Autor Tema: LE CHAMEAU kina i vijetnam  (Posjeta: 2421 vremena)

Offline dana

  • K
  • *
  • Postova: 17
LE CHAMEAU kina i vijetnam
« u: 21. 11. 2010. 19:04:19 »
Nedavno sam kupio hlače i jaknu le chameau proizvođaća i skoro čizme i kada sam došao kući jako sam se razočarao. Naime kada sam pregledao kupljenu opremu kod kuće našao sam malu naljepnicu na kojoj piše made in kina i made in vijetnam. Napominjem da sam opremu kupio kod ovlaštenog uvoznika bbs sport.Pa se nakon ovoga pitam šta mi to u stvari kupujemo u hrvatskoj.I na kraju sretan sam sto nisam kupio i kineske čizme za 2000kn.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #1 u: 21. 11. 2010. 19:36:26 »
nista tu cudno nema ,najveci svjetski brendovi siju garderobu u vijetnamu i kini sto neznaci da kvalitet nestima ,isto i sa obucom
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #2 u: 21. 11. 2010. 19:41:43 »
Da, globalizacija, svijet postaje manji a vise uvezan i sve jedno drugo zove. Normalno je u modernoj ekonomiji da se razne komponente rade po zahtjevima i kvaliteiti po raznim zemljama svijeta gdje jedan ili vise faktora u lancu proizvoda je je jeftin i sve je to racunica...u ovom slucaju tekstilna industrija..malte ne sva odjeca i obuca za Zapad se radi u tij zoni ili trokutu..da se radi u Francuskoj bila bi sigurno jos skuplja....Nemoj da te zabrinjaje kvaliteta, jer je ona onakva kakvu su Francuzi naredili....isto tako i sa Benderom iz Madjarske ili Zeissom iz USA.... zagi


Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline bogoljub

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #3 u: 02. 12. 2010. 14:08:44 »
Nemoj da mislis da si dobio robu losijeg kvaliteta od one koja se nekada proizvodila u Francuskoj.Za utehu i ja sam kupio pre pet godina kupio Kabelasovu jaknu i pantalone sa goratex membranom i prsluk sve to je proizvedeno u KINI.Imao sam mali peh u jednom lovu na divlje svine kada smo doruckovali i vatra se skoro bila ugasila i neko od lovaca je pokupio sav otpad i bacio u vatru i medju otpadom je bila jedna zavrnuta plasticna flasa koja je pukla i bacila zar koji mi je progoreo jaknu i pantalone.Rupe su oko 2mm i to mi je jedina zamerka na odelo posle pet godina.A imam jos Kineske garderobe koju mi je sestra donela iz Kanade 1993 godine koja je mnogo bolja od neke firmirane garderobe koju sam kupio u Nemackoj 2001 i platio nekoliko mojih plata.Kinezi su cudo prave veoma jeftinu robu takoreci za jednokratnu upotrebu i veoma kvalitenu zavisi od potreba trzista.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #4 u: 02. 12. 2010. 15:35:01 »
Naučit kineski znači investirat u sebe...
Radilo se i prije tako, pa cela njemačka spava na poljskim madracima, pokriva se češkim jorganom a glavu nasloni na slovački jastuk tako da kineske čizme ni nisu neki problem
Čak je moguče da se proizvede tamo a piše made in Germany

Znate li da austrijski skijaš Mayer na Himalaji spava u slovačkoj vreči za spavanje?
On misli da je Austrijska a ja znam da mu nije zima jer mi je prošla kroz ruke  hao  hao
ebeš priču ko je proizveo, bitno da je kvalitetno proizveo...
« Zadnja izmjena: 02. 12. 2010. 15:39:55 od almir »

Offline bogoljub

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #5 u: 04. 12. 2010. 17:05:52 »
Najbitniji je kvalitet.Ali neisplati se mnogim firmama praviti kvalitenu robu,kako bi opstali ako kupimo cizme jednom u deset godina.Zato prave jeftinu robu koja traje adekvatno koliko je placena tako da je i Vuk sit i Ovce na broju.
Dobra kob.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #6 u: 05. 12. 2010. 18:12:38 »
Još malo i neće biti proizvoda koji neće poći kroz ruke kineza, sve je to stvar isplativosti na što proizvođač uvijek gleda (naravno i kvaliteta mora zadovoljavati), nemojmo se zamarati ako negdje piše "made in Kina" jer kinezi nisu što su nekada bili. Svi zapadnjaci polako sele proizvodne pogone na istok jer je naj bitnija stvar ekonomije "novac" . Samo neka kinezi rade svoj posao a mi uživajmo u radu njihovih ruku.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LE CHAMEAU kina i vijetnam
« Odgovori #7 u: 05. 12. 2010. 19:09:12 »
sta polako, tekstilna industrija je vec prije 20-25 godina presla na istok  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori