Autor Tema: Istarski gonic  (Posjeta: 6605 vremena)

Offline Maći

  • K
  • *
  • Postova: 14
Istarski gonic
« u: 17. 07. 2014. 21:36:51 »
Postovane kolege
Imam istarku staru cetri godine al imam jedan veliki problem a to je da se boji pucnja puske kada je u blizini pucnja .
Posto je to kuja u najboljim godinama za rad a iskljucivo goni samo zeca triba bih savjet od vas kolega kako je nauciti da se neplasi bucnja jer sam ja probava razne nacine al sve bezuspjesno

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #1 u: 18. 07. 2014. 10:09:24 »
Ne zelim te razocarat ali - tesko.
Urodjena mana koja se rijetko ispravi....

Offline Maći

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #2 u: 18. 07. 2014. 10:40:44 »
A pretpostavlja sam to al sta sada s njom jer za dizanje i gonjenje zeca je odlicna al to joj je mana

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #3 u: 18. 07. 2014. 12:12:18 »
Teško bude....  ima več 4 godine . Idi u blizinu strelišta par puta kad se strelja, neka bude uz tebe, ali ne vjerujem 

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #4 u: 18. 07. 2014. 12:32:10 »
Teško bude....  ima več 4 godine . Idi u blizinu strelišta par puta kad se strelja, neka bude uz tebe, ali ne vjerujem

Ništa od toga nažalost!

Svog sam setera vodio na skeet i ispucalo se tona municije ispred njega, uvjek ista priča u početku premre od straha kasnije se opusti, nažalost u lovu se ne puca kao na streljani i znao je kad počme "paljba" po prepelicama pobječ iz polja i sakriti se pod auto.
Imam upalu volje.

Offline Maći

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #5 u: 18. 07. 2014. 13:35:24 »
A nema druge nego u nabavu novog psa jer lovna sezona ce brzo doci a stene sta imam za ovu godinu nece biti spremno

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #6 u: 18. 07. 2014. 15:05:45 »
da li se boji oduvijek, otkad je bila stene, il se to pojavilo kasnije tokom zivota?

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #7 u: 18. 07. 2014. 18:46:20 »
vidio sam neke posavce cak sam i ja pred jednim pucao ,pas je fenomenalan sto se tice lova ,ali kad opali nema ga dva dana ,i gazda mu stavi zvono oko vrata da je cuo negdi da to pomaze da ga navodno to dekoncentrira pa da se ne obazire na pucanj.
i bogami pas ne bjezi od susa ,sad ima to zvono kakve veze ili ne ja stavrno pojma nemam ali eto vridi pokust
meni je osobno to malo  hao ,a sad ne kosta nista stavi zvono i  2p

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #8 u: 18. 07. 2014. 18:56:01 »
A nema druge nego u nabavu novog psa jer lovna sezona ce brzo doci a stene sta imam za ovu godinu nece biti spremno
Ne kupuj starog goniča, nije to ptičar, neznaš koje ima navike, mane..... pričekaj štene, brzo če narasti .

Offline Maći

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #9 u: 19. 07. 2014. 07:16:53 »
Pa stene cu uzeti svakako dok malu brakicu stavim na noge barem malo jer dva stenete istovremeno i nije bas idealno za odgajati a uz sve to i malo se slobodnog vrimena ima. A kolega je pita jel se boji od malena pa uvik je bila malo plahija od ostalih al to nikada nije dolazilo toliko do izrazaja jer u lovu se puca kada je pas poprilicno daleko od tebe

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Istarski gonic
« Odgovori #10 u: 20. 07. 2014. 14:05:20 »
Pitam zato, jer imam iskustvo sa brak jazavcarom koji se nije nikad bojao pucnja, od malena, od par mjeseci nikakve znakove straha nije pokazivao, samo znatizelju. Medjutim u starosti od par godina se prestrasio raketa, onih koje zvizde, fuckaju pa tek onda puknu tako da se u biti bojao zvizduka, ali je to povezao s pucnjem i nastao je problem i kad bi petarda opalila, a kamoli u lovu.
medjutim malo po malo i uspio sam ga izlijeciti tog straha.
e sad, ako je to urodjena mana, to je vec malo tezi problem i rezultat je upitan.