Autor Tema: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju  (Posjeta: 15197 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #45 u: 01. 02. 2010. 14:08:55 »
Znam ja za Izačić,nije ono neki gater pre rijedak je a vidim i ovde na forumu ima dosta slika i snimaka iz gatera u kojim nema 3 drveta i jedna lokva,takvi gateri ne mogu pomoći u obuki psa. Trening po noći dobar za orjentaciju,ali ima tu jedan problem kad se psi nauče goniti po noći onda ćeš ih se načekati u lovu,ali ako tebi to štima samo napred jarane javim ti se kad dođem u tvoj rodni kraj poznam neke ljude tamo.

Ama pusto bih ja njih i po danu......AL SE VIDE,,,, hao hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #46 u: 01. 02. 2010. 15:56:39 »
Po noći se mlad pas lakše nauči goniti jer se sva divljač kreče i tragovi su friški  z10

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #47 u: 01. 02. 2010. 16:43:07 »
To je u redu Peca, ali ja sam rekao sejfi da je možda problem kad se nauče goniti u noć jer kad poslije sazori zna se dogoditi problem za nazad,izgubi pas okvire lova pa mu je svejedno dan ,noć , jer postoji i naš termin kad završava lov a on pred kraj drugog pogona primi i onda mi čekamo,a nije problem sa psima koji su kratki ali oni koji dobro i čvrsto peglaju,bolje da ne gone u noć nego da nauče da je to termin za rikverc,nadam se da me razumijete jer na ovu temu čekanja pasa mogu puno pričati vjerujte.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #48 u: 01. 02. 2010. 18:30:24 »
pozdrav!!

Ama svi smo se mi razumjeli,,, nije problem,,,,jedan od problema za goniče je ljeto, velike vrućine,
(posebno za barake) i hoćeš nećeš  moraš čekati 23.00 da ga malo pustiš da se istrče,,,,moje kolege i ja više pažnje poklanjamo,,,,da oni budu u prirodi nego da nešto gone,,,u tim noćima,,,jer se ipak ljeti mnogi psi udebljaju....a ako se ne izvode do početka lova dok uđu u štos (kondiciju) prođe pola lova,,, zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #49 u: 01. 02. 2010. 20:39:48 »
Ispravno zemljače ,da li u tim čekanjima i izlascima ima koji preminger.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #50 u: 01. 02. 2010. 22:11:15 »
Ispravno zemljače ,da li u tim čekanjima i izlascima ima koji preminger.

 Ofkors,,, natirlih,,,,!!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #51 u: 02. 02. 2010. 08:32:35 »
Ja kad idem starcima , d7obavezno, i u povratku nazad naoružam se premingerom pa onda pozovem prijatelje.  zagi d7 hao

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #52 u: 09. 03. 2010. 14:14:32 »
Od silnog pisanja kolone lovaca oštrih jezika niko da lane i odgovori kako birati štene iz legla poznate ili nepoznate linije pasa. teaa

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #53 u: 11. 03. 2010. 00:05:47 »
Pa  ajd da ja probam malo ;DMalo se toga može sa sigurnošću reći kod štenaca od npr.2 mjeseca.Ali neke stvari-mogu!Ako si siguran da baš od tih pasa želiš štene,možeš provjeriti neke karakterne osobine,kao strah od buke,ljudi,nagon za plijenom.Isto tako možeš vidjeti i odnos psa prema čovjeku,kao i temperament.Dobra stvar kod ovoga uzrasta je i to što npr.nagon za plijenom nije uigran treningom,nego je to ono pravo,urodjeno što on nosi u sebi! zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #54 u: 14. 03. 2010. 08:02:19 »
Hvala Zbrka,ti si napisao što misliš i to pošteno ali nikako da se jave stručnjaci koji inače sve znaju.