Autor Tema: HAKKO optike  (Posjeta: 142878 vremena)

Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #105 u: 23. 02. 2009. 19:25:16 »
meni danas pala puška na neki panj i sa panja u blato (visina oko 1,5 m). mozak me zabolio i već sam se vidio na ponovnom upucavanju. u lokvi vode oprao pušku i optiku i slijedi proba. dva metka, pogoci tamo gdje sam planirao. sad mi je optika još draža.

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #106 u: 24. 02. 2009. 21:37:15 »
dobio sam jednu ugodnu informaciju od servisera optika trgovine lovačke opreme Moni.
kao što znamo prodaju Swarovski, Schmidt-bender, Hakko.....
u Hakku Superb i Mayesty je končanica ugravirana u staklo!
znači teško je moguće da se strese a i da pukne to  staklo s končanicom.
sad mi je još draža!!!! ref ref ref ref
To ti je kad imaš pravu stvar  d4 Kod mene je ista optika sa montažom Poli Nicoletto na Beneliju 30-06, ludilo  d4
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #107 u: 03. 06. 2009. 13:23:42 »
Nedavno sam bio na LOREK-u, sajmu lova i ribolova u Bjelovaru. Između ostalog na štandu Fanzoja
vidjeh optiku koju navodno Hakko radi za njih. Povećanje je fiksno 6×42 a cijena 1170 kn - 20% sajamski popust što iziđe nešto više od 900kn. Ima li tko kakvih saznanja o ovome?

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #108 u: 03. 06. 2009. 13:36:39 »
To su optike Hunter Ferlach proizvodi ih Hakko- par prijatelja je imaju na pušci i za te novce ne vjerujem da možeš dobiti išta bolje. Svima drže šus na karabinima već godinama, slika naravno nije u klasi boljih optika ali je itekako upotrebljiva. Jednom se prijatelju zamaglila,ali to rješava Etran ili netko ko popravlja optike za 100kn, za te pare bitno je da drže šus.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #109 u: 03. 06. 2009. 13:57:18 »
o Hakku je navodno priča da već dugo radi za dosta proizvođača ali gdje je tu istina, to nikada nećemo znati...
navodno radi i za Hunter, Docter pa i Nikkko Stirling.
e sad, vjerojatno i Kina radi za "skupe" proizvođače a svaki cjenik ima nekakav rang kvalitete, pa i kod svih proizvođača ima različitih klasa.
ako možeš saznati dali je končanica ugravirana u staklo onda je sigurno od Hakka jer to je veliki plis sama garancija da će končanica izdržati trzaj ako je mehanizam za podešavanje drži.
a o kvaliteti slike stalno se raspravlja i to je širok pojam.....
u takvim raspravama treba kretati od kvalitete slike vlastitog oka, jer nije još napravljen uređaj koji vidi bolje od vlastitog oka. happi

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #110 u: 05. 06. 2009. 12:58:41 »
Malo sam švrljo po netu i nađoh nekakav katalog od Hakka. Čini mi se da razlika Majestya i Superba nije samo u fokalnom planu končanice!?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #111 u: 05. 06. 2009. 13:10:09 »
Ljudi vec 20 godina idem u Kinu i radim sa Kinezima pa bi stosta o svacemu mogao reci. Hakko je druga po velicina tvornica opticke opreme u Japanu i ako je dovoljno dobra kvaliteta stakla za medicinsku opremu dobra je i za lov. Ako nista svi su radjeni u Japanu a oni ipak kontroliraju kvalitetu. Sto se tice ostalih ne bi se mogao sloziti. Hakko i Kowa rade za mnoge druge firme po narudzbi. Ima ih puno vise sto narucuju od Kineza ali koliko para toliko i muzike kao i obicno.  I Ja bi bez problkema mogao naruciti svoje optike  i prodavati pod mojim imenom samo treba naruciti dovoljno i uplatiti kreditno pismo. Kina radi puno vise nego sto neki priznaju. Mnogi brandovi se isto tako ilegalno kopiraju tamo i prodaju na globalnim buvljacima kao Bushnell, Tasco a u novije vrijeme i Leupold?!!!
Pripazite dobro sta kupujete. Jednom kad uhvatim vremena pitacu moje Kineze da mi naprave ponudu pa cu vam poslati na forum.

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #112 u: 10. 06. 2009. 22:52:51 »
Malo sam švrljo po netu i nađoh nekakav katalog od Hakka. Čini mi se da razlika Majestya i Superba nije samo u fokalnom planu končanice!?
Ajde molim te malo pojasni i koja je to stranica!!
Hey Joe

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #113 u: 11. 06. 2009. 00:20:28 »
bog ::)me i mene zanima!

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #114 u: 11. 06. 2009. 23:07:42 »
Evo našo i ja tu stranicu www.japanoptics.co.jp
Hey Joe

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #115 u: 11. 06. 2009. 23:10:00 »
Firma se ne zove više Hakko več JOl !!!
Japan Optics Ltd !!!!!(da ne misli neko JOJ kad kupiš) ;D
A ne vidim razliku izmeđi modela Majesty i Superb osim u povečanju končanice!!
 Tehnički su drukčije izvedene a karakteristike su im identične!!
« Zadnja izmjena: 11. 06. 2009. 23:15:32 od enigma »
Hey Joe

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #116 u: 12. 06. 2009. 00:48:37 »
Firma se ne zove više Hakko več JOl !!!
Japan Optics Ltd !!!!!(da ne misli neko JOJ kad kupiš) ;D
A ne vidim razliku izmeđi modela Majesty i Superb osim u povečanju končanice!!
 Tehnički su drukčije izvedene a karakteristike su im identične!!

o toj razlici smo raspravljali još jako davnooooo.....
ali ja još uvijek ne kužim zašto je bolje da se sa povećanjem uvećanja poveća i končanica?

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #117 u: 12. 06. 2009. 07:18:55 »
To ni meni nije baš jasno. Ajd neka neko objasni.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #118 u: 15. 06. 2009. 08:45:08 »
A tko tvrdi da je bolje povećanje končanice sa uvećanjem optike??? Pa samo treba logički razmisliti i dobiješ jedini ispravan odgovor. Zamislite si da ciljate lisicu u glavu na 150 m. I sad čime biste bili zadovoljniji? Da je na uvećanju 10x točka sićušna, ili da je toliko debela da pokrije cijelu glavu od lije i još malo okolo??? Mislim da je sve jasno...

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #119 u: 15. 06. 2009. 12:25:18 »
Končanica samo izgleda da se povećava,a u stvari debljina točke(križa) na cilju ostaje ista  ;). Takva končanica ima prednost npr pri lovu u sumrak ili noću jer je debela pa se lakše vidi od tanke.
Končanice koje ne mijenjaju debljinu s povečanjem u stvari pri večem povećanju prekrivaju manje mete,nego na malom pa su kao takve prikladnije za daleke šuseve na male mete...