Autor Tema: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti  (Posjeta: 4096 vremena)

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« u: 18. 07. 2008. 00:02:22 »
Kolege lovci,koje je vaše mišljenje? što sa lovačkim psom preko ljeta? treba li ga izvoditi u lovište? bojim se kako će moj dočekati jesen ne spreman za lov.(posjedujem mladog alpskog brakjazavčara i koristim ga za lov na divlju svinju  i zeca pogonom). z11

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #1 u: 18. 07. 2008. 00:11:53 »
hm..... neznam što da ti kažem.... znaš i sam šta Zakon i Pravilnici kažu...a opet....

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #2 u: 18. 07. 2008. 00:20:54 »
u gater

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #3 u: 18. 07. 2008. 00:23:50 »
u gateru imaš DS, a zec?

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #4 u: 18. 07. 2008. 00:46:01 »
a jebi ga ti bi sad sve,ak je mladi pas na poligon za obuku u lovištu  d1

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #5 u: 18. 07. 2008. 08:44:05 »
Društvo mora imati određen dio lovišta gdje članovi mogu izvoditi pse tijekom cijele godine.Pas koji 8 mjeseci provede u boksu ili na povodniku ne može biti dobar pomagač u lovu.
Naravno da se članstvo mora striktno pridržavati određenog terena i vremena izvođenja psa .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #6 u: 18. 07. 2008. 09:16:41 »
Ma, svi psi trebaju prostor za obuku, trening....(svi ne love DS)
Da bi atleticar ucestvovao na takmicenjima on svaki dan trenira, zar ne?
Takvo pravilo treba primjeniti i na psa.Zrtvovati jedan teren za obuku pasa u lovistu i paziti samo do 01.06, otprilike, zbog reprodukcije ili cemo ostati bez pasa
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #7 u: 18. 07. 2008. 09:22:43 »
Društvo mora imati određen dio lovišta gdje članovi mogu izvoditi pse tijekom cijele godine.Pas koji 8 mjeseci provede u boksu ili na povodniku ne može biti dobar pomagač u lovu.
Naravno da se članstvo mora striktno pridržavati određenog terena i vremena izvođenja psa .
i ja sam takvog mišljenja,ali kod mene u društvu nisam naišo na razumjevanje

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #8 u: 18. 07. 2008. 12:30:47 »
Društvo mora imati određen dio lovišta gdje članovi mogu izvoditi pse tijekom cijele godine.Pas koji 8 mjeseci provede u boksu ili na povodniku ne može biti dobar pomagač u lovu.
Naravno da se članstvo mora striktno pridržavati određenog terena i vremena izvođenja psa .

 Mi imamo u društvu poligon za obuku pasa (jedan manji dio lovišta) sa mogučnošću odstrela i to funkcionira bezprijekorno!  d4
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #9 u: 18. 07. 2008. 12:50:17 »
 pozdrav!
Pas bez treninga gubi svoju namjenu !
Ovo gore sam napisao ko fol zbog OFF topica!
Kolega FAZAN ČESTITAM 1000. postova! (ovo je bit) d4 z10 z10 z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #10 u: 18. 07. 2008. 12:53:08 »
Društvo mora imati određen dio lovišta gdje članovi mogu izvoditi pse tijekom cijele godine.Pas koji 8 mjeseci provede u boksu ili na povodniku ne može biti dobar pomagač u lovu.
Naravno da se članstvo mora striktno pridržavati određenog terena i vremena izvođenja psa .
i ja sam takvog mišljenja,ali kod mene u društvu nisam naišo na razumjevanje
Društvo mora imati određen dio lovišta gdje članovi mogu izvoditi pse tijekom cijele godine.Pas koji 8 mjeseci provede u boksu ili na povodniku ne može biti dobar pomagač u lovu.
Naravno da se članstvo mora striktno pridržavati određenog terena i vremena izvođenja psa .

 Mi imamo u društvu poligon za obuku pasa (jedan manji dio lovišta) sa mogučnošću odstrela i to funkcionira bezprijekorno!  d4

Evo kako je to u našoj državi jedni mogu ,a drugi ne  , jer to ovisi o dobroj volji predsjednika i stava izvršnog odbora.
Samo onaj tko je nesiguran u svoje poštenje , brani ako je u poziciji vlasti , izlazak članstva s psima na određeni teren pravdajući to stotinama razloga od kojih je većina iracionalna i nema veze s stvarnim životom.
Ako u društvo postoji povjerenje i iskren odnos , nesmije biti problema oko izlaska članova s psima na točno određen teren.
Konkretno kod mene u društvu može se sve što je dogovoreno i potvrđeno na Skupštini ,ali onom tko samo pomisli da ne izpoštiva dogovor vrata zu zauvijek zatvorena sa svim posljedicama koje slijede nakon toga.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #11 u: 18. 07. 2008. 13:30:44 »
kod mene ima teren jedno 250 ha livade i obraslog grmlja gdje se može izvoditi pas svaki dan samo se mora javiti lovniku, a ako hoće i pucati iz puške dobije i patrolni ili dozvolu za lov na grabežljivce. Do tamo je asfalt i tu uvijek ima koji fazan ili zec, srna i neka se tu pa supoznaje s divljači ili sa  terenom
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #12 u: 18. 07. 2008. 17:28:13 »
kod mene ima teren jedno 250 ha livade i obraslog grmlja gdje se može izvoditi pas svaki dan samo se mora javiti lovniku, a ako hoće i pucati iz puške dobije i patrolni ili dozvolu za lov na grabežljivce. Do tamo je asfalt i tu uvijek ima koji fazan ili zec, srna i neka se tu pa supoznaje s divljači ili sa  terenom
tako bi to trebalo biti svugdje,ali nije,kod nas kao ptičari smju,a gonići ne smiju,smješno!! inače mi imamo i poljski i šumski dio lovišta!

Offline dog1

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: izvođenje lovačkog psa u lovište ljeti
« Odgovori #13 u: 23. 08. 2008. 18:02:09 »
ja svog psa vodim vani ali ne u loviste makar da ostane u kondiciji makar na more sto jr dobro za psa