Autor Tema: Pticari i perad  (Posjeta: 4225 vremena)

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Pticari i perad
« u: 02. 02. 2010. 16:22:39 »
Pozdrav,gledao sam malo ali nisam video ovakvu temu,pa reko da postavim  d1
Da li je neko imao problema sa pticarima da napadaju perad (kokoske,patke i sl.), i kako je to reseno,tj. da li je uticalo na rad u polju na pernatu divljac. Naravno oslonio bi se samo na pticare ako nije problem  zagi zagi zagi
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #1 u: 04. 02. 2010. 11:06:46 »
To je čest problem. Moji najbolji psi ptičari su ponekad napadali i klali perad. Nemoj tući psa. Ako ga tučeš pogotovo kada je mladi nije dobro jer ga možeš preplašiti i uništiti za lov što je puno gore nego da napada perad. Jedan put sam doveo moju oštrodlaku njemačkuptičarku među perad da je pokušam odviknuti od napadanja na kokoši i tada sam u sekundi ostao bez najvećeg pijetla. Mislim da je tu jako bitna dresura i poslušnost jer pas ne smije raditi što je zabranjeno i mora slušati komandu.
 z10

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #2 u: 04. 02. 2010. 11:18:29 »
Ako je inteligentan skužit če da ne smije nakon par puta, premda ako su dva psa nema garancije.

Moj uredno stane u fermu na susjedine kokoške   ;D
Imam upalu volje.

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #3 u: 04. 02. 2010. 11:41:56 »
Ja nemam na srecu tih problema,nego mislim da verovatno neko ima,pa da se cisto objasni i razmene iskustva,i moj markira kokosi ali jako kratko,i posto nisam ogradjen komsija ima ukrasne kokice koje su slobodne,i za divno cudo uopste ne obraca paznju na njih...do jednom  hao hao hao
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #4 u: 04. 02. 2010. 12:00:03 »
Odmah mu u rodovnik upiši da je položio radni ispit u kokošinjcu  hao
Moja NKP kuja čim vidi kokoš odma ga hvatai aportira ,lane je jedno desetak komšijkih kokoša aportirala jer su kokoši u bašći puštene ,i što je najgore ove mlade odma uginu valda dobiju srčani udar.

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #5 u: 05. 02. 2010. 07:12:35 »
 Ovako radi pravi ptičar  rol
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #6 u: 05. 02. 2010. 08:09:31 »
Da i eto problema s susjedom!

Još ako je udovica čekat če te svaku nedjelju ujutro kad krečeš u lova a onda zaboravi ulov    rol
Imam upalu volje.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #7 u: 05. 02. 2010. 09:36:45 »
Iz osobnih iskustava mogu reći da je to urođena mana, većinom švabi, ali koja se može riješiti dresurom, tj. strogom disciplinom. Ja sam imao sa jednim svojim bretoncem, dobra mu vječna lovišta bila, takav problem. Bilo kakva perad nije smjela blizu, odma je bilo za šiju. Onda smo to na malo "teži" način za njega riješili. Svaki dan je morao 10 min sjediti u kokošinjcu punom kokoši da se ne pomakne. Da samo znaš koje su to muke za njega bile, on se tresao kao da ima epilepsiju bokte, sline mu išle, oči krvave od jada. Dao sam mu strogu komandu sjedi i naravno, opominjao ga ako bi glavu trznuo negdje osim da mene gleda. Bilo je dosta teško to za njega, ali tak jedno 5 dana je sjedio unutra i riješili smo problem. Više ga kokoši nisu zanimale. I riješili smo to bez batina. Eh sad kak je on to shvatio, da li je skužio da su kokoši samo glupe kokoši, da li je naučio da to ne smije, ili sam samo slučajno imao sreće da je ta metoda upalila, ne znam. Ali u svakom slučaju, vrijedi pokušati...

Offline Fiki

  • K
  • *
  • Postova: 27
Odg: Pticari i perad
« Odgovori #8 u: 04. 01. 2011. 13:46:28 »
Ja imam Mađarsku vižlu kratkodlaku ženku, davila je perad u dvorištu ali sama se odvikla od toga, sad ne ferbla ništa osim fazana i prepelice...dobro i zeca hoče... a imao sam isti takav slučaj sa mužjakom također vižle prije otprl 5 g