Autor Tema: Simmons i Weaver optike  (Posjeta: 10772 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #15 u: 19. 03. 2010. 10:45:09 »


U pravu ste Gorane! d1
 teaa
Svi lovci ne padaju na zvučna imena a i gledaju ekonomičnost i što je "the  best by".
IQR je odlična robusna i teška ali provjerena marka, za Millet sam čuo a ove druge slabije poznajem tek po imenu. Ovdje sam pisao o "the best by" optici u zoom-u 6X. Tu je na prvom mjestu Swarovski Z6 ali njega treba platiti kao dvije solidne puške s optikama.

U zoom-u x6 stavio bih u "the best by" slijedeće optike:

- Weaver Super slam TM
- Burris SixX optic
- Bushnell Ellite 6500 ova serija ima Zoom x 6.4 što je veći zoom od Swarovskog Z6 za 8%

Vrijeme i tržište će reći svoje ali onaj tko nema 2500 i ili još i više više eura ovisnio o pojedinom modelu može razmisliti o gore navedenim modelima optike.  Mislim da birajući nešto od gore navedenog neće pogriješiti.
 z10

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #16 u: 20. 03. 2010. 01:37:37 »
Sve tri navedene su odlicne optike i provjerene. Doduse Burris model je jos nov ali obecava - specifikacije su odlicne. Bushnell u ovoj verziji je dobra optika ali ukusi su razliciti. ja sam imao Weaver ranije i presao autom preko njega ( nenamjerno) i nista mu nije bilo osim malo blata na pusci. Pucao je jos par godina drzeci nulu bez greske. Svi naveden modeli su ekonomicna i dobra odluka za nekog ko zeli "value for money".

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #17 u: 20. 03. 2010. 13:28:15 »
Sve tri navedene su odlicne optike i provjerene. Doduse Burris model je jos nov ali obecava - specifikacije su odlicne. Bushnell u ovoj verziji je dobra optika ali ukusi su razliciti. ja sam imao Weaver ranije i presao autom preko njega ( nenamjerno) i nista mu nije bilo osim malo blata na pusci. Pucao je jos par godina drzeci nulu bez greske. Svi naveden modeli su ekonomicna i dobra odluka za nekog ko zeli "value for money".
teaa
 

U pravu ste Gorane.   d1

Želio sam reći da ZOOM X6 pa i veći od X6 imaju i druge optike osim Swarovskog. Mislim da će vrijeme pokazati da je kupovina ovakve  kvalitetne optike  od gore navedenih proizvođača jedan dobar posao.
 z10

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #18 u: 21. 03. 2010. 00:29:25 »
Uvijek ima nesto novo i interesantno.  Burris Six Ten je sigurno jedna od takvih optika i za postenog lovca  sasvim dobra, kvalitetna i ekonomicna solucija. U USA i Japanu je konkurencija nemilosrdna i brza pa nema vremena za slavlje uspijeha i lijenost zato se mora non stop naprijed a cijene su vise nego konkurentne. Steta sto se kod vas ne prodaju.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #19 u: 21. 03. 2010. 08:49:09 »
Uvijek ima nesto novo i interesantno.  Burris Six Ten je sigurno jedna od takvih optika i za postenog lovca  sasvim dobra, kvalitetna i ekonomicna solucija. U USA i Japanu je konkurencija nemilosrdna i brza pa nema vremena za slavlje uspijeha i lijenost zato se mora non stop naprijed a cijene su vise nego konkurentne. Steta sto se kod vas ne prodaju.

teaa
 d
U pravu ste 100% Gorane!  d1
Konkurencija u USA i japanu je nemilosrdna i novi bolji modeli i pristupačne cijene su nužnost inače tvrtke propadaju. Evo nešto jutos uz nedjeljnu kavu malo listam internet i gledam cijene:

Frankonia Jagd: Swarovski Z6i 5-30x50BT ima cijenu: 2.815,00 Eura ili 20.550,00 kuna
                      (dvadesettisućapetstotinaipedesetkuna),

Optic Planet Bushnell ellite 6500 4.5-30x50 ima cijenu: 849 dolara ili 4.533,00 kuna
                 (četiritisućepetstotinatridesettitrikune).

Razlika u ova dva modela optike iznosi: 16.017,00 kuna (šesnaesttisućaisedamnaestkuna) ili
                                                     2.194,00 eura  (dvijetisućestodevedesetčetirieura).

