Autor Tema: KAHLES optika  (Posjeta: 162608 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Kahles optika
« Odgovori #135 u: 01. 03. 2010. 20:35:21 »
 just just just
I na sta ces je postaviti? d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Kahles optika
« Odgovori #136 u: 01. 03. 2010. 20:45:13 »
Na sako 85 ss 30-06 moj omrzeni kalibar  ;D.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Kahles optika
« Odgovori #137 u: 01. 03. 2010. 20:46:23 »
Na sako 85 ss 30-06 moj omrzeni kalibar  ;D.
Nisi bas skroz "u krivu".... happi d4
Dobra Kob
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Kahles optika
« Odgovori #138 u: 01. 03. 2010. 21:07:12 »
Dobro je Traper  d4  igras na sigurno , imas li vec ideju kako se upucava multi zero sistem ?

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Kahles optika
« Odgovori #139 u: 01. 03. 2010. 21:31:19 »
Ma mozes razne varijante upucavanje sa multi zerom da se igras.
Mozes 5 razlicita daljina da upucas ili 4 vrsta streljiva.
Ja najverovatno cu ici na ovu vtoru varijantu jer mislim
da nema mnogo potreba menjati dajinu u realnom lovu
upucaj na 170-180m centar i do 250m nemas brigu o padu zrna.
Mozda multi nije potreban u zakonitom daljinom lova ali nema zijana
i da stoji tu ako nekad zatreba.Videcu ali sigurno cu napisati kakve sve varijante sam
upucao.Pozdrav.

repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #140 u: 01. 03. 2010. 22:18:04 »
Nadam se da će ovo pomoći u lakšem shvačanju Multi Zero sistema,za one koji su zainteresirani.

Samo kliknite na MULTI ZERO.

http://www .kahlesoptika.com/
U ovoj temi je vec upozoreno kako se link postavlja... ččč
Tim Lovac
« Zadnja izmjena: 02. 03. 2010. 00:27:38 od valdop »

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Kahles optika
« Odgovori #141 u: 01. 03. 2010. 22:26:54 »
Kaligula mozes li se pouzdati u balisticku tablicu za odredjeno streljivo ili je posjeta streljani neizbjezna?

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Kahles optika
« Odgovori #142 u: 01. 03. 2010. 22:36:50 »
Obavezno stavi plasticne prstenove.
Posjeta streljani je neizbjezna. Tablice i papir cesto puta ne pokazuju stvarne vrijednosti u praksi.
Najbolje je probati jer odstupanja treba ocekivati.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Kahles optika
« Odgovori #143 u: 01. 03. 2010. 22:38:57 »
Cestitam Traper, odlicna optika  just

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Kahles optika
« Odgovori #144 u: 01. 03. 2010. 22:44:51 »
Sve ti to fino probaj i vidi kako radi,ne treba vjerovati ni tablicama ni svemu recenom jer svi proizvodjaci malo "uljepsavaju" a puske znaju da budu vrlo izbirljive sto se tice streljiva.
Ali i pored svega,zabavno je i poucno probavati! Znaci,pravac streljana! d4 happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #145 u: 01. 03. 2010. 22:55:22 »
Kaligula mozes li se pouzdati u balisticku tablicu za odredjeno streljivo ili je posjeta streljani neizbjezna?

Od sveg moj pucanja do sad,nisam nikada vidio ijednu točnu balističku tablicu u selekciji lovačkog streljiva.

 To je Medo dobro rekao.

 Jednostavno,uzmi dvije,tri vrste streljiva,

odi na strelište,

prvo pukni po tri komada od svake vrste,da se vidi koje streljivo daje najbolju grupu.

Onda na to streljivo upucaj Multi Zero.

 Pozorno prati upute i neće biti problema.

