Autor Tema: CARL ZEISS optike  (Posjeta: 250440 vremena)

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #270 u: 24. 07. 2012. 07:13:25 »
To govoris iz vlastitog iskustva za Duralyt kolega Bodul? Do sad nisam nista pretjerano negativno citao o njoj, nista sto bi me sprijecilo da je kupim. Da je bilo kvarova, bilo je, budu tako isto na skupljim optikama u "visoj ligi" istog i drugih proizvodjaca.
Govorim iz iskustva puškara koji ih je poprilično upucao. Niti jedna nije imala precizne klikove već kod upucavanja pogodci "šaraju" pa treba utrošiti poprilično živaca i municije da se optika kako-tako upuca.
Koliko će mehanika dalje držati šus pokazati će vrijeme međutim očito je mehanika najslabiji dio Duralyt serije i ne ulijeva neko povjerenje.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #271 u: 24. 07. 2012. 08:14:17 »
Pa neznam baš i ja sam montirao i upucavao jednu u svibnju i klikovi idu ko po špagu, tri metka grupa desetak klikova dolje, pet desno još dva kontrolna i prosljedio gazdi da proba kako njemu ide  ;)
Imam upalu volje.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #272 u: 24. 07. 2012. 14:44:22 »
SREĆKOVIĆ  d4

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #273 u: 24. 07. 2012. 16:21:55 »
Radi se o Meopti Artemis 2000 i Conquestu 3.5-10x44.Usporedbe radi.
A neznam,netko mi je rekao u tramvaju da ima veze promjer tubusa i prednje leće kod sabiranja svjetla.
veličina prednje leče nema veze sa prikupljanjem raspoloživog svjetla nego se rade velike zato da ljudi ne mogu spustiti optiku jako nisko jer bi se u tom slučaju dogodilo da ručica zatvarača udara u tubus optike...iz ovog razloga su i napravljeni poluautomati kako bi se na njiih mogle nisko postavljati one optike što uopče nemaju proširene prednje leče nego je tubus uzak skroz !!
a što se tiče promjera tubusa ni to nema nikakve veze sa mogučnostima ugradnje mehanizama za veča pomjeranja končanice po visini i širini niti se prave veči tubusi zbog mogučnosti ugradnje leča večih promjera nego se oni rade različitih dimenzija zato da ljudi mogu jednom kupljene nosače koristiti dugi niz godina i sa različitim optikama

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #274 u: 24. 07. 2012. 18:01:59 »
Ovo sa pomjeranjem po visini i sirini ima veze sa tubusom , bas zbog toga su neke optike 34mm a tu se puc od pa do ohoho  fre
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #275 u: 24. 07. 2012. 22:57:49 »
Radi se o Meopti Artemis 2000 i Conquestu 3.5-10x44.Usporedbe radi.
A neznam,netko mi je rekao u tramvaju da ima veze promjer tubusa i prednje leće kod sabiranja svjetla.
veličina prednje leče nema veze sa prikupljanjem raspoloživog svjetla nego se rade velike zato da ljudi ne mogu spustiti optiku jako nisko jer bi se u tom slučaju dogodilo da ručica zatvarača udara u tubus optike...iz ovog razloga su i napravljeni poluautomati kako bi se na njiih mogle nisko postavljati one optike što uopče nemaju proširene prednje leče nego je tubus uzak skroz !!
a što se tiče promjera tubusa ni to nema nikakve veze sa mogučnostima ugradnje mehanizama za veča pomjeranja končanice po visini i širini niti se prave veči tubusi zbog mogučnosti ugradnje leča večih promjera nego se oni rade različitih dimenzija zato da ljudi mogu jednom kupljene nosače koristiti dugi niz godina i sa različitim optikama

Hmm... ččč

http://lmgtfy.com/?q=bigger+rifle+scope+lens+more+light
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #276 u: 24. 07. 2012. 23:08:43 »
po ovome ko ima blasera netreba velik objektiv jer rucica nesmeta  hao  znaci cucica zatvaraca utice na propustljivost svetla , ma sad vise nista nekontam  telll
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #277 u: 24. 07. 2012. 23:12:06 »
 hao ma sile je legenda koja hoda  ;D
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #278 u: 25. 07. 2012. 07:06:17 »
Radi se o Meopti Artemis 2000 i Conquestu 3.5-10x44.Usporedbe radi.
A neznam,netko mi je rekao u tramvaju da ima veze promjer tubusa i prednje leće kod sabiranja svjetla.
veličina prednje leče nema veze sa prikupljanjem raspoloživog svjetla nego se rade velike zato da ljudi ne mogu spustiti optiku jako nisko jer bi se u tom slučaju dogodilo da ručica zatvarača udara u tubus optike...iz ovog razloga su i napravljeni poluautomati kako bi se na njiih mogle nisko postavljati one optike što uopče nemaju proširene prednje leče nego je tubus uzak skroz !!
a što se tiče promjera tubusa ni to nema nikakve veze sa mogučnostima ugradnje mehanizama za veča pomjeranja končanice po visini i širini niti se prave veči tubusi zbog mogučnosti ugradnje leča večih promjera nego se oni rade različitih dimenzija zato da ljudi mogu jednom kupljene nosače koristiti dugi niz godina i sa različitim optikama
Jeli ti to nas pokušavaš  pesi ili si prolupao.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #279 u: 25. 07. 2012. 07:56:18 »
Sile ti to nas malo  pesi
Imam upalu volje.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #280 u: 25. 07. 2012. 08:09:20 »
Kako Fratt kaže
A neznam,netko mi je rekao u tramvaju da ima veze promjer tubusa i prednje leće kod sabiranja svjetla.
tako i Sile vjerovatno čuo negdje
veličina prednje leče nema veze sa prikupljanjem raspoloživog svjetla nego se rade velike zato da ljudi ne mogu spustiti optiku jako nisko jer bi se u tom slučaju dogodilo da ručica zatvarača udara u tubus optike
;D ;)
Em ti sumpor.....

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #281 u: 06. 08. 2012. 17:10:46 »
po ovome ko ima blasera netreba velik objektiv jer rucica nesmeta  hao  znaci cucica zatvaraca utice na propustljivost svetla , ma sad vise nista nekontam  telll
lazo otkad ti to meni ne vjeruješ ? a neki su od blazerove ručice zatvarača ostajali bez svijetla bez obzira na promjer tubusa optike  hao

Offline mato 8X68

  • K
  • *
  • Postova: 90
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #282 u: 04. 09. 2012. 11:04:19 »
zanimaju me vaša iskustva ako ih itko ima s optikom Carl Zeiss Duralyt 3-12x50 u sumrak i ponoći i u ranu zoru , navedenu  optiku bih stavio na 8X68S

hvala !!

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 983
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #283 u: 04. 09. 2012. 17:54:50 »
Mato, uze li ti na kraju taj 8x68?

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #284 u: 04. 09. 2012. 20:54:40 »
Mato, uze li ti na kraju taj 8x68?
Izgleda,haleluja,jeste!! zagi zagi
Mato...Zeiss ce ti dobro posluziti! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.