Autor Tema: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju  (Posjeta: 15125 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« u: 15. 01. 2010. 21:45:31 »
Zanima me kako moje kolege biraju štene,od pasa goniča kojima planiraju loviti divlje svinje.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #1 u: 15. 01. 2010. 22:09:42 »
Zanima me kako moje kolege biraju štene,od pasa goniča kojima planiraju loviti divlje svinje.

Slike svojih pasa moraš postaviti, da ih vidimo, il štenaca,kotačiš nas pomalo   ref ref  a niko nikad ne može biti siguran da će odabrati pravo štene, obično lovci tokom obuke upropaste prave štence sa dobrom perspektivom,,,,što se tiče krvne linije.... ako uzmemo u obzir genetiku,,,, i mogućnost (kod pasa) nasljeđivanja osobina do 56-og  potomka unazad, (kod ljudi 5-6 generacija) tu je teško onda biti pametan,,,,,pojedinci koriste razne metode u koje ja ne vjerujem baš previše,,,,,,al 100 ljudi sto ćudi. Obzirom da se ja u to slabo razumijem nadam se da ćeš me (ako budem kupovao štene od tebe ),,,,pustiti da prvi biram,,,,pa nek prvi i pogriješim,,,!!!! ;) ;) ;) ;) d4 zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #2 u: 16. 01. 2010. 11:27:40 »
Hvala Sejfo ,mislim nemoj me krivo razumiti ja ti 19 godina imam kuje u dvorištu a ja imam 38,bilo je tu svakakvih odabira pa temu sam stavio da čujem šta drugi ljudi misle jer znaju ljudi svašta i uvijek se da naučiti,evo npr. pitanje upućeno široj društvenoj javnosti :šta gledati kod šteneta od 2mj imamo leglo nekoliko kom exterijer ili karakter ,govorim o psima recimo neke nama nepoznate linije.

valdop

  • Gost
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #3 u: 16. 01. 2010. 12:33:39 »
postavio si pitanje kako izabrati štene gonića za lov svinje, nemoj se sada izvlačiti sa nepoznatim pasminama.

citat Sejfo:
Slike svojih pasa moraš postaviti, da ih vidimo, il štenaca,kotačiš nas pomalo 

a usput je sve već napisano u prijašnjim postovima samo treba malo prolistati forum, pozz

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #4 u: 16. 01. 2010. 13:19:23 »
ja sam obično promatrao ponašanje i primjetio sam da povučenija štenad obično budu mirnija kod kuće i ako bježe od ljudi velika je vjerojatnost da ih poslije nitko neće moći ukrasti jer će biti malo agresivniji prema ljudima moj posavac je bježao od ljudi jedva smo ga uhvatili kada sam ga kupovao i kada sam ga uhvatio umalo da me ujede, a sada ga samo poznati ljudi mogu uhvatiti(oni sa kojima se sreče svaki dan)a radne osobine je teško vidjeti kod goniča najbolje je kada potjeraš mačku ispred njih tada se vidi koji bolje i duže prati trag i koji duže oblajava mačku kada se popne na drvo z10

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #5 u: 16. 01. 2010. 13:25:44 »
ja sam obično promatrao ponašanje i primjetio sam da povučenija štenad obično budu mirnija kod kuće i ako bježe od ljudi velika je vjerojatnost da ih poslije nitko neće moći ukrasti jer će biti malo agresivniji prema ljudima moj posavac je bježao od ljudi jedva smo ga uhvatili kada sam ga kupovao i kada sam ga uhvatio umalo da me ujede, a sada ga samo poznati ljudi mogu uhvatiti(oni sa kojima se sreče svaki dan)a radne osobine je teško vidjeti kod goniča najbolje je kada potjeraš mačku ispred njih tada se vidi koji bolje i duže prati trag i koji duže oblajava mačku kada se popne na drvo z10


druze sa 2 mjeseca njihova jedina macka je hrana, majka i kucica iz koje su uzvadjeni....na njih ce najvise reagovati....sve ostalo je momenat
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #6 u: 16. 01. 2010. 13:38:09 »
Zanima me kako moje kolege biraju štene,od pasa goniča kojima planiraju loviti divlje svinje.

