Autor Tema: NIKON optike  (Posjeta: 119673 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: NIKON optike
« Odgovori #60 u: 23. 02. 2009. 19:15:57 »
ja bi zaisa ,samo nema ga sa osvijetljenom koncanicom a ove sto nudi nisu nesto narocito za po nocu
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: NIKON optike
« Odgovori #61 u: 20. 03. 2009. 10:46:05 »
Sta mislite o ovoj nikon BDC koncanici, kao sto je prikazano na slici ona bi trebala biti univerzalna za sve kalibre, kod nje je razlika u pada zrna uzeta samo za magnum i obicne kalibre. Koliko je to po vama precizno i kakve su iskustva.
Dobra Kob!

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: NIKON optike
« Odgovori #62 u: 03. 05. 2009. 18:10:22 »
Pozdrav kolege moram malo da se pohvalim Novi Nikon je Zauzeo svoje mjesto Nikon Monarh II 3,3-10x44 AO ref
Bice bolje

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: NIKON optike
« Odgovori #63 u: 03. 05. 2009. 20:10:42 »
Sta mislite o ovoj nikon BDC koncanici, kao sto je prikazano na slici ona bi trebala biti univerzalna za sve kalibre, kod nje je razlika u pada zrna uzeta samo za magnum i obicne kalibre. Koliko je to po vama precizno i kakve su iskustva.

Ne volim u lovu koristiti takvu vrstu končanica.
Ak želiš shvatiti zašto,uzmi jednu takvu optiku i otiđi na čeku u sumrak,pa bu ti jasnije.
Preciznije :
Uzmi 5 litarski kanister za benzin (crni) i stavi ga na 100 metara.
 Popni se na čeku ili zalegni na neku poziciju i čekaj smiraj dana.
 Onda buš shvatio od prve zašto NE ta vrsta končanica u lovu.
To je više taktička končanica  za kvazi snajperiste,a ne za lov.
Čak nije ni za snajperiste jer ovi kružići i cijela končanica  predebeli za precizan hitac  pa ti pokriju metu na većim udaljenostima,a to je pušiona.
Makar nisam ljubitelj ZEISS optika,jer mislim da im ti tijekom posljednjih 10 godina pala kvliteta,misli da su još uvijek za klasu iznad NIKON-a,Bushnela,Burisa,Meopte i ostalih optika srednje i niže klase.

Želiš li kvalitetnu optiku,mislim da buš se morao okrenuti prema nekim drugim tvrtkama.
Moj izbor su KAHLES i Schmidt& Bender,ali to je samo moje mišljenje.
« Zadnja izmjena: 03. 05. 2009. 20:12:17 od Kaligula »

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: NIKON optike
« Odgovori #64 u: 03. 05. 2009. 20:32:31 »
mozda je sve tacno ,mozda je mehanicki s&b cvrsci od zaisa al kome je optika potrebna po noci na ds zais je daleko bolji ,posto zaisa nemam a koristim s&b bilo bi mi draze da je obrnuto al moram priznati da nije
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: NIKON optike
« Odgovori #65 u: 03. 05. 2009. 21:45:41 »
Lazare,ti si prvi puta da čujem da netko žali što nema ZEISSA a ima Schmidt & Bendera.
Imao sam priliku u sumrak isprobati podosta optika,a najbolju vidljivost su mi pružili upravo Schmidt & Bender i KAHLES. ZEISS i Swarovski su za nijansu slabiji u tome,a ovi ostali za klasu slabiji.
 Čast Bushnelu,on je 5 klasa slabiji.  rol

Meni je opčenito pri izboru optike cijena na zadnjem mjestu a performanse i pouzdanost na prvom,što je očiti razlog mog izbora KAHLESA kao No.1 a Schmidt & Bendera kao No.2 , makar znam da sam na ovom forumu u neprimjetnoj manjini.
Kako god,svatko bira po nekim svojim mjerilima,i ne želim svoje mišljenje nametati.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: NIKON optike
« Odgovori #66 u: 03. 05. 2009. 21:59:25 »
I kakve to ima veze sa Nikonom? z14
Svak ima svoje favorite..... z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: NIKON optike
« Odgovori #67 u: 03. 05. 2009. 23:24:27 »
I kakve to ima veze sa Nikonom? z14
Svak ima svoje favorite..... z10

 hao hao hao

Zeissu kvaliteta nije pala, naprotiv, svijet ide naprijed. Posebno ova firma, koja razvija tehnologiju.

A Kaligula, ljudsko oko ne moze da vidi razliku izmedju Zeissa, S&B, Swarovskog itd. To se sve mijeri spravama koje nadmasuju ljudsko oko. Bas zbog realnih poena i cifri u ozbiljnim testovima.

