Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 298500 vremena)

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
MEOPTA optike
« u: 23. 08. 2007. 17:41:48 »
kolege prije par mjeseci sam nabavio ovu optiku,več sam i odstrijelio neš s njom,kad stavim najmanje povečanje mogu gledat s dva oka,ok mi je za štand i za čeku,zanimaju me i ostala iskustva,hvala
« Zadnja izmjena: 22. 02. 2008. 12:44:55 od Nikola »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #1 u: 23. 08. 2007. 21:01:34 »
kolege prije par mjeseci sam nabavio ovu optiku,več sam i odstrijelio neš s njom,kad stavim najmanje povečanje mogu gledat s dva oka,ok mi je za štand i za čeku,zanimaju me i ostala iskustva,hvala
Ja sam prije 2 g. saznao da pravi profesionalci ciljaju uvijek s dva otvorena oka do 10x.
Ja vjezbam to kad stignem i kad se jednom uvjezbas super je.
Sve je stvar treninga i navike jer ako su ti oba otvorena ne dolazi do napinjajna misica i lakse se prati stanje divljaci nakon pogodka.Posebno je dobro kod koristenja prigusivaca.
 Savjet ti je da vjezbas s dva otvorena oka sto vise d4

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #2 u: 24. 08. 2007. 09:45:54 »
moj savjet ti je da uvijek gledaš s oba oka. ne samo na 1,5 neg i na 6. kad ti divljač recimo izače u sumrak, nekad se zna dogodit da ju ne možeš nači u optici kad žmiriš. pa onda gledaš, pa na optiku, pa opet gledaš, pa optiku prislanjaš i ode divljač. ako gledaš s dva oka, automatski ti je širi kut gledanja i lijevim okom vidiš divljač prostim okom, a automatski i desno prati na optici. i prilikom pucanja se fokusiraš više na desno oko i pljas! možda nisam dočarao objašnjenje baš stručno, no nadam se da ste me shvatili. uglavnom, uvijek oba oka, bez obzira bila optika, mehanički nišan ili šina. vrijedi i za puške i pištolje. naravno, za optike mislim da je nemoguće gledati sa 2 oka ako je povečanje veče od 9 recimo.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #3 u: 24. 08. 2007. 09:49:05 »
moj savjet ti je da uvijek gledaš s oba oka. ne samo na 1,5 neg i na 6. kad ti divljač recimo izače u sumrak, nekad se zna dogodit da ju ne možeš nači u optici kad žmiriš. pa onda gledaš, pa na optiku, pa opet gledaš, pa optiku prislanjaš i ode divljač. ako gledaš s dva oka, automatski ti je širi kut gledanja i lijevim okom vidiš divljač prostim okom, a automatski i desno prati na optici. i prilikom pucanja se fokusiraš više na desno oko i pljas! možda nisam dočarao objašnjenje baš stručno, no nadam se da ste me shvatili. uglavnom, uvijek oba oka, bez obzira bila optika, mehanički nišan ili šina. vrijedi i za puške i pištolje. naravno, za optike mislim da je nemoguće gledati sa 2 oka ako je povečanje veče od 9 recimo.
Dobar savjet je i od tebe i od Mede, ali mislim da je lovačkije divljač prvo osmotrit sa dvogledom i onda odlučit da li uopče dirat pušku.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #4 u: 24. 08. 2007. 13:42:12 »
moj savjet ti je da uvijek gledaš s oba oka. ne samo na 1,5 neg i na 6. kad ti divljač recimo izače u sumrak, nekad se zna dogodit da ju ne možeš nači u optici kad žmiriš. pa onda gledaš, pa na optiku, pa opet gledaš, pa optiku prislanjaš i ode divljač. ako gledaš s dva oka, automatski ti je širi kut gledanja i lijevim okom vidiš divljač prostim okom, a automatski i desno prati na optici. i prilikom pucanja se fokusiraš više na desno oko i pljas! možda nisam dočarao objašnjenje baš stručno, no nadam se da ste me shvatili. uglavnom, uvijek oba oka, bez obzira bila optika, mehanički nišan ili šina. vrijedi i za puške i pištolje. naravno, za optike mislim da je nemoguće gledati sa 2 oka ako je povečanje veče od 9 recimo.
Dobar savjet je i od tebe i od Mede, ali mislim da je lovačkije divljač prvo osmotrit sa dvogledom i onda odlučit da li uopče dirat pušku.
To svakako i savjeti su odlicni ali radi se samo o ciljanju u divljac za odstrijel,osmotrenu jedinku.
Dvogled bi trebao uvijek biti prvi

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #5 u: 24. 08. 2007. 16:03:11 »
pričali smo o samom hitcu, dvogled se podrazumijeva. ne vjerujem da itko tko imalo drži do  sebe i do lova osmatra optikom...

