Autor Tema: Odloživost na pucanj  (Posjeta: 4794 vremena)

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odloživost na pucanj
« u: 02. 10. 2010. 22:01:43 »
Radi se o nlt,6 mjeseci pa me zanima kako vi to radite,
tj kako da vršim obuku odloživosti psa?
Svaki pametan savijet dobrodošao
« Zadnja izmjena: 02. 10. 2010. 22:03:47 od laptop »
kralj disco čage

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #1 u: 02. 10. 2010. 22:32:38 »
Lopatar jedno pojasnjenje molim.
Prevedi mi ovu rec "Odloživosti ".
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #2 u: 02. 10. 2010. 23:01:56 »
nekontam  nija,mislim na nesto al mi onda smeta ovo sa pucnjem  ččč
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #3 u: 02. 10. 2010. 23:16:31 »
dečki to bi bilo otprilike da ti ostaviš psa i neko pukne a on kao gluh,
ni trepavica mu se ne pomakne
a ne da on skoči tri metra u zrak i traži divljač

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #4 u: 02. 10. 2010. 23:29:49 »
pa standardna stvar kod psa koja se trenira ne samo kad neko puca nema tu neke razlike radi cega se ostavlja nema mrdanja pucalo se il se janje okretalo na raznju  zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #5 u: 03. 10. 2010. 07:46:57 »
pa standardna stvar kod psa koja se trenira ne samo kad neko puca nema tu neke razlike radi cega se ostavlja nema mrdanja pucalo se il se janje okretalo na raznju  zagi

Kod nas na balkanu sudac puca kad se ispituje pas, mi si ne mozemo priustiti da na svakoj utakmici zavrtimo janjca isprid đukaca. jbg patrona je euro a janjac 100  ;)

Pravi vodic cak priprema pasa na pucanj iz razlicitih kuteva jer pas koji je nemiran moze zajebat ako mu je pucanj sa strane na koju on nije navika d7

Laptop, ja ne znam al znam ko zna i ako oces dobijes na PP kontakt da mi neko ne naplati reklamu fre

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #6 u: 05. 10. 2010. 10:32:19 »
ja sam psa navikavao na pucanj tako što bi ga odveo od čovjeka koji puca 20-30 metara i kada puška pukne dao bi mu nešto da jede ili bi ga pomilovao a dodro mi je došlo i za novu godinu jer su susjedi bacili jedno 300 komada petardi pa je se pas navikao još jedan savjet nedaj nikoe da ti baca petarde blizu psa ako neka budala baci psu petardu pod noge dok je još mlad on če se uvijek bojati pucnja jednom čovjeku je se to desilo sa brak jazavčarem i uvijek se nakon toga bojao pucnja 

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #7 u: 05. 10. 2010. 21:35:46 »
dečki to bi bilo otprilike da ti ostaviš psa i neko pukne a on kao gluh,
ni trepavica mu se ne pomakne
a ne da on skoči tri metra u zrak i traži divljač
to je to!
kralj disco čage

