Autor Tema: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???  (Posjeta: 9128 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« u: 13. 02. 2008. 16:38:31 »
Neznam dali je ova teme obradjena, jer nisam po ovom pitanju nista uspio naci.

Mene bi interesiralo dali neko ima iskustva sa ovim nacinom ciscenja oruzja?
Skoro mi je kolega;inace policajac u njemackoj, pokazao svoj sluzbeni Hekler&Koch i rece da je upravo dosao sa ciscenja, jer po zakonu sva slubena oruzja moraju 4 puta u godini na ultrazvucno ciscenje.

Pojedinosti mi nije mogao reci jer to radi druga firma za njih. Meni je izgledao kao nov, a znam kako je prije izgledao.Razlika je vidljiva. Znam isto da su pomocu tog nacina cisceni i karburatori sa vozila jer je rezultat perfektan.

Pa eto ako neko zna nesto vise bilo bi mi drago da znam dali se isplati razmisljati o nabavci ove spravice.

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #1 u: 14. 02. 2008. 13:06:20 »
I mene je to zanimalo lani pa sam tražio kako radi i našao:

How does it work?  When ULTRONICS UL3 units are activated, electronic energy produces 40,000 vibrations per second. This causes millions of microscopic bubbles to form in the liquid. When these bubbles collapse, they produce a "scrubbing action" which is called cavitation.

The Advantages of Ultrasonic Cleaning are:

 Saves time by eliminating hand scrubbing.
 Most handguns are thoroughly cleaned within 15 minutes.
 Cleans tiny crevices and areas impossible to reach (even with a brush), including springs, firing pins, and other small parts.

Izvor: http://www.ultronicsusa.com/weapon.htm 

Kako radi?
Kada se uređaj upali elektr. energija proizvodi 40.000 vibracija u sekundi i pritom u tekućini nastaju milijuni mikroskopskih mjehurića. Kada se ti mjehurići raspadnu(puknu) nastaje "ribaća akcija" koja se zove kavitacija.

Prednosti:
- štedi vrijeme jer se ne treba trljati rukama
- većina pištolja je potpuno čista u roku 15 min.
- čisti i najmanja teško dostupna mjesta, uključujući opruge, udarne igle i sl.

Prijevod je malo slobodniji pa sam dao i eng. verziju za svaki slučaj!   ;)
Usput rečeno cijena uređaja na slici je 369 €  u Frankoniji: http://www.frankonia.de/shop/Hülsenbearbeitung/_/cid/293/categorylist.html

-a i na Ultrasonic-ovoj stranici ima cijena >:(

P.S. Ide i posebna tekućina u uređaj.
« Zadnja izmjena: 14. 02. 2008. 13:25:26 od oliverl »

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #2 u: 14. 02. 2008. 13:17:11 »
ahaaa

tako to znaci.Sve sam ja to konto,a li nekako mi sve izgledalo nevjerovatno. Da ultrazvuk moze ocisiti recimo oruzje.
A vidis nisam ni znao da JUWELIRI ciste zlato, srebro nakit itddd pomocu tih spravica. Ova sto sam sliku stavio je bas skupa, pa mislim da ima i manjih i jeftinijih. Frankonia i onako sve ima preskupo.

Moracu ja to kupiti bas zbog zatvaraca na mom karabinu. Uvjek me mrzi cistiti ga jer je nekako zajeban. A nevolim bas ni pistolj u detalje razdvajati jer cim se moj sin (2 god.) pojavi u blizini kad ja cistim oruzje, onda uvjek nesto fali  ;D.

Dobra kob


PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #3 u: 14. 02. 2008. 13:39:55 »

Moracu ja to kupiti bas zbog zatvaraca na mom karabinu. Uvjek me mrzi cistiti ga jer je nekako zajeban. A nevolim bas ni pistolj u detalje razdvajati jer cim se moj sin (2 god.) pojavi u blizini kad ja cistim oruzje, onda uvjek nesto fali  ;D.

Dobra kob


PinzHunter
[/quote]


I u ovom slućaju moraš raskopati oružje i dijelove u detalje.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #4 u: 14. 02. 2008. 13:45:03 »
U pravu si

ali su onda bar u jednoj posudi  ;)

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #5 u: 14. 02. 2008. 13:50:32 »
U pravu si

ali su onda bar u jednoj posudi  ;)

PinzHunter


 ;D , točno! Nije valjda vruća tekućina kad treba vadit dijelove! ;)
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #6 u: 14. 02. 2008. 13:53:15 »
ih jos kad bila vruca onda traba puhati da se ohladi  ;)

Mislim da nije vruca.

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #7 u: 14. 02. 2008. 14:06:54 »
ih jos kad bila vruca onda traba puhati da se ohladi  ;)

Mislim da nije vruca.

PinzHunter

Bojim se da može biti vruća, jer na slici je skala od 40-80°C, a u opisu je što toplije to bolje!
 

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #8 u: 16. 02. 2008. 08:41:59 »
Ja sam to već koristio ;D ;D čistio sam zatvarač od karabina. Imao sam stariji pištolj pa sam njega očistio u tome.

Ovaj što sam ja koristio ima temperaturnu skalu od nekih 20 stupnjeva na dalje.Također ima i vremensku skalu.može se koristiti samo ultrazvučno pranje bez grijanja tekučine.Slike stavim kasnije..
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #9 u: 16. 02. 2008. 10:04:02 »
Evo slika prednje strane jednog takvog uređaja
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #10 u: 16. 02. 2008. 10:12:45 »
@Tihomir

jesi li zadovoljan rezultatima ciscenja?


Koja se suma mora odvojiti za recimo jedan solidan aparat?

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #11 u: 16. 02. 2008. 10:33:13 »
Ja sam super zadovoljan,jer se očistila i zadnja pora,udubina ili čošak koji ovako nikako ne možeš očistiti,stavio sam unutra izopropil i sva nakupljena masnoča je očiščena.To sam napravio prije nego sam odnio karabin na bruniranje.

Cijev nisam čistio s tim tako da ne znam kako djeluje na to.Ako nišliš čistiti nakupine bakra i olova unutar cijevi mislim da to nije dobro za to.Ne da če štetiti nego neće uspijeti skinuti ništa.

Cijenu uređaja ne znam jer sam to radio na jednom mjesto koje nije predviđeno za takve stvari.... znaš šta mislim.....posao... ::)
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #12 u: 16. 02. 2008. 11:35:03 »

Cijev nisam čistio s tim tako da ne znam kako djeluje na to.Ako nišliš čistiti nakupine bakra i olova unutar cijevi mislim da to nije dobro za to.Ne da če štetiti nego neće uspijeti skinuti ništa.


- za elektro čišćenje cijevi "Sam svoj majstor": http://www.surplusrifle.com/reviews/copperout/index.asp

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #13 u: 16. 02. 2008. 12:39:40 »
Ok hvala. Ne nisam mislio za cijevi.Jedno sto bi mi trebao veci aparat a drugo mislim da je za cijev dobra i krpa sa spagom i naravno "ROBLA SOLO".

A sto se tice elektro ciscenja cijevi, mislim da nije lose ali nije za mene.Dok ja to sve napravim prodje sezona lova ;).

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Ciscenje oruzja ULTRAZVUKOM!!!???
« Odgovori #14 u: 06. 12. 2008. 21:21:46 »
u spravu se mora dodat jos malo "hemije" inace od ciscenja nista, a cesto ciscenje je upitno i za brunazu, pomocu toga cistim cahure
Mihi est compositum in Taberna Mori