Autor Tema: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene  (Posjeta: 3389 vremena)

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Pozdrav kolege   d1


Mislim da su mnogi od nas razmišljali o cijeni lovačke odjeće i kako bi bilo dobro da je malo pristupačnija.
Kao u većini stvari, svjesni smo da uglavnom plaćamo marku (osobno iskustvo-imam kormoranov flis po 200kn i Fjall R. po 900kn i ne primjećujem značajnu razliku u kvaliteti - osim dizajna) i da jednako kvalitetnih proizvoda ima i po pristupačnijim cijenama.
Mnoga odjeća domaće proizvodnje je pristupačne cijene i dobre kvalitete, ali dizajna takvog da je ne bi nosio niti da je gratis (čast iznimkama, a bez uvrede ostalima).
Pišem to jer sam razgovarao s jednim ozbiljnim poduzetnikom koji se bavi tekstilom i teoretski smo pričali o šivanju lovačke odjeće koja bi dizajnom parirala Fjall R., Blaseru i sl, a cijenom bila bliža domaćim proizvodima.
Ujedno to bi bila marka koja bi osluškivala i potrebe lovaca. Mene osobno frustira što ne možete naći neki prsluk lovački koji recimo ima samo mjesta za 5 karabinskih metaka, a ostalo obični đepovi, neki elegantni narandžasti prsluk/oznaku (da ne izgledamo kao cestari) ili recimo narandžasti šal i dr.

Pa sad mene zanima da li se vi vidite kao kupci takvog proizvoda?
Tj. dali bi dali npr za takav flis dobrog dizajna tipa 350kn iako imate flis "socijalnog" dizajna za 180kn ili bi ipak dali 900kn za Fjall R. (uz pretpostavku da su svi jednako kvalitetni).

ps-jasno da je za sada sve samo u ideji (možda tamo i ostane), a zbog što boljeg uzorka postavio sam identičnu anketu i na drugom forumu.

Lijep pozdrav  d1  z10
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #1 u: 13. 11. 2012. 18:24:38 »
Dakako da sam za Hrvatski proizvod, ali .....  teaa
Kaj se obleke i obuće tiče tu sam dosta kritičan. Zašto ?? Zato jer hoću da se u lovu osjećam ugodno i suho.
A to u hlaćama ili jakni sa placa za 100-200 kuna sasvim sigurno ne mogu.  sor
U mladjim danima nije me smetalo malo vode u cipelama (ili gdje već), ali sa godinama čovjek postane osjetljiv na "vlagu".
Kad ste već spomenuli Fjall R. (Blaser i sl.) onda znate da je dizajn i kvaliteta vrhunska, ali cijena je isto takova.
Tko si to može priuštiti sigurno neće požaliti i po najvećem nevremenu ispod te odjeće si suh !

Uglavnom, da skratim, ukoliko napravite kvalitetan proizvod koji kvalitetom i dizajnom može konkurirati razvikanim imenima onda sam sigurno za taj (Hrvatski) proizvod, samo se bojim da takovom (kvalitetnom) proizvodu cijena ne bude i viša nego Fjall Ravenu (Blaseru) ili slično. zagi
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #2 u: 13. 11. 2012. 18:39:44 »
Vrlo rado bi kupio kvalitetan proizvod za nižu cijenu. Ali flis nije mjerilo.. potrebno je napravit dobru jaknu ili hlače,s dobrim dizajnom,vodo i vjetro nepropustne,u više tipova...
Podržavam inicijativu i kupit ću ako se to ostvari. 1liga

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #3 u: 13. 11. 2012. 18:44:38 »
Kupujem Slovenske gojzerice(skoro uvijek) a zasto nebi i Hrvatsku odjecu?! Jedino sto ocekujem je minimum kvaliteta-cijena koje ima Jahti-jakt.Ispod tog ne uzimam....
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #4 u: 13. 11. 2012. 18:48:34 »
Mislim, da se krivo ne shvati, nemam ja ništa s tim, nego eto, slučajno došao s čovjekom na tu temu pa sam se i sam zapitao kako bi domaći lovci reagirali pa sam postavio temu...  dr.i

ps-a flis sam uzeo za primjer jer sam mu pokazao svoj Fjall R. i pitao ga za koliko se to da napraviti i svidilo mi se ono što je rekao  z10
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #5 u: 14. 11. 2012. 07:28:56 »
pa ima i jeftine kvalitetne lovacke garderobe, ako ce se pravit nesto sa membranom treba i nju prvo kupit a ona je prilicno skupa ako bi se koristila gore tex membrana diglo bi cijenu proizvoda na blaserov nivo, za sve bez membrane je hrvatska preskupa za garderobu i nemoze konkurisat
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #6 u: 16. 11. 2012. 08:14:55 »
Mislim da jednom Varteksu ne bi bio apsolutno nikakav problem napraviti jaknu koja po dizajnu parira Blaseru a što se kvalitete tiče Boss odijelo mi je popustilo na šavu između nogu što mi se s Varteksom nije desilo.

Materijali su danas jeftini (čitaj sve made in riža), membrane tipa Goretex imaju jeftinije slternative tipa Sympatex, .... i ako neko ima smisla može složiti hlače -jaknu za ispod 1500 Kn, a s tom cijenom i pristojnom kvalitetom ja bi kupio hrvatsko.
Imam upalu volje.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Hrvatska lovačka odjeća svjetskog dizajna i hrvatske cijene
« Odgovori #7 u: 16. 11. 2012. 17:05:14 »
probo sam svasta al goretex membrana je van konkurencije posto je skupa a i nemoze je kupit svako jer ko je hoce mora da sije kvalitet koje goretex postavlja zato i svi veliki proizvodjaci izmisljaju i prave sopstvene membrane , ko hoce u neki biznis najbolje narucit kontejner lovacke garderobe u bangladesu , djeca to tamo dobro i kvalitetno sasiju  dr.i
Mihi est compositum in Taberna Mori