Autor Tema: KAHLES optika  (Posjeta: 162657 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Kahles optika
« Odgovori #60 u: 26. 01. 2010. 20:37:13 »
Gospodo vi ste ovdje izgubili kompas, najprije ste govorili o Kahlesu pa sada o nekim krpicama o nekome prepucavanju koja je bolja optika.
Pa shvatite NAJBOLJA je ona koju možeš kupiti a da ti žena ne žuga 2 mjeseca zbog toga. Sve navedene optike su dobre ma ne dobre odlične ali svatko ima svoje mišljenje o navedenome ja imam LEUPOLD optiku tu sam mogao priuštiti i meni je dobra za noć ne treba mi bolja ja ostrijelim sa njom o Kahlesu i Swarovskom mogu samo sanjat za sada, zato sto su to objektivna mišljenja šta je bolje moj susjed ima Zrak optiku pa ostrijelio je sa njom čuda i njemu spomenuti  kahles itd, samo će mi se nasmijat i reć da još moram učiti.
Stoga nemojte se svađati i prepucavati sta je bolje sta losije svi smo mi LOVCI, Dobra kob... zagi

đaba ti!
ni moderator te nije skonto  happi happi happi happi happi happi happi

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Kahles optika
« Odgovori #61 u: 26. 01. 2010. 21:41:24 »
Mile,nije razlika između KAHLES-ove cijene i Leupoldove tako velika.

Helia C je u biti vrlo blizu cjenovnoj kategoriji Leupolda.

Mene je Leupold dobro služio do je bilo dovoljno svjetla.

 Čim zađe sunce,mogao sam doma,jer nisam niš vidio.
Svaka čast firmi Leupold, ali imao sam priliku usporediti moj Helia C 6x42 ( tubus 25,4 mm ) sa Leupoldom i uz dužno poštovanje ljubiteljima Leupolda, nisam ni pomislio na promjenu firme.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Kahles optika
« Odgovori #62 u: 29. 01. 2010. 01:22:13 »
Pre neko vreme sam trebao kupiti kahles 1.5x6-42 CSX sa posredstvom jednom vrlo cenjenog coveka sa foruma.Ali imao sam problema sa prevozom iz hr i otkazao sam se i kupio meopta 1.5X6-42 za CZ-550 9.3X62.
Ali sad posle 4 mjeseca iscekivanjem saka 85 ss u 270 win i pri kraja isteka nabavnom morao sam birati izmezu 300 win i 30-06 da mi ne propadne nabavna jer se kod nas vrlo tesko dobija, sta da radim sa ogledom da ne volim magnume morao sam uzeti 30-06 kalibar koji bih posledni odabrao ali radi saka sam ga morao izabrat sa teskom voljom.Uzeo sam i montazu fiksnu optilok sako sa 30mm i sad idem da kupim optiku i biram izmezu S&M 2.5X10-56 i kahlesom 2.5X10-50 ali se dvoumim izmezdu csx i multi zero sa istim uvecanjem.Sa obzirom na kalibar molim za pomoc.Pozdrav. 
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kahles optika
« Odgovori #63 u: 29. 01. 2010. 10:01:46 »
zbog Sako 85 nisi morao toliko da se zrtvujes, ima mnogo boljih opcija za manje para
multi zero ti ne treba ako neznas i ako ne nameravas da koristis podeoke, najbolje je da zalepis selotejp pteko turrets
Inace, za taj Sako ti j bolje 50 no 56 , jer ce veci malo da ti ga baca ako ga ne koristis cesto
i da
nosaci...
to se zadnje kupuje
ima mogo posla pre njih


