Autor Tema: Meopta Artemis 7x50 , Bushnell Elit 3200 ili Leupold VX-I 3-9x40  (Posjeta: 1710 vremena)

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
U fazi sam razmisljanja da zamjenim optiku,svog kineza Pro-luxa pa nisam pametan sta kupiti a da je solidnog kvaliteta,da neprelazi cijenu od 400 eura i je tubusa 1 inch da nemoram da mijenjam montazu koju vec imam.U tom rangu sam nekako odabrao ove navedene marke optika koje se kod nas na trzitsu mogu pronaci i kupiti i koje su cijenom do navedene cifre od 400 eura a to su Meopta Artemis uvecanja 7x50,Bushnell Elit 3200 3-9x40 ili  Leupold VX-I 3-9x40.E sada koja je bolja jer sam cuo da Bushnella dosta muce falsifikati i da je tesko doci do originala a Meopte vrijede  za pouzdane optike i dosta robusne a tako sam cuo i za Leupolda mada je ovaj model najjeftiniji.Ako mozete pomoci iznesite svoje misljenje i iskustva sta bi bio najbolji izbor a najvise lovim srndaca i div.svinje sa ceke i rjedje pogonom i docekom na sirim potezima.
Moja puska,moj pas i ja

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Ja bi uzeo meoptu zbog x 50, jer kako kazeš loviš svinje, predpostavljam dočekom po noći  a tu je x 50 u prednosti pred manjim optikama. Mislim da i meni uskoro dolazi jedna meopta na 9.3 x62, samo još neznam oće li biti x50 ili x 56.
9A7PSD

Offline Kokot

  • K 100
  • **
  • Postova: 118
Ili meopta Meopro 4-12×50, u HR 2929 kn
Po stranim forumima (USA) hvale tu optiku i kazu da je ista kao i Zeiss Conquest