Autor Tema: HAKKO optike  (Posjeta: 142917 vremena)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #60 u: 21. 06. 2008. 15:15:25 »
ma sve to stoji, no zaboravio sam i nadodati da jako puno "bjeline" daje, tj. slika je dosta mutna, pogovoto ako se gleda prema granju ili slično, a ne daj bože blizu sunca, niš ne vidiš. Možda samo jedan model koji ne valja, tko zna...

Ma to ti je to...made in China majku im boziju sve rade....... :hundtrinkend:

Hakko ti je Made in Japan,bar ovaj u Moni-ju,a on je zastupnik za HR za Hakko.Na svima piše Made in Japan i zato samo nabavlja Majestic i Superb jer se ta dva modela rade u Japanu.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #61 u: 28. 06. 2008. 21:44:24 »
enigma jesi kupio Hakko?

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #62 u: 30. 06. 2008. 00:13:32 »
Ovaj sa slika uskoro moja čim frendu stigne SWAR, a možda i voere prelazi u moje ruke .
Do sada sam imao sa njim nekoliko dogovora u vezi prodaje optike i uvjek na kraju  z10 z10 z10 z10 z10 z10 z10.Ali sam uz sok sa njim dogovorio prodaju optike,sad ga cimam za voere ;D ;D
Morat ćemo malo  z10 z10 z10 pa ko zna!!!!!
Hey Joe

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #63 u: 30. 06. 2008. 09:32:38 »
Uspoređivao sam superb s dobrim leupoldom u sumrak i u mraku sa dobrim mjesecom.Koji gušt i opuštanje za oči...

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #64 u: 30. 06. 2008. 09:58:28 »
Daj malo detaljnije
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #65 u: 30. 06. 2008. 12:49:55 »
Daj malo detaljnije

Bili smo na čeki i ono što je prošlo je bilo predaleko i pretpostavili smo da je to krdo završilo današnju etapu.
On ima Remington 30 06 poluautomat sa Leupold VX-II 4-12x50 a ja Hakko superby 2,5-10x50 s crv.točkom na čz 550 m.lux 300wm a treći kameru Cannon, pa smo ih uspoređivali u dobar sumrak.pri povratku smo zaružili kod jednog prijatelja na gemištaciji. Već je pala debela noć i izašao dobar mjesec.Palo mi na pamet da sad probamo "vidljivost" i strašno smo se iznenadili i skužili da su identične.Moj hakko je čak bio mrvicu čišći kad sam upalio točkicu samo na jačinu 1.Kad je na jače jednostavno previše crvenila smeta na tim uvjetima.Pomislili smo se opet vratiti na čeku ali malo smo bili prekrepani.(ali nismo bili nakresani)
Neželim hvaliti Hakko ali Leupold je na daleko boljem glasu...
Neznam šta bi detaljnije rekao. d4 z10
Isto nerazumijem o kakvoj "bjelini" se radi što spominju kolege.Primjetio sam nešto bjelkasto samo kad se zamagle leće ili kada je jutarnja maglica.

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #66 u: 01. 07. 2008. 07:04:15 »

Isto nerazumijem o kakvoj "bjelini" se radi što spominju kolege.Primjetio sam nešto bjelkasto samo kad se zamagle leće ili kada je jutarnja maglica.
[/quote]

Možda je u pitanju kutjevačko bijelo  z10 z30

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #67 u: 01. 07. 2008. 08:50:29 »
Manebi se skyangel toliko nasuko pa da ide procjenjivati pogled d4

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #68 u: 01. 07. 2008. 08:59:03 »
Kad je oružje u pitanju, skyangel se može "nasukati" jedino na Janu s limunom hehe. ;D

Ja ne znam jel taj hakko bio made in japan, china, taiwan ili tunguzija. Nije bila ni moja optika ni BAR. Lovio sam s njime 2 dana na Cresu i pokazao mi se užasnim po pitanjima koje sam opisao.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #69 u: 01. 07. 2008. 11:18:47 »
Kad je oružje u pitanju, skyangel se može "nasukati" jedino na Janu s limunom hehe. ;D

