Autor Tema: Sesir glavu krasi a cizma je cuva  (Posjeta: 38894 vremena)

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #45 u: 10. 09. 2007. 09:31:24 »
@fazan
 :)Istinu zboriš ima i u krštenici mnogo elemenata !!! ;) ;)

MAUZ

  • Gost
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #46 u: 23. 09. 2007. 02:32:08 »
Bez uvrede ,ali želio bih Te vidjeti nakon 4 sata stajanja na štandu , na samo -5 .
Ako je ovo meni upuceno, moze, samo pozovite u goste  ;D Navikao  ;)

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #47 u: 23. 09. 2007. 20:02:54 »
Meni su čizme zakon u lovu, gumene ne podnosim i nikad ih ne nosim, zimi hladne, ljeti opet noge mokre, a za hodanje nikakve - iskreneš nogu kad hočeš..
Gojzerice su mi zakon, udobne, sigurne, ne puštaju vodu, tople i zimi, a ljeti se ne znoje noge...naravno samo vrhunske dolaze u obzir. Sve ostalo poput Adidas gojzerica je bez veze. Marka nije presudne, bitno je su opremljene membranama itd.
Sad imam 4 para: Lowa, Meindl i 2x Planika. Za te pare mogla se dooobra puška uzet, ali svakako vrijede i preporučio bi svakom

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #48 u: 24. 09. 2007. 02:49:15 »
Meni su čizme zakon u lovu, gumene ne podnosim i nikad ih ne nosim, zimi hladne, ljeti opet noge mokre, a za hodanje nikakve - iskreneš nogu kad hočeš..
Gojzerice su mi zakon, udobne, sigurne, ne puštaju vodu, tople i zimi, a ljeti se ne znoje noge...naravno samo vrhunske dolaze u obzir. Sve ostalo poput Adidas gojzerica je bez veze. Marka nije presudne, bitno je su opremljene membranama itd.
Sad imam 4 para: Lowa, Meindl i 2x Planika. Za te pare mogla se dooobra puška uzet, ali svakako vrijede i preporučio bi svakom

kolega ti si ovdje usporedio cizmu od 50 kn sa cipelom od 600 i vise, uzmi gumemne cizme la crose ili la chameu pa cu te pitati sta ces radije u lov da nosis cipele ili njih, volio bi da mozes samnom u lov da vidis sta znaci gumena cizma u lovu!

Offline Andrija

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #49 u: 24. 09. 2007. 09:19:35 »
  Slažem se sa hunterom, čizma tip Le Chameau koja doče 280 eura :P je svaku vrstu terena, iznutra koža,nema neporebnog znojenja, čvrsta je, poslje lova ih samo ispereš vodom i ko nove su!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #50 u: 24. 09. 2007. 09:21:41 »
moje le chameuice ne bi mijenjao za ništa na ovom svijetu. ultra lagane, neopren, vrhunska guma koja kad uče trn u nju se zatvori okolo i ne propušta, oko zgloba su jako uske tako da nema više ostavljanja čizama u blatu hehe, i sve to za samo 1250 kn. po meni, BEST BUY!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #51 u: 24. 09. 2007. 09:23:33 »
teren bira obucu...gojzerice su ok u planini, ali ako ima imalo rose, potoka, bara...guma je guma...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #52 u: 24. 09. 2007. 10:49:24 »
teren bira obucu...gojzerice su ok u planini, ali ako ima imalo rose, potoka, bara...guma je guma...
Ponavljam staru da se o ukusima ne raspravlja.Moj stav je što se tiče obuče za lov da kofiguracija,godišnje doba,vodotopnost i ostali faktori nameču korištenje adekvatne obuče.
Uz sve to i navika nošenja odrečene vrste obuče je takočer bitna pri odluci čizma ili cipela.
Smatram da bi lovac trebao imati obje vrste ,s tim da se nesmije škrtariti prilikom kupnje , jer čizma glavu čuva!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #53 u: 24. 09. 2007. 15:25:18 »
Pričamo o navikama, iskustvima i ko šta voli. Na mojoj planini tople i vodonepropusne gojzerice, sa čvrstom sarom i tvrčim čonom su nezemjenljive, puno bolji izbor od gumenih.
)

MAUZ

  • Gost
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #54 u: 24. 09. 2007. 15:32:00 »
Upravo tako, godisnje doba i konfiguracija terena odredjuju i adekvatnu obucu.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #55 u: 24. 09. 2007. 19:08:21 »
Ravnica, blato, kaljuža...to je za gumene (ali toga kod nas nema)

MAUZ

  • Gost
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #56 u: 25. 09. 2007. 01:26:07 »
Ravnica, blato, kaljuža...to je za gumene (ali toga kod nas nema)
Normalno.
Sebe ne mogu zamisliti u sremskom ili banatskom blatu u bilo kojoj drugoj obuci, osim gumenjaka. Nerjetko nosim i po dva para, jer su cesta propadanja do koljena.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #57 u: 25. 09. 2007. 09:09:18 »
Budite sretni što vam trebaju gumenjaci ili gojzerice jer kod mene je sve asfalt,a to znači kraj lovačke priče.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #58 u: 25. 09. 2007. 09:30:50 »
nama treba i GPS, svake godine nam se neko izgubi..

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #59 u: 26. 09. 2007. 10:32:36 »
nama treba i GPS, svake godine nam se neko izgubi..
Nije mi jasno kako se netko može izgubiti,jer kod mene gosti imaju posebnu pratnju i pažnju ,a članovi ako ne poznaju teren vlastitog revira, onda ni ne zaslužuju da se zovu članovima Društva.
Hrvatske Domovine Sin.