Volio bih tvoje mišljenje o isplativosti ovolike razlike u novcu kod ova dva slična modela optike. Volio bih znati je li razlika u kvaliteti opravdava ovoliku razliku u cijeni. Također bi volio da navedete što u Australiji za razliku od 2.194,00 eura ili 3262 australska dolara možete kupiti  od oružja i optike kako bi mogli usporediti cijene ovdje i u Australiji. Inač potpuno ste u pravu Hrvatska je jako daleko od ovako konkurentnog tržišta. Valjda se nešto i popravi ulaskom u Europsku uniju.
 z10

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #20 u: 21. 03. 2010. 13:18:20 »
PERO!!Koje je najbolje vino??Ono koje netrebas platiti kad ga pijes i ono kad te drugi dan ne boli glava....pozdrav DUBROVNIKU
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #21 u: 21. 03. 2010. 14:00:24 »
PERO!!Koje je najbolje vino??Ono koje netrebas platiti kad ga pijes i ono kad te drugi dan ne boli glava....pozdrav DUBROVNIKU

Pozdrav Njemačkoj!  d1

Ima stvari nekih stvari koje ako napravimo jako dugo nas može boljeti glava. Inače sam nekada bio proizvođač vina i smatram da je najbolje vino staro provjereno vino pristojne cijene od kojeg ne boli glava.
 zagi


Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #22 u: 21. 03. 2010. 15:08:33 »
Perop , do tisucu eura / dolara nedvojbeno ima dobrih optika ali ovaj Z6i i u USA toliko kosta i ako kauboji hoce gledati preko njega moraju ga i platiti. Medjutim oni misle da je i manje kvalitetno dostatno ,pa shodno tome i narucuju kojekakve derivate poznatih marki , a koji priznaces i sam nezaostaju samo cijenom . Sami se onda logicno ni ne trude ici iznad toga . Osim mozda nekih izuzetaka poput Nightforce ali on je ionako namjenjen necemu do cega oni vise drze nego do lova.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #23 u: 21. 03. 2010. 15:36:32 »


Perop , do tisucu eura / dolara nedvojbeno ima dobrih optika ali ovaj Z6i i u USA toliko kosta i ako kauboji hoce gledati preko njega moraju ga i platiti. Medjutim oni misle da je i manje kvalitetno dostatno ,pa shodno tome i narucuju kojekakve derivate poznatih marki , a koji priznaces i sam nezaostaju samo cijenom . Sami se onda logicno ni ne trude ici iznad toga . Osim mozda nekih izuzetaka poput Nightforce ali on je ionako namjenjen necemu do cega oni vise drze nego do lova.
 teaa
Tržište u USA po pitanju opike pruža vjerojatno najbolji izbor. Tamo je sve moguće potražiti jer to ipak neki drugi svijet i neko drugo vrijeme i prostor. Tamo su i Zeiss i Swarovski pritupačnini za kupnju iako i tamo pojedini modeli imaju visoku cijenu. Što se tiče Nightforce ili US-optic kapa dolje kvalitet im je vrhunski. d1.
Što se tiče Swarovskog Z6 i sličnih optika sličnog cjenonog razreda tko voli neka izvoli.
 z10
 z10

