Autor Tema: sekundiranje  (Posjeta: 4404 vremena)

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
sekundiranje
« u: 21. 03. 2010. 19:55:10 »
Poštovane kolege i kolegice, zanimaju me vaša mišljenje, iskustva, naime iz kojeg razloga mladi pas počme da radi sekundiranje i onda nakon nekog perioda prestane.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: sekundiranje
« Odgovori #1 u: 24. 03. 2010. 19:11:07 »
Toliko stručnjaka a niko da da mišljenje ?
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: sekundiranje
« Odgovori #2 u: 24. 03. 2010. 19:15:58 »
a nije dragi nego ti je malo čudno i pitanje... to što ti pitaš nije pravilo pa da se svatko sa tim susretao nego iznimka...

meni je jedino logično da je to ko mal radio nagonski a sad zbog nepravilnog rada, ili možda zbog žestokog temperamenta ne poštuje duđu fermu, ja bi ga sad neko vrime vodio s istim pasom i pušta ga tek kad od prvog čujem biper ili vidim fermu i da počme virovat u kolegu i ponovo prpradi
Ćaća viče mater plače!

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: sekundiranje
« Odgovori #3 u: 24. 03. 2010. 21:44:15 »
Druze znam to je veliki problem ali jednostavno neki psi to ne rade i nema tu pomoci moja Donci krade marku nece ona istrpeti da neko tamo markira a ona ne i pomiri se satim ! Mada ja imam srecu i da retko ko nadje divljac pre nje pa i nije neki problem ali zato u lov na prepelice neide svaki put!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: sekundiranje
« Odgovori #4 u: 29. 03. 2010. 08:26:42 »
Meni se to isto dogodilo sa starijom.. kad je malo odrasla je počela probijati tudje ferme umjesto da stane u sekundu... ja to objašnjavam sa prevelikom željom  ;D iako je bilo vrlo iritantno i namučili smo se dok smo to ispravili i sekunda se nije vratila...  >:( mladja kuja sekundira od malena i nikad nije probila..
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: sekundiranje
« Odgovori #5 u: 29. 03. 2010. 22:35:08 »

pozdrav!!! zagi
Molio bih nekog da objasni meni neznalici (a ima ih još al ćute) šta je  to sekundiranje,,,.... ;D ;D

a ja lično primam  kratkodlake nijemce koji neće da sekundiraju,,, ,,, ima da gone zeca,,,,, ne na  sekunde već do mile volje,,,,, ;D ;D ;D ;D ;D ;D zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: sekundiranje
« Odgovori #6 u: 30. 03. 2010. 07:51:00 »
jer za to ptičari služe... da gone  d4
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: sekundiranje
« Odgovori #7 u: 01. 04. 2010. 20:48:45 »
konkretno meni je  štene počelo da sekundira sa 6mj a nakon 2mj odustala od te radnje i sad se pitam di sam pogrješio ali ne nalazim objašnjenje za to jednostavno ću morat to prihvatit ako ne uspijem ispravit, moram utvrdit komandu čekaj i onda je puštat s drugim psom.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: sekundiranje
« Odgovori #8 u: 03. 05. 2010. 17:13:56 »
poštovane kolege.
Naime kako sam gore naveo štene sa 6mj. koje je počelo da sekundira bez prijekorno i onda iz nepoznatog razloga odustalo od te radnje, s nastavkom dresure ništa nisam posebno mjenjao  odjednom je vratilo sekundiranje i još bolje nego je bilo, tako da stvarno neznam šta da kažem zašto i kako se to desilo.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Jakov-lovac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: sekundiranje
« Odgovori #9 u: 30. 06. 2010. 00:28:55 »
sekundiranje je urođena osobina,uz neke ptičare vezana više,od nekih se ne traži,ali je poželjna kod svih
vjerojatno je mladi pas koji je sekundirao pa prestao učen na motku prve ferme,a kad je osjetio divljač pokazao je svoj karakter
ili,jaka ljubomora
psa koji urođeno nema u sebi sekundiranje nije lako naučiti,a i ako se nauči uvijek nešto fali
sekundirao ili ne ,ako je ferma korektna za mene prolazi

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: sekundiranje
« Odgovori #10 u: 30. 06. 2010. 08:46:53 »
poštovane kolege.
Naime kako sam gore naveo štene sa 6mj. koje je počelo da sekundira bez prijekorno i onda iz nepoznatog razloga odustalo od te radnje, s nastavkom dresure ništa nisam posebno mjenjao  odjednom je vratilo sekundiranje i još bolje nego je bilo, tako da stvarno neznam šta da kažem zašto i kako se to desilo.

Mislin da ti je već vrime da si nabaviš pravog psa...... fre fre fre
Dođi do mene, naćemo ti nešto, ka tebi...... peso
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: sekundiranje
« Odgovori #11 u: 08. 07. 2010. 09:57:24 »
sta cu kad me bretonci ne interesiraju  rol happi
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: sekundiranje
« Odgovori #12 u: 08. 07. 2010. 11:56:35 »
kad te nezanimaju onda se lipo ti i dalje raspituj i obrazuj o sekundi...   da si ima bretona zna bi dosad već sve o njoj  i to iz prve ruke lizi
Ćaća viče mater plače!

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: sekundiranje
« Odgovori #13 u: 08. 07. 2010. 12:52:08 »
kompleksi, znaš kako mali ljudi voze velika auta a ja veliki čovik volim imat i velike pase a to sad šta nema pa ima sekundu nije jedina , ali ja sam postavio nekoliko pitanja uzgajivaču pa mi se nešto nejavlja .
Kad file bude ima leglo bretona stisnit ću zube pa ću uzet štene od njega da ja vidim te te šampione . možeš me odma upisat za jednu kujicu. ref
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: sekundiranje
« Odgovori #14 u: 08. 07. 2010. 13:36:12 »
upravo smo sada poslali mail jednom uzgajivaču iz rumunjske,i jednom poznatom iz francuske jer nabavljamo jednu vrhunsku kujicu za lov i normalno za priplod...  tako da bi u idučoj godini mogli nešto i realizirati...
Ćaća viče mater plače!