Autor Tema: Usavrsavanje ferme  (Posjeta: 2172 vremena)

Offline Ivco

  • K
  • *
  • Postova: 1
Usavrsavanje ferme
« u: 10. 11. 2009. 11:22:53 »
Imam vajmarskog pticara starog dvije godine.Imam problem s njim jer nema cvrstu fermu. Od 10 fermi ima 2-3 cvrste ferme,ostalo ne moze izdrzati i dize sam. Na koji nacin trenirati i kako da ucvrstim fermu. Inace super radi u galopu lijevo-desno do 50 metara, ali ima manu da nekad digne sam! Dajte mi svoje savjete. Hvala unaprijed!

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: Usavrsavanje ferme
« Odgovori #1 u: 10. 11. 2009. 13:21:33 »
veli jedan stariji lovac da ni njegov nema čvrstu fermu, a to kaj se diže da nije mana  teaa
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Usavrsavanje ferme
« Odgovori #2 u: 10. 11. 2009. 13:27:23 »
onda se taj stariji lovac dobro nalovio ... ref

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: Usavrsavanje ferme
« Odgovori #3 u: 10. 11. 2009. 13:32:22 »
veli da je lovac 35 godina i da tu i tamo još ode u lov  rol
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Usavrsavanje ferme
« Odgovori #4 u: 10. 11. 2009. 22:54:42 »
Imam vajmarskog pticara starog dvije godine.Imam problem s njim jer nema cvrstu fermu. Od 10 fermi ima 2-3 cvrste ferme,ostalo ne moze izdrzati i dize sam. Na koji nacin trenirati i kako da ucvrstim fermu. Inace super radi u galopu lijevo-desno do 50 metara, ali ima manu da nekad digne sam! Dajte mi svoje savjete. Hvala unaprijed!
Nemam iskustva sa vajmarcima, ali sam se tu i tamo malo raspitivao i cuo sam da fermu doteruju sa pticarima koji cvrsto markiraju (poenter npr) i da vajmaru treba dve godine da proradi kako trebe. Sto znaci da ti ne kasnis uopste.
Uradi mu mirnocu na poletanje, a to obicno pali i kod drugih rasa.
Pozz

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: Usavrsavanje ferme
« Odgovori #5 u: 10. 11. 2009. 23:20:36 »
Kako je najlakše uradit mirnoču na poljetanje divljači. Naime moja bretonka skoro uvjek potrči, nekad više nekad manje ali samo kad je ja zazovem, a inače kad je ne opozovem zna pretrčat i do 100m za fazanom ili tak nečim.

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Usavrsavanje ferme
« Odgovori #6 u: 23. 11. 2009. 09:09:31 »
Kako je najlakše uradit mirnoču na poljetanje divljači. Naime moja bretonka skoro uvjek potrči, nekad više nekad manje ali samo kad je ja zazovem, a inače kad je ne opozovem zna pretrčat i do 100m za fazanom ili tak nečim.
Mirnoca se prvo radi u dvoristu. Pas treba da ostaje na komandu STOP idealno miran. Tek kada mozes da ga ostavis u STOP-u i nesmetano oko njega radis nesto sasvim drugo, udjes u kucu na 5 min, prodjes sa drugim psom pored njega, a on ne krene iz STOP-a pocinjes na terenu. Prvo ga radi na suvo (bez divljaci)