Autor Tema: Daljinomer - koji, da nije astronomska cena, da je trajan, itd. -> BEST BUY?  (Posjeta: 2934 vremena)

Offline sheytan

  • K 100
  • **
  • Postova: 441
Preskochio bih neke jeftine modele, jer verujem(i chitam) da nisu sjajni, pogotovu kad se meri DIVLJACH, a ne zgrada i sl. Isto tako bih preskochio modele nominalnog dometa ispod 800yds/m...
Bio sam ubedjen da tju qpiti Bushnell yardage pro 4-12x42, sa las. daljinomerom, ali me dvojica uvazenih koleZa odgovaraju od toga((ne)pouzdanost elektronike, kineska izrada i sl.), pa bih, ako me Vi ne uverite u suprotno, tu investiciju zamenio solidnim daljinomerom.
Mislim da sam izbor suzio na neki od NOINK   happi i Leica modela, oba verovatno u cifri 800.

Shta Vi kazete?
:smil4226ce1d491b5:   d7   :hundtrinkend:

Zoran

  • Gost

Offline sheytan

  • K 100
  • **
  • Postova: 441
Hvala, ali da ti ipak prochitash i tu temu, i moje kompletno pitanje?  d1
:smil4226ce1d491b5:   d7   :hundtrinkend:

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Moj odabir se svodi na LEICA CRF 900 ili  CRF 1200.
Razlog je vrlo jednostavan.
Najpreciznije i najpouzdanije što se na civilnom tržištu može kupiti.
Iznad toga je vojna oprema,do koje je malo teže doći jer košta kao suho zlato a i baš i nije u slobodnoj prodaji.

Offline sheytan

  • K 100
  • **
  • Postova: 441
Ee, to je odgovor!  nosl

Reci mi, molim te, koja je razlika izmedju modela 800 i 900? Stari i novi model, pretpostavljam da je to glavna razlika, ili...?  zagi
:smil4226ce1d491b5:   d7   :hundtrinkend:

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Evo da se i ja malo uključim. Do prije nekoliko godina koristio sam Leica LRF 800 Rangemaster. što se tiče kvalitete mogu reći da sam bio prilično zadovoljan, ali čestim korištenjem nakon neke 2-3 godine počeo mi se javljati problem sa baterijama. Slabljenjem baterija počeo mi je bubati bezvezne udaljenosti, a iskreno nisam primjetio da su iste oslabile. Nakon prodaje Leice kupio sam Swarovsky Laser Guide 8x30. Mogu reći za sada fantazija te bih ti ga preporučio za kupnju. Što se tiče Bushnell-a isprobao sam Pro 1000 i bio sam vrlo zadovoljan. Iskreno mislim da tu među njima nema neke veće oscilacije. Stvar je samo kvalitete baterije i točnosti očitavanja na hladnoći ili ekstremnim uvjetima. Ovisno koliko imaš novaca to si i možeš priuštiti, ali swarovsky je swarovsky ma koliko drugi pričali o njemu.
PS svakoga sam testirao sa točnim mjerenjem udaljenosti i svi su vrlo dobro očitavali vrijednosti.
ex šumar

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Čestitam kolega gperic na ukusu. Probao sam rangemaster Leica i mora se priznati dosta kvaliteta koje ima od slike, ergonomije i jednostavnosti. Swarovski naravno još uvijek ide za kolege sa većim novčanim mogućnostima. Neupitna je kvaliteta oba ova modela. Moj izbor je igrom slučaja, prije 6 god. bio Bushnell Yardage Pro. Cijena putem interneta je bila 89 USD sa poštarinom.( na akciji). Pošto me zaosta solidno služi, nemam trenutno namjeru mijenjati. Deklariran je na daljinu 680m, što je meni za potrebe lova i te kako dosta. nisam ga koristio u ekstremnim uvjetima, ali podnosi kišu, snijeg, sunce, i razumne temperature. To je za sada moj BESTBUY.  Pozz

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 984
I jeste najbolja solucija preko interneta i UPS postom. Ja sam se odlučio na nikon laser 550,d kod nas kosta 1700kn za keš lovu. Dakako u Zagrebu, po ovim lovačkim trgovinama sam ga viđao i do 2500kn. S tim modelom sam prezadovoljan, ne treba mi jaci jer na divljač pucam do 200m, jedino na štetočinu cu puknuti na dalje. tada mi je laser neophodan radi korekcije pada zrna.