Autor Tema: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe  (Posjeta: 10546 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« u: 28. 05. 2008. 00:11:36 »
Nikko Stirling Gold Crown 6x40 -informacije i iskustva molim...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #1 u: 28. 05. 2008. 17:47:14 »
Na ovoj piše Nikko, mislim da to nije Nikon.

Offline twingi

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #2 u: 28. 05. 2008. 18:41:14 »
Nikko je ispodprosjecna jeftina optika loseg kvaliteta i nije isto sto i Nikon, nije cak ni blizu! Prijatelj je imao, ne sjecam se uvecanja, al znam da je imala cudne sjene po vedrom danu, a u sumrak je bila neupotrebljiva. Sto se tice mene ja bih to zaobisao! Pozzz!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #3 u: 28. 05. 2008. 19:27:20 »
Nikko je ispodprosjecna jeftina optika loseg kvaliteta i nije isto sto i Nikon, nije cak ni blizu! Prijatelj je imao, ne sjecam se uvecanja, al znam da je imala cudne sjene po vedrom danu, a u sumrak je bila neupotrebljiva. Sto se tice mene ja bih to zaobisao! Pozzz!

Ljudi o onom o čemu ne znate dovoljno ne pričajte ili bar na kraju stavite upitnik,nikko stirlimg je korektna optika za još korektniju cijenu japanske tehnologije i starja je nego sve ove hvaljene meopte hakko itd. nikko stirlin diamond model kojeg posjedujem je bolji nego sve druge opzike koje imam kući a nemam baš nepoznata smeća,volio bi na druženje sljedeće ponijet arga i zbrojovku sa nikko optikama pa da malo testiramo i da medo ponese svog također sa nikko optikom da se ljudi upoznaju i da nebi bilo ovakvih komentara.Inaće nikko stirling je u engleskoj best buy optika i nema reklamacija d4
Ćaća viče mater plače!

Offline twingi

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #4 u: 28. 05. 2008. 20:50:36 »

Citat:
Ljudi o onom o čemu ne znate dovoljno ne pričajte ili bar na kraju stavite upitnik,nikko stirlimg je korektna optika za još korektniju cijenu japanske tehnologije i starja je nego sve ove hvaljene meopte hakko itd. nikko stirlin diamond model kojeg posjedujem je bolji nego sve druge opzike koje imam kući a nemam baš nepoznata smeća,volio bi na druženje sljedeće ponijet arga i zbrojovku sa nikko optikama pa da malo testiramo i da medo ponese svog također sa nikko optikom da se ljudi upoznaju i da nebi bilo ovakvih komentara.Inaće nikko stirling je u engleskoj best buy optika i nema reklamacija

Lijepo sam naveo primjer iz prakse i nisam pricao napamet. Mozda je optika kroz koju sam gledao bila losa, ali znam ljude sa nekih foruma koji ce isto ovo ili slicno reci, ljudi koji znaju sta valja. Ja isto mogu sumnjati u tvoje iskustvo zbog cinjenice da Meoptu trpas u kos sa hakkom i nikkom! Meopta je optika daleko bolje klase. Takodje, porediti Nikko i Nikon je u najmanju ruku neozbiljno. Pa i sam Nikko je posegnuo za marketinskim trikom i dao slicno ime tako da dovoljno neupuceni ljudi to smatraju istim proizvodom!
Pozdrav!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #5 u: 28. 05. 2008. 22:21:03 »
Nikko Stirling Gold Crown 6x40 posjeduje moj prijatelj čiji je otac bio lovac skoro cijeli život.Optika je starija od 25 godina i isto toliko stoji na karabinu 8x57 i kaže da ga je dobro služila.Iskreno nisam nikad prije čuo za tu marku pa zbog toga pitam...
Možda ju kupim pa je stavim na neki manji kalibar, zato jer mislim da je nekada bolja i "starudija" neko nešto novo a jeftino.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #6 u: 28. 05. 2008. 22:48:36 »
Sumnjam da je 1956 godine bilo marketnških spački kao danas,da nebi duljili  i off topičarili ponesem je na iduće druženje i svoju meoptu i svog stirlinga pa nek znalci probaju i kažu dali meopta vrijedi 3 puta više.