zažmiriš i uzmeš! jer ako ti imaš mogučnost birati psa onda nesto sa uzgajivacem nije u redu! ili ste si jakoooooo dobri ili on nema pojma šta je uzgojio! pa te pusti da biraš da kasnije mozže reci sam si biro!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #7 u: 16. 01. 2010. 13:49:02 »
Prvo nemam se što izvlačiti ,drugo mislim da onaj ko razumije kinologiju zna zašto sam stavio temu ,a treće htio sam potaknuti razmišljanja a ne izvlačiti iz konteksta prijašnjih postova na forumu a evo npr.valdpop stavi ti neke slike pa ću možda znati kod tvojih odabrati,i još nešto nisam rekao nepoznata pasmina nego linija.

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #8 u: 16. 01. 2010. 13:50:12 »
ja sam obično promatrao ponašanje i primjetio sam da povučenija štenad obično budu mirnija kod kuće i ako bježe od ljudi velika je vjerojatnost da ih poslije nitko neće moći ukrasti jer će biti malo agresivniji prema ljudima moj posavac je bježao od ljudi jedva smo ga uhvatili kada sam ga kupovao i kada sam ga uhvatio umalo da me ujede, a sada ga samo poznati ljudi mogu uhvatiti(oni sa kojima se sreče svaki dan)a radne osobine je teško vidjeti kod goniča najbolje je kada potjeraš mačku ispred njih tada se vidi koji bolje i duže prati trag i koji duže oblajava mačku kada se popne na drvo z10


ja bi rekoooooo da ovaj nacin! je onaj kad nemaš vremena se baviti oko psa!
da ja hvatam psa? ocemu se radi??? taj pas u uzgoju nije imo povjerenje covjeka! niti zna sta je covjek!

i nema tu veze jeli je to gonic ili neka druga pasmina!
po meni je ovo nevjerojatno da postoji takav lovcki pas!
pas ko svaki pas trazi vođu ako ti nisi sposoban da bueš vođa čopora onda ti je tvoj pas vođa tebe!

ovdje si po meni nabrojo sve skoro greške od uzgajivača do kupca!

prvo kad biraš uopče vidi jesuli psi socjalizirani uoče na covjeka kao samu pojavu!
večina tako zvanih uzgajivaca uzgaja na taj nacin da jedini kontakt sa štencima je taj ako im baci hrane!!!
za mene je to nedovoljno!"!!

kod pravih za mene uzgajivaca je to kad se sretne uzigajivac i to njegovo štence nakon 2-3godine to štence če da prepozna svoga uzgajivaca u 80% slucajeva! a taj pas je bio naj vise 3 mjeseca ko štene kod uzgajivaca!!!
zašto to se mozete pitati sami!

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #9 u: 16. 01. 2010. 14:00:58 »
Prvo nemam se što izvlačiti ,drugo mislim da onaj ko razumije kinologiju zna zašto sam stavio temu ,a treće htio sam potaknuti razmišljanja a ne izvlačiti iz konteksta prijašnjih postova na forumu a evo npr.valdpop stavi ti neke slike pa ću možda znati kod tvojih odabrati,i još nešto nisam rekao nepoznata pasmina nego linija.

ja se toplo nadan da razumijem kinologiju!!!
ali valjda još je nerazumijem!!!

ti kod odabira šteneta možeš jedino da iabereš štene! a kakvo če ono biti to je tvoj poso!
ako je uzgajivac koji zna šta je uzgojio onda ti nemaš šta birati jednostvno je to tako!
svaki pas ima svoju glavu a sad što ti misliš da je pas takav kako ti svojim očima vidiš to je glupost!
da upoznaš svoga psa po meni treba da si sa njim 2-3sata dnevno u raznolikim situacijama da uopce pocnes svacati kao pas i na taj nacin utjecati na štene kroz njegov razvoj i praviti sebi psa onako kako si ga zamislio!
a ono šta si zamislio da ces dobiti od štenca kojega izaberes po tome kako se on krece ili bla bla bla nesto to je samo 0,10% onoga kakav ce biti!

