Autor Tema: hlače  (Posjeta: 3821 vremena)

Offline leechan

  • K
  • *
  • Postova: 42
hlače
« u: 07. 06. 2008. 14:27:27 »
Zanima me jel ko ima iskustva sa hlačama koje do iznad koljena imaju nogavice od najlona i da li kad se smoče šušte kad se ide kroz visoku travi. inače stavio bi ih u gumene čizme tako da nogavice ne bi žuljale jedna o drugu

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: hlače
« Odgovori #1 u: 07. 06. 2008. 15:11:21 »
Zanima me jel ko ima iskustva sa hlačama koje do iznad koljena imaju nogavice od najlona i da li kad se smoče šušte kad se ide kroz visoku travi. inače stavio bi ih u gumene čizme tako da nogavice ne bi žuljale jedna o drugu

imao sa iskustva sa prilicno mnogo hlaca. Ako ih stavis u cizme da ne suste a budes prolazio kroz travu li bude kisa, onda ce ti se voda salijevati niz hlace pa u cizme.Sto znaci mokre noge uvjek.Ako takve hlace onda obavezno po cizmama. Nema tog materijala da bar malo nesusti.Neki su bolji neki ne, ali 100% nema nista. d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: hlače
« Odgovori #2 u: 07. 06. 2008. 16:05:09 »
Ja sam ove godine nabavio neke sto su iznutra najloske ,gumene ili tako nesto slicno neki G 1000 materijal,najbolje do sada i ne cuju se.
Pinz ima pravo ako uzimas takove hlace moras gledati da su dolje dosta siroke da ih mozes preko cizama navuci inace poplava.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: hlače
« Odgovori #3 u: 07. 06. 2008. 16:09:15 »
Ja sam ove godine nabavio neke sto su iznutra najloske ,gumene ili tako nesto slicno neki G 1000 materijal,najbolje do sada i ne cuju se.
Pinz ima pravo ako uzimas takove hlace moras gledati da su dolje dosta siroke da ih mozes preko cizama navuci inace poplava.

U pravu si. Za iste hlace sam cuo da su dobre.Nisam ih imao priliku probati. Fjällräven ima takve u programu.Jos kad ih namazes sa pcelinjim voskom (i parafinom) nemogu se cak ni tako brzo isprljati.pokvasiti nikako. d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: hlače
« Odgovori #4 u: 07. 06. 2008. 16:30:51 »
Mislim da je bas to ta marka,malo su teze nego obicno,evo i slika:

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: hlače
« Odgovori #5 u: 07. 06. 2008. 16:52:00 »
dobre su ako se ne provlacis kroz ostro i gusto raslinje, onda se pokidaju

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: hlače
« Odgovori #6 u: 07. 06. 2008. 17:16:22 »
dobre su ako se ne provlacis kroz ostro i gusto raslinje, onda se pokidaju
A koje se ne pokidaju,mozda koza ali zato kada namoce kao da su od olova.

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: hlače
« Odgovori #7 u: 07. 06. 2008. 17:22:57 »
dobre su ako se ne provlacis kroz ostro i gusto raslinje, onda se pokidaju
A koje se ne pokidaju,mozda koza ali zato kada namoce kao da su od olova.

pa ostale su puno cvrsce, al ostale ne stite od kise(osim goretex), cvrste su i ove al vanjski sloj se lako pokida i onda ne sluze svrsi tj. kao zastita od kise ili rose

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: hlače
« Odgovori #8 u: 07. 06. 2008. 17:30:31 »
bilo bi dobro i kozne hlače. Malo impregnirati sa NANO sprej i to bi islo da se ne pokvase. Ja sam nosio kozne hlace dok sam motor vozio i moram priznati da je početkom bilo poteskoca, pogotovo u "donjoj" zoni, ali kad se malo tijelo navikne i koza uzme oblik nogu i stražnjice onda je bas super.ko druga koza na tijelu. Ima tih koznih hlaca za lovce, ali je cijena ipak razlog vise da ih zaobiđem. ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: hlače
« Odgovori #9 u: 07. 06. 2008. 21:05:59 »
ribićke čizme ispod hlača su dosta dobre ukoliko ne idete u pogon. ukoliko idete u pogon, bolje ne. ovu zimu sam tako obučen išao u pogon i iz gaća sam iscijedio, bez pretjerivanja, litru znoja

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: hlače
« Odgovori #10 u: 08. 06. 2008. 08:10:48 »
ribićke čizme ispod hlača su dosta dobre ukoliko ne idete u pogon. ukoliko idete u pogon, bolje ne. ovu zimu sam tako obučen išao u pogon i iz gaća sam iscijedio, bez pretjerivanja, litru znoja

tako, je koza dise a najlon nepusta nista van, i dobijes takav efekat koji je u lovu jako jako neugodan.Nit kako hodati mokar nit kako ici se presvuci.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"