A Kahles se ne prodaje kod mene. Niko ga nece. On jeste dobar... ali.....? Strelci i lovci kupuju ove druge.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NIKON optike
« Odgovori #68 u: 04. 05. 2009. 08:39:39 »
Opet se pričaju priče a nitko sa pravim iskustvom o Nikonu... Ja sam jučer bio u šumi i nosio svoj dvogled po kiši koja je trajala 2 sata. Nakon toga sam ga samo bubunuo u Nivu, makar ne zaslužuje takav tretman, da ga malo testiram, opteretim... I pošto je to po tko zna koji puta da mi je Nikon (kako dvogled tako i optika na pušci) u svakakvim uvjetima vani i ja se namjerno ne brinem o njemu. Koristim ih već par godina i to sam godišnje barem 50 dana u šumi, za mene je Nikon za 5! Znači, namjerno ga ne pazim i mazim, a i dalje radi besprijekorno...
Demonstracije radi jednom sam prilikom dvogled bacio u blato!!! Neki klinac čiji tata ima para mi je objašnjavao da je neki tamo Zeis super optika. A ja uzmem svoj Nikon i u blato s njim usred šume, obrišem ga i ajmo dalje. Malom je vilica bila na poodu, uz moj komentar da ako on samo ogrebe svog Zeisa bude plakao nad njim. A koliko je Zeis bolji dvogled od Nikona i o tome se može, tj. ako je bolji, pitanje je da li je bolji koliko je skuplji!

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: NIKON optike
« Odgovori #69 u: 04. 05. 2009. 09:01:08 »
Jadan taj mali. Nema onda dovoljno love. A dobra prica.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: NIKON optike
« Odgovori #70 u: 05. 05. 2009. 10:03:49 »
Opet se pričaju priče a nitko sa pravim iskustvom o Nikonu... Ja sam jučer bio u šumi i nosio svoj dvogled po kiši koja je trajala 2 sata. Nakon toga sam ga samo bubunuo u Nivu, makar ne zaslužuje takav tretman, da ga malo testiram, opteretim... I pošto je to po tko zna koji puta da mi je Nikon (kako dvogled tako i optika na pušci) u svakakvim uvjetima vani i ja se namjerno ne brinem o njemu. Koristim ih već par godina i to sam godišnje barem 50 dana u šumi, za mene je Nikon za 5! Znači, namjerno ga ne pazim i mazim, a i dalje radi besprijekorno...
Demonstracije radi jednom sam prilikom dvogled bacio u blato!!! Neki klinac čiji tata ima para mi je objašnjavao da je neki tamo Zeis super optika. A ja uzmem svoj Nikon i u blato s njim usred šume, obrišem ga i ajmo dalje. Malom je vilica bila na poodu, uz moj komentar da ako on samo ogrebe svog Zeisa bude plakao nad njim. A koliko je Zeis bolji dvogled od Nikona i o tome se može, tj. ako je bolji, pitanje je da li je bolji koliko je skuplji!

Nemojmo ljudi sad bluditi- da Nikon pruža dosta za te pare je istina, ali dali je bolji dalekozor Zeiss,Swaro,Leica mislim da je o tome bespredmetno razgovarati. Pogledaj malo kroz jedan pa onda kroz Nikona,po mogućnosti u sumrak i sve će ti biti jasno ;). Druga stvar tko si što može priuštit, da imam love sigurno bi kupio jedan od tih dalekozora, a do tada me stari japanski Pentax služi ko i tebe Nikon. z10

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NIKON optike
« Odgovori #71 u: 05. 05. 2009. 10:09:33 »
Ima nekaj i u tome!  d4  z10 Makar je meni Nikon dvogled i za po mraku super. S tim da ga sa skupljima nisam usporedio, ali ne mogu vjerovati da može biti puno bolje jer je ovo meni za 5!! Iznad svih očekivanja je, a od optičkog ciljnika sam više očekivao... Ali kaj sad...  d6

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: NIKON optike
« Odgovori #72 u: 05. 05. 2009. 10:17:41 »
Descha tvom Nikonu na pušci stvarno svaka čast! Hebena optika! Al dalekozor je onak, osrednji, nit vrit nit mimo. Ja na tvoj dalekozor niš nemrem vidjet normalno. Ne dopada mi se baš.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: NIKON optike
« Odgovori #73 u: 05. 05. 2009. 13:29:27 »
Opet ste mi počeli uopčavat, Mercedes je i A klasa i S klasa ali ne voze baš isto.

Ima Nikona za 99 € i za 1400€ (High Grade Light model) na žalost ovog HGL nisam do sada imao prilike ukrstiti s starim Zeiss-om i Leupoldom  pa da stvorim mišljenje, o ovim sport modelima za 700-tinjak kuna mislim ako nema bolje mogu proć.   
Imam upalu volje.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: NIKON optike
« Odgovori #74 u: 07. 05. 2009. 23:01:23 »
Opet ste mi počeli uopčavat, Mercedes je i A klasa i S klasa ali ne voze baš isto.

Ima Nikona za 99 € i za 1400€ (High Grade Light model) na žalost ovog HGL nisam do sada imao prilike ukrstiti s starim Zeiss-om i Leupoldom  pa da stvorim mišljenje, o ovim sport modelima za 700-tinjak kuna mislim ako nema bolje mogu proć.   


 just
napokon nešto objektivno i realno! d4