Autor Tema: Koi pas  (Posjeta: 4611 vremena)

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Koi pas
« u: 31. 05. 2008. 02:52:26 »
Zdravo drustvo,ovo je najbolji forum za LOV ,ja sam novi u svemu ovome,poceo sam pre godinu dana sa Lovom,i imam Karabin Zastav 7,62x39 i optiku 3-9x40,ali to nije bitno,mene zanima da mi kaze neko ko je iskusniji u svemu ovome,naime interesuje me koi je najdobri pas gonilac za krupan divljac kao na pr.vepar,hvala vam puno i mnogo pozdrav..... Makedonac.. archery

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Koi pas
« Odgovori #1 u: 31. 05. 2008. 08:39:05 »
Rasa tu ne igra nikakvu ulogu!
Biraj psa kojem pretci rade DS i pokusaj od stenadi napraviti psa za svoj lov, prvo ga pusti neka goni zeca, a zatim odvajaj na svinju.
Samo to se ne radi za jedno ljeto, treba da prodje vremena i vremana, dvije tri godine...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Koi pas
« Odgovori #2 u: 31. 05. 2008. 08:45:06 »
dobrodošao na forum!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koi pas
« Odgovori #3 u: 01. 06. 2008. 00:37:09 »
Dobrodošao na forum!
Pošto si novi na forumu ja ću ti reći koji pas najbolje goni visoku divljač!
Visoku divljač najbolje goni TVOJ pas! Jedino što ga SAM moraš obučiti a to je sitnica.....! z14
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Koi pas
« Odgovori #4 u: 01. 06. 2008. 12:48:35 »
Hvala drustvo ja sam uzeo juce mali terier star 2 mjeseca,ali neznam kako sad da postupim sa ucenjem ,jer je od malih nogu treba dobro poduciti pa gde to da procitam,inace bavim se samo krupnim divecom,i livim na terenima na R.Makedonije ako oce neko moze slobodno da mi bude gost,ja imam 41 god i sam po profesije Elektro-Tehnic. a imam Crvenu zastavu 7,62x39 a optiku nemam ime nigde nepise a je 3-9x40 pa ako imate iskustva pisite mi ....Hvala vam drustvo

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Koi pas
« Odgovori #5 u: 04. 06. 2008. 14:32:13 »
Dobro nam došao z10
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Koi pas
« Odgovori #6 u: 04. 06. 2008. 17:04:42 »
radi s njim socijaliziraj ga, malo poslušnosti već sa 5-6 mjeseci probaj ga odvest pored gatera ili u gater ako je mirnol svinjće da vidiš kako će reagirati

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koi pas
« Odgovori #7 u: 04. 06. 2008. 21:52:00 »
kolega pozdrav!
Čitam tebe (tvoj post) gledam sebe! Ni ja skoro da nisam imao pojma o psima vezano za lov. Sad ti mogu reći da sam za Vas početnike tata-mata. Savjetujem ti da pročitaš sve postove vezano za sve vrste lovnih pasa. Naravno i o ptičarima. Sve rase,  načini i vrste lova su veoma slični. E onda počinješ pitati šta ti nije jasno. O tom svom terijeru sve nauči napamet. za sve ćeš dobiti odgovore. A kad dođeš do divljači npr. lisice tu sam ti ja ekspert. Pomoći ću ti uvijek. Moji učenici sa foruma love po Australiji, lici,prijedoru, slavoniji, i uglavnom su uspješni lovci. za početak toliko. z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Koi pas
« Odgovori #8 u: 04. 06. 2008. 23:31:40 »
Nemogu ti pomoč sa psima, ali mogu ti zato reč da je Sejfo legenda, a nije bez razloga  HEHE  ne viruj mu ništa, sve smo ga mi naučili šta zna HEHEHE
Preobračenik

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koi pas
« Odgovori #9 u: 05. 06. 2008. 00:34:31 »
Pozdrav !
Daj stipe ne zajebaji nije čovjek još ni pročitao, a i sam znaš da sam i tebi pomogao na početku. ččč
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Koi pas
« Odgovori #10 u: 05. 06. 2008. 18:33:43 »
kolega pozdrav!
Čitam tebe (tvoj post) gledam sebe! Ni ja skoro da nisam imao pojma o psima vezano za lov. Sad ti mogu reći da sam za Vas početnike tata-mata. Savjetujem ti da pročitaš sve postove vezano za sve vrste lovnih pasa. Naravno i o ptičarima. Sve rase,  načini i vrste lova su veoma slični. E onda počinješ pitati šta ti nije jasno. O tom svom terijeru sve nauči napamet. za sve ćeš dobiti odgovore. A kad dođeš do divljači npr. lisice tu sam ti ja ekspert. Pomoći ću ti uvijek. Moji učenici sa foruma love po Australiji, lici,prijedoru, slavoniji, i uglavnom su uspješni lovci. za početak toliko. z10

Pozdrav Sejfo,druze hvala ti sto si mi pisao meni a i drugim pocetnicima,da prihvatam tvoje misljenje i hvala ti na preporuci,uglavnom pokusavam da radim snjim kako treba,a uglavnom i ja idem na lov samo na krupan divljac..drugu vrstu divljaca ne lovim niti zeca niti ptice.....i imam Zastavu 7,62 i  durbin 3-9x40 gde mogu naci uputstva kako da nastelujem svoj snajper dobro i kako pucati stim ja inace imam nastelovano moj snajper i na 250 metara gadjam muzicki cd,ali kako da nadjem neko iskustvo ko je bolji stim,kako gadjati profesionalno,jeste za to treba dosta vezbanja...hvala ti puno i pisi gde da nadjem ako znas uputstvo za to.....pozdrav svima ovo je najbolji lovni forum....Makedonac. :tommy:
« Zadnja izmjena: 05. 06. 2008. 18:41:40 od makimax »

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Koi pas
« Odgovori #11 u: 05. 06. 2008. 23:41:04 »
Pozdrav !
Daj stipe ne zajebaji nije čovjek još ni pročitao, a i sam znaš da sam i tebi pomogao na početku. ččč








 peso :36_21_6[1]: ktiz
Preobračenik

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koi pas
« Odgovori #12 u: 05. 06. 2008. 23:44:17 »
 Ok Stipane! ;)
Naletićeš mi kad tad  ;D
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Koi pas
« Odgovori #13 u: 06. 06. 2008. 09:10:08 »
Pusti stene da odraste, samo ga navikavaj na sve dom.zivotinje |(pse narocito), i radi mu poslusnost sto vise.oko 6-7 mjeseci pa i kasnije pocni da ga lagano ucis za lov.
Moj ti je prijedlog da ga ucis na pocetku da trazi, a ne da ga vodis na gotovo
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Koi pas
« Odgovori #14 u: 06. 06. 2008. 09:26:11 »
Pusti stene da odraste, samo ga navikavaj na sve dom.zivotinje |(pse narocito), i radi mu poslusnost sto vise.oko 6-7 mjeseci pa i kasnije pocni da ga lagano ucis za lov.
Moj ti je prijedlog da ga ucis na pocetku da trazi, a ne da ga vodis na gotovo
Slažem se u potpunosti i samo mali dodatak. Neka traži nosom u  polju a ne recimo očima u gateru. Znači u polje i neka ga nos vodi.