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #8 u: 07. 10. 2010. 09:10:19 »
Prvo nauči psa vježbu dođi i svaki put kad dođe nagradi ga hranom .          Nakon toga nauči psa da sjedne kad dođe i nagradi ga hranom .       nakon toga ga nauči da malo pričeka dok dobije hranu i povečavaj postepeno čekanje od nekoliko sekundi do 1 minutu,          nakon tog uzmi povodnik odradi vježbu dođi i sjedi a kad pas sjedne stavi mu povodnik povuci psa oko sebe i rukom ga namjesti da sjedi pored tebe te ga nagradi hranom   .        kad si savladao sa psom ove tri vježbe i dobio da ti pas sjedi pored tebe na povodniku opet ga uči da sjedi pored tebe i čeka hranu gledajući prema gore hranu drži u ruci i prolongiraj mu čekanje vježbom do dvije minute        . kada si postigao da pas sjedi dvije minute pokušaj u tom terminu zakoračiti desno 1 korak ako pas i dalje stoji vrati se nazad nagradi psa.          Svaki put prilikom vježbi kad se pas ustane brzo se vrati cukni psa povodnikom verbalno ga upozori s naredbom sjedi i ponovi vježbu .           ako pas grješi vrati se u postupku za jednu  vježbu unazad dok pas ne učvrsti znanje.          od prve vježbe uvijek koristi glasovne naredbe dakle ,dođi,sjedi ,pored sjedi i kad počinješ ostavljati psa ostani ili mjesto izraz mjesto se najčešće koristi kod službenih pasa za ostavljanje psa u ležećem položaju ali u lovnoj je bitno da odradi vježbu nebitno kako ćeš mu narediti  .         Kad si dobio psa da se možeš odmaknuti od njega 2-3 metra pokušaj to napraviti u tom radijusu u svim smjerovima ili ukrug obići psa . za prvu ruku uvijek desno ili naprijed od psa jer ako mu odeš iza leđa pas će se možda okrenuti i ustati da vidi gdje se ti krećeš.       postepeno mu prolongiraj duljinu razmaka u koracima i čekanje u SEKUNDAMA po recimo 20 sekundi uvijek nosi sat na ruci svaki put kad pas pogrješi brzo se vrati ispravi ga opomeni glasovnom naredbom i sljedeću vježbu napravi za korak nazad a svaki put kad pas dobro odradi nagradi ga hranom otkači mu povodnik i pohvali ga izigraj se snjim da vidi da mu nakon neugodnog položaja sljedi nagrada i zabava.       Ni jednu vježbu ne ponavljati prečesto za redom jer je to psu napor ako ideš raditi 2 sata sa psom u tih 2 sata vježbu pokušati 5-6 puta sa razmakom ovisnim od raspoloženja psa a ostalo vreme opuštanje igra bacanje aporta ili slično što pas voli .         kad dođeš u fazu da pas stoji čvrsto 5 minuta na daljini 30 -50 metara ubaciti pucanj s tim da prvo vreme ti stojiš pored psa a neko drugi puca sa startnim pištoljom.        to je ugrubo to ostalo su finese o kojima možemo razgovarati kad dođeš do problema u bilo kojoj fazi i ovako sam razduljio...........

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #9 u: 12. 10. 2010. 22:16:38 »
kerber hvala  d4
kralj disco čage

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #10 u: 13. 10. 2010. 08:09:19 »
ODLOŽENOST
Psi se obvezno pojedinačno ocjenjuju na nekom proplanku, livadi ili poljani
opkoljenoj šumom ili sličnim skrovitim mjestima i to najbolje uz neki grm ili slično. Vodič
vodi psa nevezanog uz nogu do određenog mjesta, koje treba biti udaljeno 100 koraka. Na
tom mjestu vodič naređuje psu tihim glasom ili znakom da legne i ostavlja psa nevezanog. Pas
može biti ostavljen da leži uz neku vodičevu stvar ili bez nje. Na psa se ne smije utjecati da
ostane na mjestu. Iz tog skrovišta (šume) koje je od psa udaljen oko 100 koraka, vodič dva
puta puca iz puške u vremenskom razmaku od 10 sekundi. Poslije toga pas treba ostati ležeći
na mjestu gdje je ostavljen. Pri tome pas može eventualno podignuti glavu ili prednji dio tijela
odvojiti od zemlje.
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline bele

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #11 u: 20. 11. 2010. 09:12:49 »

Molim vas (ponovo!!!) da se prvo predstavite u rubrici za predstavljanje novih članova. Lovac TEAM
« Zadnja izmjena: 22. 11. 2010. 11:27:18 od Anni »

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #12 u: 20. 11. 2010. 09:23:55 »
Molimte malo pojasni koja škola i gdje se nalazi ,da se nebi i drugi opekli.

Offline bele

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Odloživost na pucanj
« Odgovori #13 u: 29. 11. 2010. 13:23:30 »
škola se zove TARA mjesto Ivan Zelina. akovas bude još šta zanimalo pitaj samo nemoj vodit kera u TARU