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #24 u: 21. 03. 2010. 23:57:08 »
Za ovu razliku mozes kupiti novog Steyr-a u kojem hoces kalibru ukljucujuci i Provarmint. I jos ti malo ostane. Browning express u 9.3x74 je $4400 kao i novi Sauer. Novi Sako 85 je AUD $ 2300.  Bushnell 6500 je dobra optika i neka prica sta god hoce ali joj je ime nazalost uprljano jeftinim i nezakonitim Kineskim kopijama. Weaver i Burris su fine optike koje nisu u rangu Nightforce optike ali su dovoljno dobre za lov. Obe su prisutne svjetskim lovackim terenima vece desetljecima a o ukusima je jako tesko raspravljati. Swarovski se i ovde moze nabaviti gdje hoces ali Zeiss i Docter su popularniji. Cijene za te optike su , uglavnom, brojem identicne vasima samo su kod nas u dolarima a ne u eurima.  Nekad je Pecar bio jako popularan i cijenjen i njihovi stari modeli jos uvijek drze cijenu. Kahles je prisutan i odlicno se prodaje i ima uglednog distributera koji zna raditi posao. Swarovski mjesecima ima snizenje na starije modele kojih se ovde zeli rjesiti i da dobije veci prodor na trziste. Iako je Swarovski vlasnik Kahlesa ovaj drugi je bolje poznat i cijenjen pa se bolje prodaje. Swarovski je bolje poznat medju ljubiteljima kristalne bizuterije i nakita. Nove Leica optike takodje pobjedjuju i raste im volumen prodaje.  Ne bi se slozio da su svi oni koji ne koriste Swara kauboji, nacin lova i uvjeti su razliciti pa je logicno da je i izbor opreme drugaciji. Priznata je stvar da za optiku potrosis koliko i za pusku neki se toga pridrzavaju neki ne. Svak ima pravo da se veseli, ustedi, pogrijesi ili  razbaca svoj novac kako zeli. Ja gledam funkciju i kvalitetu za ono sto meni treba i koliko zelim potrositi pa tek onda gledam sta mi pase u tom okviru i sta je najbolje moguce dobiti za moj novac. Nekad pogodim - nekad pogrijesim.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #25 u: 22. 03. 2010. 08:47:05 »
Za ovu razliku mozes kupiti novog Steyr-a u kojem hoces kalibru ukljucujuci i Provarmint. I jos ti malo ostane. Browning express u 9.3x74 je $4400 kao i novi Sauer. Novi Sako 85 je AUD $ 2300.  Bushnell 6500 je dobra optika i neka prica sta god hoce ali joj je ime nazalost uprljano jeftinim i nezakonitim Kineskim kopijama. Weaver i Burris su fine optike koje nisu u rangu Nightforce optike ali su dovoljno dobre za lov. Obe su prisutne svjetskim lovackim terenima vece desetljecima a o ukusima je jako tesko raspravljati. Swarovski se i ovde moze nabaviti gdje hoces ali Zeiss i Docter su popularniji. Cijene za te optike su , uglavnom, brojem identicne vasima samo su kod nas u dolarima a ne u eurima.  Nekad je Pecar bio jako popularan i cijenjen i njihovi stari modeli jos uvijek drze cijenu. Kahles je prisutan i odlicno se prodaje i ima uglednog distributera koji zna raditi posao. Swarovski mjesecima ima snizenje na starije modele kojih se ovde zeli rjesiti i da dobije veci prodor na trziste. Iako je Swarovski vlasnik Kahlesa ovaj drugi je bolje poznat i cijenjen pa se bolje prodaje. Swarovski je bolje poznat medju ljubiteljima kristalne bizuterije i nakita. Nove Leica optike takodje pobjedjuju i raste im volumen prodaje.  Ne bi se slozio da su svi oni koji ne koriste Swara kauboji, nacin lova i uvjeti su razliciti pa je logicno da je i izbor opreme drugaciji. Priznata je stvar da za optiku potrosis koliko i za pusku neki se toga pridrzavaju neki ne. Svak ima pravo da se veseli, ustedi, pogrijesi ili  razbaca svoj novac kako zeli. Ja gledam funkciju i kvalitetu za ono sto meni treba i koliko zelim potrositi pa tek onda gledam sta mi pase u tom okviru i sta je najbolje moguce dobiti za moj novac. Nekad pogodim - nekad pogrijesim.

teaa

Lijepo rečeno Gorane!  d1
Vidljivo je i očito da je to ogromna razlika u cijeni. U USA za ove novce možeš kupiti dobru pušku i dobru optiku. Što se tiče Bushnella 6500 elite DOA reticle ili neka druga končanica mislim i ja da je odličan izbor optike. O kineskim optikama i kupovini na štandovima i sajmovima ne pričam. Vama se sigurno ne može dogoditi da kupite kinesku kopiju. Kupuje se od ovlaštenog predstavnika i reče mu se točno što se hoće. Ako smo nezadovoljni postoji garancija. Optika zoom-a 6.5 s zaštitom od zamagljivanja i kapljičenja koja je tvrde Bushnellovi stručnjaci testirana na 10000 magnum metaka. Ima težinu ispod pola kg i svakakonije za podcijenjivanje. Vjerojatno nije Swarovski ali može biti odličan izbor. Razliku u cijeni neću ni spominjati.
 zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #26 u: 22. 03. 2010. 14:08:07 »
Ma dobro mozemo se oko puno stvari u dosad napisanom sloziti ,oko svega sigurno ne ,svatko od nas ima odredjena zivotna iskustva i prema tome poravnava svoje prohtjeve .Oni su pak ograniceni sa mogucnostima i tak svatko se zaustavi na poziciji koju moze ili zeli dostici dostici , a nas ego nam nalaze da bas tu poziciju branimo kao najbolju . I sve pet.
Za Bushnell 6500 se odma slazem da je ljepo gledati kroz njega , uostalom Elite mi je uvjek davao ljepsi pogled nego bilo koji Leupold recimo, ali to je tak na pocetku , nakon desetljeca torture mogu se stvari promijeniti. Kad sjednete u novu Corsu ili Merc. E klase u jednom salonu osjecate se podjednako ugodno, ali pitam kak je nakon deset godina koristenja ? reci cu vam iz iskustva Merc. je uvijek udoban i pouzdan a Corsa vec odavno nije ni jedno od toga.Sa optikama moze biti isto.
Nemislim da su kauboji oni koji nemaju Swar. , to je bila metafora za Amere opcenito , no pri pomenu Swara u lovackim krugovima odma se zna o cemu je rijec.


Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #27 u: 22. 03. 2010. 18:00:38 »
Ma dobro mozemo se oko puno stvari u dosad napisanom sloziti ,oko svega sigurno ne ,svatko od nas ima odredjena zivotna iskustva i prema tome poravnava svoje prohtjeve .Oni su pak ograniceni sa mogucnostima i tak svatko se zaustavi na poziciji koju moze ili zeli dostici dostici , a nas ego nam nalaze da bas tu poziciju branimo kao najbolju . I sve pet.
Za Bushnell 6500 se odma slazem da je ljepo gledati kroz njega , uostalom Elite mi je uvjek davao ljepsi pogled nego bilo koji Leupold recimo, ali to je tak na pocetku , nakon desetljeca torture mogu se stvari promijeniti. Kad sjednete u novu Corsu ili Merc. E klase u jednom salonu osjecate se podjednako ugodno, ali pitam kak je nakon deset godina koristenja ? reci cu vam iz iskustva Merc. je uvijek udoban i pouzdan a Corsa vec odavno nije ni jedno od toga.Sa optikama moze biti isto.
Nemislim da su kauboji oni koji nemaju Swar. , to je bila metafora za Amere opcenito , no pri pomenu Swara u lovackim krugovima odma se zna o cemu je rijec.


teaa
Vozio sam se i u Corsi i Mercedesu za deset godina i jedno i drugo vozilo po mom osobnom iskustvu su stari rabljeni automobili koji imaju samo mali dio svoje početne vrijednosti. Nekada je Swarovski 6X42 bio optičko čudo koje je moglo riješiti sve lovačke probleme. Koliko je sve to pošlo danas naprijed znamo i sami. Tko zna što inžinjeri optike izmisliti za 10 godina možda će tada i Z6 i Ellite 6500 biti stara islužena optika koja će se moći dobiti na sniženjima za 1/10 današnje cijene. Inače ako gledate američke lovačke časopise trofeji su vrhunski a puške i optika uglavnom prosječni. Amerikancima je oprema sredstvo da se dođe do cilja a to je kvalitetan lovački trofej. Ameri su praktični i racionalni i nisu opterećeni nekim stvarima kao europljani..
 z10

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #28 u: 23. 03. 2010. 00:25:46 »
Ova tema i razgovori nisu tu da bi blatili neke poznate optike niti se probalo reci nemojte kupovati skupe i kvalitetne . Razgovor je da i neke druge i jeftinije optike isto tako nude dobra i ekonomicna rjesenja i ne treba ih samo blatiti zato sto ne kostaju puno ili su nepoznati nekima. Cilj je dobiti vrijednost za ulozen novac i kupiti optiku koja je skladna nacinu lova kao i ponuditi alternativne opcije onima koji nisu u mogucnosti potrositi 000 eura za optiku. Isto tako da se realno opise iskustvo ili naznaci paznja oko ovih optika o kojima pricamo. Poznajem nekoliko lovaca koji imaju Bushnell 4200 i 6500 i sasvim uspjesno love DS i jelene bez puno problema i oni mi kazu da "optika nije Zeiss ali odradi posao i njima je sasvim OK". Burris je sasvim solidna firma koja pravi dobre dvoglede, optike i nosace za optike samo se nadam da im Beretta ( vlasnik) nece praviti zezanja kao u Sako slucaju pa vise obratiti paznju na kozmetiku a ne na funkciju.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #29 u: 23. 03. 2010. 01:14:22 »
Pogledajte malo Huskemaw optike za koje vjerovatno niko nije ni cuo a odlicne su u svakom smislu pogotovo za gadjanje na daljine. Proizvod koji ce tek steci svjetsku slavu i priznanje u godinama koje dolaze. Borba za kvalitetu je nemilosrdna a mi smo sretni da se nudi sve vise za sve manje samo se treba raspitati i dobro pogledati okolo.