voli vodu pa ce ti moci aportirati patke! uf
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #106 u: 26. 12. 2008. 22:58:15 »
Ima jedan mali trik....

Uzmi zeciju nogu i napravi sa njom i komadom spage trag u dvoristu...onda napravi trag sa srnecom nogom da kriza zeciji trag i ostavi nogu ispod kakvog prozora ili balkona.

Onda odes gore sa kantom hladne vode (ili neko od tvojih ukucana)...onda pustis psa na zeciji trag a ako skrene za srnecim...KUPANJE...kad ga voda pljusne definitivno mu nece prijati. Ne moras cak nista ni vikati.... ponavljaj to vise puta pa ces vidjeti razliku! ;)

U drugom slucaju,ako ovo ne pali, dobiti ces posavca koji voli vodu pa ce ti moci aportirati patke! uf

e ova ti je super d4 ref

i zuči stvarno uvjerljivo i jednostavno!

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #107 u: 26. 12. 2008. 23:06:13 »
Provjereno 100% ;)
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #108 u: 27. 12. 2008. 00:07:18 »
Provjereno 100% ;)
.........samo nemoj u te svrhe prijeko nabavljat "rekvizite"za obuku odnosno odvikavanje :smil4226ce1d491b5:
« Zadnja izmjena: 27. 12. 2008. 16:06:59 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #109 u: 27. 12. 2008. 00:27:48 »
da se uozbiljimo na temi evo i moje sugestije
-zeca trebaš tražit i ti sa psom gdje pretpostavljaš,traži naćina da pas potjera zeca,još ako odstrijeliš riješio si dosta problema.
..ova sugestija od Noslera je dobra ali ako je tvrđi pas morat češ mijenjati lokacije sa tim trikom(i u lovištu)a po mogučnosti mijenjati i miris od druge jedinke(zec,srna) i sad kad je u pitanju primjena šok terapije moraš biti domišljat možda ne budeš imao priliku uvijek vodu a možda bude i puno zima ja koristi ne popularno sredstvo za tvrđe pse iako nerado i u krajnjem slučaju a to je induktor od poljskog telefona,može se koristiti i kod otklona hrane,odvikavanje od peradi i itd. d4 :bunny:
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ZARE

  • K 100
  • **
  • Postova: 191
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #110 u: 27. 12. 2008. 01:11:22 »
Stvarno ubedljiva metoda! d4

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #111 u: 07. 01. 2009. 23:12:29 »
Za obuku gonica je potreban ruksak sa termosicom kafe i dosta dobrih kobasica ili sendvica i mnoooooogo strpljenja.
Ja iskljucivo lovim zeca sa gonicima i treniram ih jednostavno.
Prvo poslusnost i dolazak na pistaljku a onda..kad vidim da je sazreo za trening izlazak na teren.
Sami...pas,ja i ruksak... Onda pustim psa i sjednem na stolicu i cekam....i mezim kad ogladnim...i cekam...
Ako ne upali  ovaj trening prvog puta...ja ga ponavljam...dok pas ne pocne tjerati.
Iz ovog dobijem par stvari...pas osjeca sigurnost da ce me naci na istom mjestu gdje sam ga i pustio,sam se uci da ide od mene i trazi i nista ga ne forsiram...kad krene krene!

Ja sa gonicima iskljucivo lovim zeca i ova taktika mi se pokazala dobrom.


E sad bi rekli u mom kraju da svi oni tako rade.

Samo...

Prvi dio preskoce pa nikome pas ne zna svoje ime i ne odaziva se na nikakve pozive, piskutanja, zvizdukanja, psovke...

Drugi dio svi tako rade. Puste pasa i zasidnu. I sad ako pas brzo digne zeca, dobro je. E ali ako se neko vrime ne dogadja nista tu pocinju problemi. Ili ogladnu, ili ozednu, il im se sere... Lagana nervoza al za sve je kriv pas. Pa mu ne valja nos, pa rep, pa sape, pa lose goni zbog one fleke na vratu jer nije tamno crvena nego je malo svjetlija... Milion razloga zasto pas ne valja a niko nista sa pasima ne radi vec svi ocekuju da pas sve zna samo zato sta ima rodovnik.

Pa onda tu pocinju tramaci; krizat ce posavca sa bretonom za bolji nos i sa mjesancem hrta i civave za bolje usi i noge. I odniti prsut kumu Vrani u selo priko brda u zamjenu za papire od njegovog starog gare pa se sa ovim "posavcem" moze u lov.

Djaba HKS-u i cipovi i tetovaze, nema toga sta se na balkanu ne moze za....ti.

A da ne spominjem koji sam ja predmet sprdnje bija kad san u grupi "iskusnih kinologa" izvadija one keksice ili nesto za nagraditi pasa kad ucini nesto dobro ili jednostavno se vrati na poziv. Al nakon par puta sta san ja isa kuci sa pasom a oni sa povodcima u djepu poceli su me stidljivo grebati "ma daj mali to gospu ti tvoju, da ja proban". Sad ih svi kupuju. Al pasi im svejedno ne dolaze pljus

Malo san oduzija al stvarno me ljuti ponasanje ljudi prema pasima, traze puno a ne daju nista!
Ja ne znam jesan li vidija vise od dva istarca starija od tri godine, kuzite? A svi se strucnjaci slazu da je gonic tek nakon trece godine pravi.