Magwin: prijatelju kupi je i neboj se je stavit na veči kalibar kod mene regularno služi na 30-06 optika stoji na rusanovom schwenku i on mi je upucao i rekao da je više nego zadovoljan, a isam gosp. rusan je već koristi 15 god pa nebi valjda on držao šrot na karabinu  z10  d4
Ćaća viče mater plače!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #7 u: 29. 05. 2008. 18:16:24 »

Citat:
Ljudi o onom o čemu ne znate dovoljno ne pričajte ili bar na kraju stavite upitnik,nikko stirlimg je korektna optika za još korektniju cijenu japanske tehnologije i starja je nego sve ove hvaljene meopte hakko itd. nikko stirlin diamond model kojeg posjedujem je bolji nego sve druge opzike koje imam kući a nemam baš nepoznata smeća,volio bi na druženje sljedeće ponijet arga i zbrojovku sa nikko optikama pa da malo testiramo i da medo ponese svog također sa nikko optikom da se ljudi upoznaju i da nebi bilo ovakvih komentara.Inaće nikko stirling je u engleskoj best buy optika i nema reklamacija

Lijepo sam naveo primjer iz prakse i nisam pricao napamet. Mozda je optika kroz koju sam gledao bila losa, ali znam ljude sa nekih foruma koji ce isto ovo ili slicno reci, ljudi koji znaju sta valja. Ja isto mogu sumnjati u tvoje iskustvo zbog cinjenice da Meoptu trpas u kos sa hakkom i nikkom! Meopta je optika daleko bolje klase. Takodje, porediti Nikko i Nikon je u najmanju ruku neozbiljno. Pa i sam Nikko je posegnuo za marketinskim trikom i dao slicno ime tako da dovoljno neupuceni ljudi to smatraju istim proizvodom!
Pozdrav!
Nikko je optika koja moze oscilirati u kvaliteti ovisno o namijeni i zemlji proizvodnje. Nikko nije uzeo ime na racun Nikona medjutim na trzistu postoje jeftini Nikko iz Kine i nesto skuplji iz Japana.
 Ovi iz Kine nisu losi i u rangu su sa Tascom medjutim ovi iz Japana s imenom DIAMOND su odlicni,
kao sto File kaze.
 Gold Crown je prije svega napravljen za puske manjeg kalibra i imaju dobru provodljivost svijetla medjutim ja je ne bih stavio na neki univerzalni kalibar. Ne znaci da nece izdrzati ali malo sumnje nekad je dobro(koristi ga moj prijatelj na 308 vec 8 god. bez problema).
 Nighteater serije su dobre i radjene u Kini medjutim Diamond serija ipak odskace kvalitetom i trenutno je jedna od najtrazenijih na trzistu te slovi kao best buy.
 Ja sam dosad isprobao mnoge Nikko i uglavnom sve su radile odlicno bez obzira na seriju.

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: NIKKO STIRLING Gold crown deluxe
« Odgovori #8 u: 29. 05. 2008. 18:31:47 »
Jedan moj poznanik ima Niko strirling 4-12X56 made in Japan namontiran na 300WM sa končanicom hevi dupleks i nema nikakvih problema na tako snažnom kalibru, upucana je i drži, a kupio je davno negde 89-90 godine. Toliko znam o ovoj optici. Kinezi svašta kopiraju i prave bofl mada ima i dobrih kineskih proizvoda, ali toliko ima bofla da niko ne veruje u Kinesku robu. Međutim u SAD skoro sve što mi drugar donese odande je Kinesko, od odela, do opreme za lov.
Vojvodina - Banat - Tisa