Autor Tema: Gamaše  (Posjeta: 2796 vremena)

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Gamaše
« u: 20. 11. 2010. 18:22:56 »
Koliko koristite ovaj neizostavan dio lovačke opreme naročito zimi kada ima snijega, koliko ga smatrate funkcionalnim posebice kod dužeg hodanja lovištem.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Gamaše
« Odgovori #1 u: 20. 11. 2010. 19:39:39 »
jako korisne.za pirš,prigon etc... idealne. nema blata ili trnja na hlačama i obući. zimi se preporučuju gamaše sa tanjom vezicom ispod đona jer se za široke lijepi snijeg i smeta pri hodanju
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Gamaše
« Odgovori #2 u: 20. 11. 2010. 19:47:00 »
Primjetio sam da ih dosta koriste lovci pogoniči i oni šta ne vole gumene čizme a i čuvaju gornji dio obuće. Cijena im je negdje oko stotinjak kuna a ima ih za kupiti skoro u svakoj trgovini oružja i opreme za lov. Moje gamaše sa donje strane imaju tanku sajlu tako da nemam problema sa pucanjem prilikom hodanja po kamenu i ledu.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: Gamaše
« Odgovori #3 u: 20. 11. 2010. 21:58:33 »
gamaše su super stvar, ako su dovoljno izdržljive. dok se nisam opametio kupovao sam te po stotinjak kuna. ako sam dobre sreće znale su izdržati po dva lova  na terenu dobrom za svinje, (crni glog, kupina). Kad bi psi držali u glogovom gustišu (kad se u glavi okrene) u dobrom trku i provlačenju sam znao napraviti trakice od kupovnih gamaša. onda mi je kolega pokazao kako se vari cerada od kamiona, pa sam od nje napravio gamaše. široke (da se ne znojim) i do prepona. sad nema problema ni sa risom, snijegom, niti žena "gušta" u čupanju trnja i glogova iz mojih nogu.