Offline matt

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #6 u: 24. 08. 2007. 18:11:10 »
ja naprimjer nikad sa šinom ( tj. golubove i sitnu divljač) nisam gačao sa dva oka, dok sa karabinom i optikom mi je to normalno i dobro vidim do povečanja 9x
DOBRA VAM KOB

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #7 u: 24. 08. 2007. 18:19:09 »
Razgovarao sam s kolegom koji ima Tasco Titan 1.5 - 9 i kaze da uvijek kod manjih povecanja gleda s oba oka...
Na prasce obavezno pogotovo u pogonu!

Ja jos nisam probao no odlucio sam pocet trenirat pa da vidim sto mogu  d6

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #8 u: 25. 08. 2007. 15:11:16 »
Ja imam istu tu optiku na drilingu. Odlicna je stvar! Bez obzira sa cim pucam(sacmom,kuglom,karabinskim metkom) uvjek gledam sa oba oka.Ako ide brzo ili je gusto onda skinem optiku...lakse mi. ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #9 u: 27. 08. 2007. 09:19:19 »
ak imaš mogučnost što nižeg varijabla, ne bi trebao imati problema niti sa trčanjem ili gustim. ja sam na kahlesu 1,5-6x42 i na 1,5 u pogonu pucam i brže nego sa sačmaricom jer na tak malom povečanju s oba oka nema nikakvih problema sa crnilom u optici.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #10 u: 14. 10. 2007. 18:56:44 »
Od pre 6 meseci posedujem Meoptu-Artemis 2000 3-9x42. Prezadovoljan sam.
Optika lezi na nosacima od Leopolda QR. Kakva su vasa iskustva sa ovim modelom i dali ga neko poseduječ

Dobra cob.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #11 u: 14. 10. 2007. 20:30:06 »
ja ciljam sa oba oka i to mi je došlo samo od sebe neznam kako. Uvijek ciljam s oba i kod golubova i karabina i pištolja. I odlično mi to ide. Kako je netko tako je najbolje.   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #12 u: 25. 10. 2007. 13:24:04 »
Pa Bog nam je i dao dva oka da se uvijek služimo s njima.Naravno kod streljaštva i lova treba se od samog početka priučavati na gledanje s oba oka radi vidnog kuta i brzine reakcije ,no kad se to svlada onda nema problema na optičkom nišanu to koristiti.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #13 u: 25. 10. 2007. 14:54:38 »
Sad mi padoše predavanja sa faksa na pamet. To što mi imamo sa oba oka zove se stereoskopski vid koje ima preklapanja do neki 70ak procenata. Tj vidno polje oba oka je preklopljeno u središnjem delu i u tom opsegu imamo trodimenzionalnu sliku visina,dubina,širina. Svi oni koji su ,,čitali,, avio foto snimke,radili sa stereoskopom ili bili u 3D kinu znaju o čemu govorim! ;)Takodje predpostavljam da večina zna za problem vodečeg oka tj odskoka slike kojeg lako možete proveriti tako što čete palac jedne ruke ispružiti na sredini vidnog polja u visini nosa. To uradite sa otvorena oba oka sad zatvorite jedao pa drugo a palac koji niste pomerali imače vizuelni skok od par santimetara levo i desno...što sam ovo napisao pojma nemam   :) :) :) možda nekom zatreba ;) 

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: meopta artemis 2000 1.5-6x42
« Odgovori #14 u: 25. 10. 2007. 17:03:56 »
Sad mi padoše predavanja sa faksa na pamet. To što mi imamo sa oba oka zove se stereoskopski vid koje ima preklapanja do neki 70ak procenata. Tj vidno polje oba oka je preklopljeno u središnjem delu i u tom opsegu imamo trodimenzionalnu sliku visina,dubina,širina. Svi oni koji su ,,čitali,, avio foto snimke,radili sa stereoskopom ili bili u 3D kinu znaju o čemu govorim! ;)Takodje predpostavljam da večina zna za problem vodečeg oka tj odskoka slike kojeg lako možete proveriti tako što čete palac jedne ruke ispružiti na sredini vidnog polja u visini nosa. To uradite sa otvorena oba oka sad zatvorite jedao pa drugo a palac koji niste pomerali imače vizuelni skok od par santimetara levo i desno...što sam ovo napisao pojma nemam   :) :) :) možda nekom zatreba ;) 
vodece oko je vrlo vazno za pucanje sa sacmon,kad nesto nanisanis sa oba otvorena oka pa pa prvo zatvoris desno pa onda lijevo kod jednog se cilj ne pomice a kod jednog da ovo kod kojeg se ne pomice
je vodece oko ,zbog toga se mnogo i promasuje jer vecina misli ako sam desnjak i desno oko je vodece,
onda preurediti kundak i rezultati su  :o
Mihi est compositum in Taberna Mori