i velim ti nemaš ti sta izabirati kod uzgajivaca ako je to ugajiva kakav treba da bude! možeš izabrati boju psa, ili ime psa!!

ja sam zadnji put imo priliku da biram štene iz uzgajivacnice koja je vrhunac u austriji!
i tad sam se osjeco jednostavno glupo šta ja tu imam da biram kad je sve tip top!!
i onda sam uzeo štene tj, izabro po imenu!!!(štene nisam ni vidio koje je to ni kako izgleda!)
i sve sam dobio! šta sam ocekivo od te pasmine!

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #10 u: 16. 01. 2010. 14:53:20 »
ja sam obično promatrao ponašanje i primjetio sam da povučenija štenad obično budu mirnija kod kuće i ako bježe od ljudi velika je vjerojatnost da ih poslije nitko neće moći ukrasti jer će biti malo agresivniji prema ljudima moj posavac je bježao od ljudi jedva smo ga uhvatili kada sam ga kupovao i kada sam ga uhvatio umalo da me ujede, a sada ga samo poznati ljudi mogu uhvatiti(oni sa kojima se sreče svaki dan)a radne osobine je teško vidjeti kod goniča najbolje je kada potjeraš mačku ispred njih tada se vidi koji bolje i duže prati trag i koji duže oblajava mačku kada se popne na drvo z10



druze sa 2 mjeseca njihova jedina macka je hrana, majka i kucica iz koje su uzvadjeni....na njih ce najvise reagovati....sve ostalo je momenat


moj je sa 2,5 mjeseca gonio mačku

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #11 u: 16. 01. 2010. 19:19:11 »

PECA!!! zagi
I moj je komšija sa 11 godina pošao u prvi razred,,,, nisu ga upisali na vrijeme.... hao hao
daj ne jebi muhe.....štene sa 2,5 mjeseci još samo upoznaje okolinu!!! A ako je i goni ne zna zašto je goni već samo zato što mu je predmet za igru koji se kreće.....!!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #12 u: 16. 01. 2010. 20:31:25 »
Baš mi je drago da sam pogodio temu ako ne mogu štene ko što se komentira,evo opet ću ponoviti nisam ja uopće bitan nego mišljenje koje ću dobiti od ljudi na forumu i još nešto ne moram ja birati ništa,ja za sad i za jednu normalnu budućnost ako bog da zdravlja mojim psima a i mojim kolegama sa kojima surađujem ne moram kod nikoga tražiti ništa.Volio bi upznati Sejfu duhovit čovjek, pozdrav.

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #13 u: 16. 01. 2010. 20:35:45 »
Baš mi je drago da sam pogodio temu ako ne mogu štene ko što se komentira,evo opet ću ponoviti nisam ja uopće bitan nego mišljenje koje ću dobiti od ljudi na forumu i još nešto ne moram ja birati ništa,ja za sad i za jednu normalnu budućnost ako bog da zdravlja mojim psima a i mojim kolegama sa kojima surađujem ne moram kod nikoga tražiti ništa.Volio bi upznati Sejfu duhovit čovjek, pozdrav.

pa eto ja sam dao moj nacin biranja kod šteneta! iskreno samo zazmirim i uzmem!!!
za sebe!!!

a sejfu upoznat to ti je isto da ga neupoznas ni bogu ni narudu bitan!  rol

valdop

  • Gost
Odg: Kako odabrati štene goniča za divlju svinju
« Odgovori #14 u: 16. 01. 2010. 20:44:23 »
zašto sam ja jako oduševljen kad po ne znam koji puta čitam iste postove, Sejfo jel ti susjed završio osnovnu školu, imam i ja jednog malog koji bi se samo igrao, sve u svemu ništa ozbiljno. . .