Ja ne znam jel taj hakko bio made in japan, china, taiwan ili tunguzija. Nije bila ni moja optika ni BAR. Lovio sam s njime 2 dana na Cresu i pokazao mi se užasnim po pitanjima koje sam opisao.
Ja sam na kombinirki imao montiran Hakko Majesty 1,5-6X42 dok mi nije nakon cca 9 mjsesci dopi...o, a bilo je ovisno o uvjetima lova i bjeline i plavila i svega, a najviše mi je išla na živce debela končanica koja na povećanju 6X i daljini 100 m prekrije bačvu od 100 litara pa ti pucaj.
Sada sam nabavio Burris Euro Diamond 1-4X24 i sinoć probao u svim uvjetima.
Šta da kažem nego da se ova dva durbina jednostavno nedaju usporediti.
Buris ima kristalno čistu sliku u svim uvjetima, i bez obzira šta ima promjer objektiva samo 24 mm probao sam u 9 i 30 na večer sa upaljenom crvenom točkom još uvijek ima čistu sliku i bez problema sam na 100 m mogao pucati prema šumi gdje je bio praktički već mrak, međutim moram napomenuti da ovaj tip durbina nije namijenjen za takvu vrstu lova za razliku od Hakka koji je namijenjen za takvu vrstu lova, a kvaliteta slike je daleko ispod ove od Burisa.

Offline Antonio

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #70 u: 12. 09. 2008. 13:20:50 »
Kako sam obećao da ću vam ispričati dojmove o Hako optici to sada i činim >:(
Kupio sam u ožujku 2008 optiku HAKO mayesti 2,5-10x50, te imam sa optikom velikih problema. Nakon nekoliko ispucanih metaka u optici mi se na lećama dignula nekakva prašina koja je bila vidljiva na manjem pojačanju od 2,5 do 4. Da bi stvar bila još gora poslije svakog hitca končanica mi se je počela zakretati u lijevo. Kako je optika pod garancijom, nalazi se već tri tjedna na servisu uz konstataciju da je to prvi takav primjer u što naravno ne vjerujem. Kod optike srednje visoke klase takve greške nebi se smjele događati.

Dali još tko ima takvih problema neka malo upozna lovce da nebi dolazazili u takve situacije. : d1

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #71 u: 12. 09. 2008. 14:37:26 »
Kako sam obećao da ću vam ispričati dojmove o Hako optici to sada i činim >:(
Kupio sam u ožujku 2008 optiku HAKO mayesti 2,5-10x50, te imam sa optikom velikih problema. Nakon nekoliko ispucanih metaka u optici mi se na lećama dignula nekakva prašina koja je bila vidljiva na manjem pojačanju od 2,5 do 4. Da bi stvar bila još gora poslije svakog hitca končanica mi se je počela zakretati u lijevo. Kako je optika pod garancijom, nalazi se već tri tjedna na servisu uz konstataciju da je to prvi takav primjer u što naravno ne vjerujem. Kod optike srednje visoke klase takve greške nebi se smjele događati.
Dali još tko ima takvih problema neka malo upozna lovce da nebi dolazazili u takve situacije. : d1


A to što ti se zakreće , dali ti odmah i fula?
Vjerojatno si pročitao da i ja imam hakko 2,5-10x50 ali  model superb.
Već je puuunooo ispucala 300wm i meni je sasvim uredu.
Čuo sam da navodno imaju doživotnu garanciju ili trgovac :pferd:

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #72 u: 13. 09. 2008. 10:00:23 »
Dogadjaju se greske i na najboljim optikama medjutim servis bi trebao to odraditi malo brze.
 Burris je odlican i lece stvarno izuzetno kvalitetne. Bas mi je jedan u stanu ;)

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #73 u: 15. 09. 2008. 08:18:09 »
Kako sam obećao da ću vam ispričati dojmove o Hako optici to sada i činim >:(
Kupio sam u ožujku 2008 optiku HAKO mayesti 2,5-10x50, te imam sa optikom velikih problema. Nakon nekoliko ispucanih metaka u optici mi se na lećama dignula nekakva prašina koja je bila vidljiva na manjem pojačanju od 2,5 do 4. Da bi stvar bila još gora poslije svakog hitca končanica mi se je počela zakretati u lijevo. Kako je optika pod garancijom, nalazi se već tri tjedna na servisu uz konstataciju da je to prvi takav primjer u što naravno ne vjerujem. Kod optike srednje visoke klase takve greške nebi se smjele događati.

Dali još tko ima takvih problema neka malo upozna lovce da nebi dolazazili u takve situacije. : d1

Mogu ti potvrditi iz osobnog iskustva da im ovo nije prvi takav indentičan slučaj, bez obzira šta ti kažu u servisu  :shok:

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #74 u: 15. 09. 2008. 08:33:10 »
Pa servis ce uvijek biti iznenadjen i reci da se to ne dogadja, osim ako nemas nekoga poznatog ko ce biti iskren i reci pravo stanje stvari, no takodjer uvijek postoje iznimke, ili je serviser jako mlad pa je tek poceo raditi  ;)