A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #64 u: 29. 01. 2010. 10:25:26 »
Pre neko vreme sam trebao kupiti kahles 1.5x6-42 CSX sa posredstvom jednom vrlo cenjenog coveka sa foruma.Ali imao sam problema sa prevozom iz hr i otkazao sam se i kupio meopta 1.5X6-42 za CZ-550 9.3X62.
Ali sad posle 4 mjeseca iscekivanjem saka 85 ss u 270 win i pri kraja isteka nabavnom morao sam birati izmezu 300 win i 30-06 da mi ne propadne nabavna jer se kod nas vrlo tesko dobija, sta da radim sa ogledom da ne volim magnume morao sam uzeti 30-06 kalibar koji bih posledni odabrao ali radi saka sam ga morao izabrat sa teskom voljom.Uzeo sam i montazu fiksnu optilok sako sa 30mm i sad idem da kupim optiku i biram izmezu S&M 2.5X10-56 i kahlesom 2.5X10-50 ali se dvoumim izmezdu csx i multi zero sa istim uvecanjem.Sa obzirom na kalibar molim za pomoc.Pozdrav. 

Kolega,moram priznati da imaš ukusa.

 Odabirom bilo koje od navedenih optika nisi pogriješio.

Međutim,na osnovu vlastitog iskustva,ja bih ipak odabrao KAHLES ovu optiku.

Ako sam tijekom tvojih prethodnih postova dobro shvatio,raspon odstrelnih udaljenosti ti se kreće od 50 pa do 300 metara.

 Pod tim kondicijama,najpametniji izbor bi bio Multi Zero.

Kolega RY se vjerovatno zabunio kad je napisao da na optiku selotejpom zalijepiš Turete,jer ta optika nema klasični turet.

Multi Zero sistem strelcu pruža mogučnost upucavanja na 5 različitih udaljenosti,bez obzira na kalibar ili udaljenost od 30 do 800 metara,ovisno o kalivbru i9 montaži.

Mislim da je najjednostavnije pogledati ovaj link jer on zorno prikazuje mogučnosti Multi Zero sistema.

http://www.kahlesoptika.com/  Samo klikni na MULTI  ZERO.

Swarovski je kopirao ( manje više uspješno ali svakako djelomično) Multi Zero i sad taj sistem prezentiraju u svojim reklamama kao svoj izum.
 
I naš Medo ima istu takvu optiku već duže vrijeme,mislim da bi bilo dobro njega pitati iz prve ruke kako je zadovoljan.

Ja imam dva komada CSX-a  2,5-10x50   i prezadovoljan sam.

 Jednostavno,više ni ne razmišljam o drugim optikama jer ova stvarno radi  sve što se od optike može očekivati.


Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kahles optika
« Odgovori #65 u: 29. 01. 2010. 11:10:55 »
Ma da, mislio sam na zero stop a ne na multi zero, pisem na par foruma istovremeno...petak je pa mnogi ostanu u "reshtu"
Takticaru multi zero ne znaci nista, zero stop znaci velike sanse za ostajanje na spisku za veceru
elem
imam i ja taj Kahles, tamo neku Helia 3-12x56
dobio sam je djuture kupujuci polovan Sako L61
dobra optika, definitivno vredna para koje za nju traze i sigurno ima vise mogucnosti nego sto 90% vlasnika iste mogu da postignu
konkretan problem kod ovog (starijeg) modela je "tunnel vision"
kod malog uvecanja uz primetno povecanje vidnog polja istovremeno se vizuelno podebljavaju zidovi tubusa...
meni ne smeta jer i onako ne idem izpod 7x a na tom uvecanju daje sve sto ti treba od 20-150m
obzirom da nema paralax i da smo se tek poceli druziti (kao i svako doveden u mojoj familiji) jedno vreme cemo ostati na udaljenosti koja nece znaciti ni prisnost ni poverenje
mozda kasnije
ako izdrzi
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #66 u: 29. 01. 2010. 12:47:40 »
Zanimljivo,to nisam primijetio na svojoj optici.
 Prvom prilikom idem u DETONEX isprobati jedan od 3-12x56 pod svim mogučim povečanjima,da vidim u čemu je vic.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #67 u: 02. 02. 2010. 12:04:07 »
Išao sam u DETONEX pogledati o čemu se radi.

 Nisam na nijednoj od desetak optika KAHLES-a vidio tu pojavu.

Ne kužim u čemu je vic.



Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Kahles optika
« Odgovori #68 u: 02. 02. 2010. 12:37:12 »
pitaj boga ja nisam baš ni skužio di je problem ali ako može slika

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Kahles optika
« Odgovori #69 u: 02. 02. 2010. 12:44:06 »
I ja imam Kahles 2,5 -10 x 50 i super zadobljan sa svom mehanikom i staklima ali bi volio neku drugu koncanicu mada to nema veze za lov odlicna stvar. Multi zero odlicna stvar ali ako ne koristis nema potrebe kupovati. Jednostvanije je nekad bolje a Kahles je super optika ali sve se treba skladno sloziti. Nista ne fali 3006 a i Sako je sasvim OK mada vise volim 75.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kahles optika
« Odgovori #70 u: 02. 02. 2010. 13:55:34 »
pokusacu da fotografisem sta se desava, mislim da ce biti jasnije
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Falkon

  • K
  • *
  • Postova: 76
Odg: Kahles optika
« Odgovori #71 u: 02. 02. 2010. 15:31:20 »
podebljavanje ruba tubusa na manjim povećanjima primjetio sam i ja na dosta optika. Također sam primjetio da se to dešava ukoliko podešavamo na okularu dioptriju oka (izoštrimo sliku) na veće negativne vrijednosti (npr. -2 i više). Kada vratimo korekciju na nultu vrijednost ili odemo na pozitivne vrijednosti rubovi se vrate na normalu debljinu. Probao sam to na Meopti, Swaru i kod oba se to dešava. Oba imaju končanicu i prvom fokalnom planu. Na jeftinjaku od Pro-lux-a koji mi ima končanicu u drugom planu to nisam primjetio. Istina kod njega i nema neke razlike kad pokušam podesiti dioptriju. To sa končanicama u prvom ili drugom planu pretpostavljam da nema veze već isključivo sa podešavanjem dioptrije na okularu ciljnika.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kahles optika
« Odgovori #72 u: 04. 02. 2010. 05:58:14 »
Fotografije nisu bas najbolje ali su dovoljno dobre da objasne o cemu sam govorio. Uvecanje 12x daje pun krug u okularu i zidovi tubusa se ne vide

Uvecanje od 3x povecava vidno polje ali kompletna slika je manja zbog "tunela", Napominjem da promena diptrije ne utice na ovu pojavu.

Sama cistoca slike nije u pitanju, sasvim je zadovoljavajuca za ovu kategoriju, iz tog razloga se i nisam trudio da posebno izostravam kameru nego samo da skerem paznju i objasnim "tunnel vision"

Nazubljeni gumeni prsten koji sluzi za promenu uvecanaj nije zalepljen nego samo navucen. Nije labav ali nije ni posebno cvrst i  pitanje je kako bi reagirao kada bi ispod njega usla voda ili na ekstremno visokim temperaturama
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Kahles optika
« Odgovori #73 u: 04. 02. 2010. 07:54:49 »
to sam ja vidio i na swaru 2-12 50 Z6i možda ne u tolikoj mjeri
ali meni to nije smetalo jer sam računo malo povećanje pa zato a slika čista nema paralakse

sad zbog čega je to e tu ja nisam stručan

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #74 u: 04. 02. 2010. 08:36:02 »
Nazubljeni prsten je netko prije tebe očito potrgao,jer to tako ne izlazi iz tvornice vjeruj mi.

Imam prijatelja koji nosi KAHLES -a CSX 1,1-4x24 i C 2,5-10x50 već 5 godina po Africi,Aljasci i tu kod nas po lovištima ...

Nikad nije imao problema te vrste.

Medo nosi svoga CSX-a Multi Zero već dvije godine pod nemogučim uvjetima i nije imao problema.

Mislim da je najbolje da optiku odneseš u trgovinu gdje s kupio taj komplet i tražiš da ti je pošalju na popravak.

Sa strane KAHLES-a to neće biti nikakav problem,uvijek su vrlo korektni prema svojim mušterijama.

Žao mi je zbog tako lošeg iskustva sa KAHLES-om.