Znam ja i ljude koji stvarno znaju. Lovim sa covikom koji ima kombinaciju posavac, istarka i dva njena stenca od 8 miseci. Nevjerovatan rad i disciplina. Stenci rade ravnopravno sa odraslim psima, je da se vidi nedostatak iskustva i mladost al kad se radi onda nema zajebancije.

Sve u svemu, oduzija san a moga san samo sloziti se sa vecinom ode na forumu, triba raditi sa psima, a ne ih samo istresti iz kutije i ajmo goni!
 

 

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #112 u: 08. 01. 2009. 22:05:02 »
E tu se nostromo slažem u potpunosti, i ovi moji svi samo komentiraju ono ča ne valja a o tome kako su radili sa mladim psom niko ni "A" jer očito nemaju ni o čemu. Uglavnom ide se u lov ima se narvno pas i čeka se čudo  uf. Dobro da ja početnik imam ovaj forum di shvaćam da ni sve sivo i da se uz puno rada i sterpljenja ne događa čudo ali nadam se da rezultat ne bi treba izostat.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #113 u: 09. 01. 2009. 08:32:50 »
Vajo u pravu si. Mnogi čekaju da pas proradi sam od sebe. Pa koje su to fore?!?!?! Kaj dijete samo nauči čitat?!?!?!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #114 u: 09. 01. 2009. 11:24:09 »
Evo samo prilog mome opisu ocajne situacije, malo je off topic al dogadja se jer ljudi nemaju volje ni znanja i ocekuju biblijska cuda.

Jucer san u gradu(Sibeniku) prvo ujutro vidija jednog bretonca na kontejnerima a kasnije popodne i jednog istarca, takodjer na kontejnerima.

Cesto ti pasi lutaju i po lovistima. Odbaceni zbog svojih lovnih sposobnosti a prezivljavaju u divljini, vise puta sam i vidija i cuja kako ti pasi gone. Za sebe gone a nije im ni zamiriti, nebi ni ja lovija za nekog gazdu koji me mlati, lose me hrani i pusta me da spavam u hrpi govana!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #115 u: 09. 01. 2009. 14:53:39 »
 Pozdrav!! ;)
 tema super :čitam -učim i MUČIM (ćutim)!!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #116 u: 09. 01. 2009. 22:41:05 »
Ma ja sam se poprilično razočara u moje kolege iz grupe, svi su to lovci sa podužim stažom, neki imaju više lovačkog staža nego ja godina, "iskusni lovci", i moga bi i ja nadodat pokoji prilog, ali ne bi da krenemo tim smjerom. Više bi volia da komentiramo ono ča valja i čut pokoji savjet još. Sutra planiram da ja i moj žućo izađemo malo van, onako bez opterećenja i uzet si dosta vremena, samo da bura bude milostiva  fre. Još bi reka nešto o žućetu, zna mi otić dosta daleko, bar se meni ćini da je daleko (300-400 metara), meni to niti ne smeta, osim ča ovi moji drže psa UZ NOGU, a kad potjeraju srne onda je moj kriv, jer njegov ne bi toliko gonia da nema mojega itd, a moj se u pravilu prvi vraća a ponekad i jedini, dok se ove znalo čekat jaaako dugo. Valjda ćemo imat sreće i volje da nađemo  z11.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #117 u: 10. 01. 2009. 09:46:25 »
Onda iduću puta vodi svog uz nogu a neka njihovi gone za pčetak, pa da vidimo da li će onda tjerat srne. Ljudi moji, pas trči i za biciklistom i autom, di neće za srnom?!?!? Treba raditi i uzgojem postići da pas posjeduje afinitet prema određenoj divljači...

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #118 u: 13. 03. 2009. 11:05:17 »
Pozdrav ljubiteljima gonica.Imam mladu posavku 7 mjeseci i poceo sam polako sa obukom ali mi se ne udaljava daleko od mene kada je izvedem u loviste.Izvodim je najcesce uvece a ponekad i ujutru kad imam vremena.Moj nacin se zasad svodi da lagano setam sa njom u lovistu i upoznam je sas mirisima.Da li je bolje sjesti i cekati da se pas sam udaljava ili za pocetak obuke gonica ici sa njim po lovistu.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #119 u: 13. 03. 2009. 15:46:17 »
Pozdrav ljubiteljima gonica.Imam mladu posavku 7 mjeseci i poceo sam polako sa obukom ali mi se ne udaljava daleko od mene kada je izvedem u loviste.Izvodim je najcesce uvece a ponekad i ujutru kad imam vremena.Moj nacin se zasad svodi da lagano setam sa njom u lovistu i upoznam je sas mirisima.Da li je bolje sjesti i cekati da se pas sam udaljava ili za pocetak obuke gonica ici sa njim po lovistu.

Ja nisam neki veliki kinoloski strucnjak ali pokusat cu pomoci. Simuliraj lov i ono sta zelis da tvoj pas u lovu radi pa ga tomu pokusaj nauciti. Kako ces ga tomu nauciti, eeee to ces morati pitati nekoga ko zna ;D
Ja imam NLT koji radi kao pticar ili sunjkavac do trenutka pronalaska divljaci a onda sumanuto goni ko gonic. To je super kad se lovi u pokretu al ne valja u nekim drugim situacijama...