Balističke tablice je najbolje složiti sam,jer to je najprecizniji mogući i prije svega realni podatak.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Kahles optika
« Odgovori #146 u: 01. 03. 2010. 23:33:56 »
Kaligula druze sve je to jasno ali pokraj na primer spomenutog accubonda od 165grs ili 180grs steta je nemati i upucanu optiku na pomalu daljinu ako treba i ne tako precizne po pravcu koji bi verujem bio mali do 100 m jedan orix 13gr ili megu 13gr.Videcu ali eksperimentisanje verujem da ce mi biti zabavno.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Kahles optika
« Odgovori #147 u: 01. 03. 2010. 23:56:01 »
Kolega Traper,
Naoruzaj se teoretskim znanjem, nabavi izabranu municiju i na streliste i probaj do besvjesti dok nisi 100% siguran da  je optimalna postignuta grupa stalna i adekvatno obiljezena na tureti i probaj to ponoviti mjenjajuci balisticku turetu da steknes malo prakse koristenja iste. Visina optike u odnosu na cijev, sama postava i odrzavanje najbolje moguce linije pravca i geometrije optike i puske,  duzina i zavoj cijevi i neki drugi faktori ce imati uticaja na putanju tvog zrna, brzinu i pravac pa ti nema druge nego da probas u praksi dok nisi potpuno siguran. Balisticke tablice su samo pocetna tacka koja nije uvijek ponovljiva u praksi a radjene su pod odredjenim uvjetima i ponekad "masirane" od strane marketinga da bi se pokazala "dominacija" nad nekom drugom firmom. Praksa je praksa i nema ti druge. Jedino tako ces imati preciznu i pouzdanu pusku kojom ces vladati kako treba. Kod koristenja balistickih tureta sve izgleda lijepo na pocetku ali su one komplexne i zahtjevaju dosta paznje. Prvo i osnovno moras poloziti ( poklopiti ) putanju svog zrna u odnosu podioke na koncanici. Neke koncanice imaju podioke za pucanje npr. 200, 300, 400 m pa se ljudi cesto zbune u lovnoj situaciji koju izabrati i neuigrani dosta cesto pogrijese.  Zeiss Conquest ima naznacene i brojeve sa strane linije na Rapid SZ koncanicama da se sprijeci moguci pogresan odabir. Plasticni prstenovi su tu da pomognu i zastite opremu od habanja i trebas ih koristiti a potpomognu i centriranju optike da je u centralnoj poziciji i da moze raditi sa maximum moguceg svijetla. Optika koju si izabrao je odlicne / vrhunske kvalitete kao i ostalo pa onda i zasluzuje da joj se posveti paznja i da se to optimalno postavi i iskoristi u svim lovnim situacijama koje te zateknu u buducnosti. Fantasticna kombinacija! Sve najbolje i neka je uspjesno!
I javi se kako je sve proslo i da li si zadovoljan i kakvi su rezultati u preciznosti i lovu!

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #148 u: 02. 03. 2010. 11:15:54 »
Gorane,u biti tebi bi trebala jedna optika sa Multi Zerom.
 E sad, jel 2,5-10x50 ili ipak 3-12x56 to je stvar ukusa i krajnjih udaljenosti.
 Ali ti ipak jako često loviš na raznim udaljenostima i velikim udaljenostima.
Tebi bi Multi Zero bio svakodnevno koristan.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Kahles optika
« Odgovori #149 u: 02. 03. 2010. 11:46:03 »
Potpuno si u pravu i mozda jedan dan. Probao sam nekoliko raznih modela i dosta toga dobrog ima za kupiti. Fora je da to sve dobro upucas i koristis kako treba a za to treba dosta vjezbe.
Multizero je odlican koncept ali ga treba znati korisitit kad si u frci u brdu kad se divljac krece i kad treba napraviti pravi odabir. To me muci kod ovih stvari. Inace Kahles 2.5-10x50  optiku imam i obozavam ali bi volio da ima drugu koncanicu ali sad je kasno i sve OK.
Drugi put 418 i sve dobro recimo na 325 WSM to bi bio mrak kombo! Svidja mi se Kahles pogonska optika sa malim povecanjem mislim da su daleko najace od svih u tom segmentu. 
MultiZero samo za magnum zrna po meni jer im se putanje lako poklope i lakse nadjes dobitnu kombinaciju da se poklope putanja i oznake na optici pa si kralj kraljeva! Pusti snovi za sada!