Autor Tema: Ritter optik  (Posjeta: 1714 vremena)

Offline twingi

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
Ritter optik
« u: 17. 09. 2008. 19:23:35 »
Pozdrav narode!
Razlog ovog pisanja nakon duzeg vremena mozda bude interesantan nekim kolegama lovcima. Naime, prije mjesec dana dobijem na poklon optiku Ritter 1,25-4,5x26. http://www.ritter-optik.com/products/de/Zieloptiken/Zielfernrohre/Zielfernrohr-125-45x26-4LP-Leuchtabsehen-Modell-2008.html?XTCsid=720c201161b59b708e063cc000124ac4 O njoj nisam nista znao, ime je asociralo na Njemacku, cijena na interenetu asocira na Kinu! Uglavnom, optika me iznenadila općom čvrstoćom i izgledom. Uopšte ne izgleda loše za 70 eura! Pogled kroz nju nije neki, na suncanom danu ima nekih čudnih sjenki koje se ponekad jave na krajevima, ali nije da se ne može pucati, jednostavno nekad se to pojavi a nekad ne, možda je i do mojih očiju, ne znam... Končanica 4a sa crvenom tačkom izgleda solidno. Prsten za izoštravanje slike radi i svako je može prilagoditi svome oku koliko ona dopušta, obzirom na kvalitet. E sad najvažnije! Montirao sam je na karabin 8x57 i odlučio sam da je ovu sezonu istestiram u lovu na svinje, pa koliko izdrži! Na strelištu sam ispucao sedamdeset metaka i nema nikakvih problema. Improvizovao sam i pokretne mete na oko 60 m i od pet komada tri sam uspio ubosti u metu! Sve u svemu interesantna optika za smjesne pare. Ovo nije poziv da je kupujete, o njenom ponašanju ću vas izvjestiti nakon što joj ja opucam još neki torture test, pa ako izdrži ostavljam na volju onima koji vole jeftinije stvari da odluče, možda je upravo ona best buy! ;D


Pozdrav!
« Zadnja izmjena: 17. 09. 2008. 19:29:43 od twingi »

Zoran

  • Gost
Odg: Ritter optik
« Odgovori #1 u: 17. 09. 2008. 19:36:46 »
hvala na infu...  d4