Autor Tema: NORCONIA Optike  (Posjeta: 28272 vremena)

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Optike NORCONIA
« Odgovori #60 u: 27. 11. 2009. 21:20:46 »
To sve baci i kupi KAHLES zagi ;D ;D ;D ;D(reko bi jedan teaa)
hao hao hao
E baš neću, s obzirom da mi je ostala još jedna ćorava 8x57 (a predviđena je za guštanje na streljani), mislim da će na proljeće na nju neki Nikon sa ED staklom ;) na vrlo niskoj monzaži.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline strijelac

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: Optike NORCONIA
« Odgovori #61 u: 28. 11. 2009. 15:08:53 »
Kolega kupio Khales u Detonexu i riknuo mu isti tjedan,pa čekao dva mj.popravak(garancija).Cijena sitnica oko 8000kn.
zagorci smo ljudi pravi kaj nam pak moreju....

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Optike NORCONIA
« Odgovori #62 u: 28. 11. 2009. 19:05:57 »
Norconia 3-9x42 na .243Win na aluminijskim nosačima već više od 10 godina, više od 2000 metaka ispaljenih,  puška je redovito nošena za optiku i jedina zamjerka je da je prsten za promjenu povečanja počeo zapinjati, kao da ima pijeska unutra (ne bi me čudilo i da ima ;) ). Puška je nekoliko puta pala, optika je maltretirana do krajnjih granica (jedino nije bila pod vodom), više puta dobro pokisla i više puta provela cijeli dan na suncu... Za sada sam još uvijek siguran da za loš pogodak nije kriva optika (puška nosi metak u metak, streljivo ručno motano prema pušci). S obzirom na to da je optika sa montažom koštala manje nego pristojna čelična montaža (119DM), mislim da je to u to vrijeme bio best buy.


pobaj mijenjati s nekim.možda dobiješ i 2 Zeissa za nju!  hao
eeee, da je Mrvica još s nama ovo bi bila odlična tema..... happi

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Optike NORCONIA
« Odgovori #63 u: 28. 11. 2009. 19:26:42 »
Da, uvijek kad pročitam naziv Norconia odmah se sjetim Mrvice i kolike je peripetije imao sa tom optikom.   happi happi

Svi smo mu govorili da je ta optika za konac ali je on bio uporan i 100 puta je išao reklamirati tu optiku   hao

Kad smo već kod Mrvice... što je bilo sa tim čovjekom? Baš me živo interesira... nije valjda neko  :pferd: