Autor Tema: Vijetnamka m65  (Posjeta: 36137 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #90 u: 28. 04. 2009. 12:49:38 »
Tak je sky...  d4 Stvar je u listi prioriteta... AK se kao nema za normalne hlače i jaknu a ima se love da se zapije nakon lova... Dakle, već imamo izbor, i dvije stvari koje drukčije kotiraju na toj famoznoj listi...
Po meni je problem, kaj se mnogi previše ponose tim odorama i zato ih vole isticati... A mnoge podsjećaju ne neke ružne stvari... Pametnom dosta! Iz poštovanja jedni prema drugima, ajmo bilo lovci, kako obućom, odjećom, tako i djelima...

Offline Legion66

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #91 u: 28. 04. 2009. 12:59:46 »
Ja sam si kupio jaknu firme Tramp, u real tree boji za male novce. Ima veliki đep na leđima, u prednjim đepovima su ušiveni nosači za patrone. Dakle, lovačka je i maskirna, jer šarama podsjeća na šumu, a opet nije maskirna vojna.
Kakvo je vaše mišljenje o takvim jaknama, jer sam baš mislio kupiti i iste takve hlaće.
Ko se mača lača, lakukarača!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #92 u: 28. 04. 2009. 13:03:23 »
Meni su ti realtree uzorci fenomenalni i nosim ih u pirš i na čeku. Ali u grupnome lovu se ne priliči takovo nešto...

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #93 u: 28. 04. 2009. 13:07:06 »
Ja sam već pisao o toj pušci i dao jedno razumno objašnjenje.
1. Nije M76 već M77.
2.Kupljen je za vreme sancija i embarga, kad drugo nisi imao sta kupiti a da je poluautomat.
3. Slabo sam ga i nosio u lov od sramote i zbog toga sto nije ni lovaćko ni adekvatno .
4. Taj M77 sam prodao prosle godine u 5 mesecu,a bio je kao nov, jer ga nisam ni koristio .

Ja sam ,samo kritican i ne ocekujem da me vi kritikujete sam čistim sve ono što ne smatram lovackim pa tako i sa tim vojnim uniformama.
Ne zaboravi te da se celokupan narod karaketrise kroz uniforme vojskme tog naroda.Nebih da vam dajem primer suvise bi bilo skatljivo.

A vi nosite u lovovima i kosmicke kobinezone jer su jednobojni i prilicno izdrzljivi.

Ja ne podrzavam vojnu uniformu u lovu i to cu uvek javno iznositi a vi me osuđujte slobodno.
Mi smo lovci a ne vojnici i ne spajajte ne spojivo i neka vam taj moj priumer sa M77 bude kao ostova,bilo pa proslo ne ponovilo se jer svi imamo pravo na greske sve dog greške ne počnemo opravdavati .

Pozdrav Goran
 
« Zadnja izmjena: 28. 04. 2009. 13:13:14 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #94 u: 28. 04. 2009. 13:11:34 »
Sve štima... Osim toga, ja tu pušku nisma ni spomenuo jer ona ovdje on nije ni bila tema. A tko od nas zna pouzdano da tebi nije hobi i kolekcionarsko oružje... I da je iz te puške izvađen mehanizam za opaljenje i da je cijev možda zalivena olovom... Ajmo dalje u istom smirenom i gospodskom tonu kao i do sad...  z10

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #95 u: 28. 04. 2009. 13:40:42 »
Evo 2 slikice meni omiljenih patterna. U ovim woodland hlačama provedem najviše vremena u lovištu kad nosim hranu u lovište, idem na radne akcije i sve vezano uz pojedinačan angažman. U grupnom angažmanu sam UVIJEK u jednobojnom zelenom. A ovaj materijal je otporan na sve vrste uvjeta, od vode, blata, krvi do vjetra i snijega...


Ovaj desert uzorak mi je omiljen ljeti dok sva vegetacija i žitarice poprime žutu boju. Volim biti što više neprimjetan dok šećem po lovištu noseći hranu i slično, imam feeling kao da je divljač manje nervozna kad me vidi uklopljenog u boje okoliša... Naravno, u njoj apsolutno NIKAD ne idem u bilokakvu vrstu lova...




Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #96 u: 28. 04. 2009. 13:46:03 »
Ne brij sky... To nosiš samo da bi se osjećao opasnije... Ali to je teško uz one tvoje okice...  hao
Inače je obleka super!

