Autor Tema: koju optiku kupiti novu meoptu er1 1-6x42 rd ili polovni swar bez crv točke 1-6x  (Posjeta: 10057 vremena)

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Kolege, a da malo razmislite još jednom o modelima...
Ja ne znam ni za meoptu 1-6x42 niti za swara 1-6x42!
Vjerojatno se radi u oba slučaja o 1,5-6x42. Znači ne radi se tu o Z6 i sl... Ima i meopta i swar 1-6, ali x24!

Meopta R1 je "vrhunska" optika (ako imamo u vidu da je ispod 1000 €) i izašla je nakon R1 3-12x56, što govori i o rješenjima upotrebljenim u proizvodnji i teško mi je zamisliti da je polovni Swar (ne Z6!) puno bolji. Pogotovo što ova ima RD koji je, bar meni, od pomoći i po danu i u sumrak. Nova Meopta i miran si... Ukoliko i pođe nešto po zlu za koji mjesec, pokucaš na vrata trgovine s garancijom i to je to (u načelu), a sa swarom ako ti nešto pođe po zlu (nisi spominjao garanciju), možeš pokucati glavom u drvo pa u servis o svoj trošak.

 d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
 d1
 Ako se radi o Swarovskom Z6 1-6x24ili Z6(1.7-10x42 to je vrhunska optika. Ovo je optika dobru klasu iznad Meopte
i ako je pravilno korištena tu nekoliko godina ne znači ništa. VEThunter je dobro primjetio da Meoptin model optike kao i model optike Swarovski koji se upoređuju nisu točno navedeni svojom oznakom pa se ne zna što se upoređuje.
 zagi

Offline DejanG

  • K 500
  • ***
  • Postova: 931
Swarovski ima garanciju 30 god. pa ako se pokvari pravac u servis...Z6 je optika ne starija od 10 god.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
pomalo se čovjek izgubi u ovim postovima, sada stvarno ne znam koju bih optiku kupio da imam potrebu za njom  zagi

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Ja bi uzeo bez razmišljana meoptu

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
 teaa

Kolege pogledajte optičke parametre Swarovskog i Meopte pa onda donesite zaključke. Ovdje je čovjek postavio upit da su optike predpostavljam istih ili sličnih cijena cijena i istih ili sličnih povećanja. Nije precizno označeno koje su optike u pitanju. navedeno je samo da je optika Swarovski polovna ali je napisnao da je to zoom x6 dakle Z6. U takvim omjerima usporedba Meopta i Swarovsko je što bi mi ovdje na jugu rekli: "Kao Magare između konja "!
 zagi

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Perop Swarovski Z6 i Z6i je optika izvan svakakvih uporedivanja.
Ali ja ipqk mislim da je ovde bilo reci o nekom polovnom Swarovski modelu pre Z6  i o novoj Meopti.
Ko ima 2.500-3.000€ za opticki nišan taj ne trazi savete po forumima jer u napred zna da ce dobiti sve osim dobronamernog saveta.
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
moj savjet ti je da pokušaš svoje oko upotrijebiti kroz obje.nije uvijek najbitnije šta piše i tko je na kakvoj reputaciji.
često puta sam gledao kroz optičke ciljnike,durbine,dalekozore u isto vrijeme od istih proizvođača, identičnog modela pa sam ustanovio i velike a ne male razlike.teorija je jedno a praksa drugo.
znanstveno je dokazano da nitko nema isti vid.tu činjenicu zanemarujemo nego uglavnom idemo hvaliti konja kakvog jašemo.tako ja ne razmišljam.razlike su ne samo u oštrini slike koju oko projicira,nego i u dubini,3d,a o spektru boja da ne pričamo....
probaj svoje oko isprobati kod obje.ti kupuješ optiku i ona treba tebi za tvoje oko.
npr.ako si dobar s tim koji prodaje rabljenu,s njim do dućana predvečer i tako ćeš najbolje odlučiti.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Sta uzeti novog zastava 101 ili polovnog golf VI.
Takvo vam je pitanje.I ta meopta koja je sad nova, posle jedne sezone bice povoljna, ali ce uvek ostati meopta.
Nece nikad prerasti vo swara.
  kristalno jasno.

Offline Mario123

  • K
  • *
  • Postova: 76
ja se izvinjavam sa ovim mojim nejavljanjem  i nepotpunim podacima meopta je r1 1.5-6x42 ona je nova ,a swar je polovan istog su varijabla . swar je skupli za 1000,00kn. na swara daje garanciju 10g, hvala na razumjevanju.

Offline Mario123

  • K
  • *
  • Postova: 76
swarovski habitac 1,5-6x42 kažu da je servisiran

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Habitac...ili     Habicht ???
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Mario123

  • K
  • *
  • Postova: 76

Offline DejanG

  • K 500
  • ***
  • Postova: 931
Kakav je kvalitet i slika kod Swarovski HABICHT 1,5-6x42 CD-I...???   zagi

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Sigurno nije ko kod Pro luxa