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #97 u: 28. 04. 2009. 13:48:39 »
Meni osobno se ne sviđaju ni takve kombinacije šara. Po meni jednobojno zeleno je nekako najbolja opcija. Jer kad te netko vidi u šumi u maskirnim šarama, ne zna jeli to neki airsoftaš, zalutali vojnik ili nešto treće. Mialim da bi trebali biti prepoznatljivi, jer kad svako dođe obučen drugačije to izgleda kao maškare u kojima bi svi hjeli biti lovci. A i tema je vjetnamka,pa da ne izlazimo previše iz teme
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #98 u: 28. 04. 2009. 13:50:25 »
Što se vijetnamke tiče mislim da je ona i danas omiljena za nošenje kako među mladima tako i među lovcima. Ne vidim niti jedan razlog da se ta jakna ne bi nosila kao dio lovačke odjeće. Maskirne vojne jakne i hlače su po Zakonu o lovu nedozvoljene i kao takve se moraju izbaciti iz upotrebe. Za lov se smiju koristiti maskirne jakne i hlače koje na sebi imaju uzorke lišća i kao takve su dozvoljene, samo treba imati na pameti da u skupnim lovovima lovci moraju biti propisno označeni reflektirajućim dijelovima opreme. Krilaša ste po meni neopravdano napali radi puške jer ako ju ima, a ne nosi je u lov i dalje je korektan lovac. Neki je nose u lov, pa ako imaju dozvolu za držanje i nošenje koja je namijenjena za lovačko oružje OK. Ne kažem da podržavam nošenje vojnog oružja, ali time se mora baviti zakonodavac.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #99 u: 28. 04. 2009. 13:53:56 »
Sjedni, 5!  d4  z10

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #100 u: 28. 04. 2009. 14:04:28 »
Jer kad te netko vidi u šumi u maskirnim šarama, ne zna jeli to neki airsoftaš, zalutali vojnik ili nešto treće.
Obzirom da sam airsoftaš, vjerojatno mi otuda i najviše afiniteta prema takvim kombinacijama. Dok god je riječ samo o radnim akcijama ili prihrani divljači, nije van lovačkog kodeksa biti obučen na taj način. Jednobojna zelena lovačka oprema je vrlo skupa, to svi znamo, i osobno, šteta mi ju je uništavati po lovištu. Zato nju čuvam samo za sami lov i ništa drugo.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #101 u: 28. 04. 2009. 14:12:37 »
Ali u grupni lov mi nikada ne bi palo na pamet da nosim išta maskirno i osuđujem svakoga tko to upražnjava i svakome u facu kažem da SRAMOTI LOVCE takovim odijevanjem.

Suma sumarum, kad idete u pojedinačni lov na čeku primjerice, obucite se i u šareno ako mislite da nećete na nikoga naletiti putem..

Ali u grupni lov doći zamaskiran ili šaren, pa to je živa sramota i samome sebi i cijeloj lovačkoj populaciji! Bljak! 


 Kakva je razlika kad ideš u pojedinačni lov ili u skupni? Jel nisi lovac kad ideš u pirš? Jel se oblačiš u lovačke boje radi kolega na zbornom mjestu ili to možda ima kakve veze sa načelima, divljaći, tradicijom, etikom...?
                        z14
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #102 u: 28. 04. 2009. 14:18:06 »
Jer kad te netko vidi u šumi u maskirnim šarama, ne zna jeli to neki airsoftaš, zalutali vojnik ili nešto treće.
Obzirom da sam airsoftaš, vjerojatno mi otuda i najviše afiniteta prema takvim kombinacijama. Dok god je riječ samo o radnim akcijama ili prihrani divljači, nije van lovačkog kodeksa biti obučen na taj način. Jednobojna zelena lovačka oprema je vrlo skupa, to svi znamo, i osobno, šteta mi ju je uništavati po lovištu. Zato nju čuvam samo za sami lov i ništa drugo.

Iskreno, uvijek sam za to da se za radne akcije obuče i civilna radna odjeća prije nego vojna. Vojnoj uniformi nije mjesto u lovištu.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #103 u: 28. 04. 2009. 14:19:44 »
Štef, govorim onima koji su pristrani nošenju maskirne odjeće. Ako ju već tolko želiš nositi, onda gledaj da ju nosiš kad te niko ne vidi jer užasno ružno i degutantno izgleda. Ja sam isto par puta zimi na -20 bio uhvaćen sa fotićem u maskirnoj zimskoj jakni (ona s kapuljačom kakvu gotovo svi imamo) i sve me bilo sram vidjeti tu fotku...

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #104 u: 28. 04. 2009. 14:20:02 »
Jer kad te netko vidi u šumi u maskirnim šarama, ne zna jeli to neki airsoftaš, zalutali vojnik ili nešto treće.
Obzirom da sam airsoftaš, vjerojatno mi otuda i najviše afiniteta prema takvim kombinacijama. Dok god je riječ samo o radnim akcijama ili prihrani divljači, nije van lovačkog kodeksa biti obučen na taj način. Jednobojna zelena lovačka oprema je vrlo skupa, to svi znamo, i osobno, šteta mi ju je uništavati po lovištu. Zato nju čuvam samo za sami lov i ništa drugo.

Iskreno, uvijek sam za to da se za radne akcije obuče i civilna radna odjeća prije nego vojna. Vojnoj uniformi nije mjesto u lovištu.

Pozdrav
Kratko ali jasno,bolje civilka i u radnim akcijama nego li maskirna.Tava  d4 d4
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?