Autor Tema: Simmons i Weaver optike  (Posjeta: 10806 vremena)

Offline MLINKA 007

  • K
  • *
  • Postova: 27
Simmons i Weaver optike
« u: 16. 01. 2008. 20:49:03 »
Pozdrav kolege lovci i lovkinje
Može li mi netko reči nešto o tim optikama, u lovačkom vjesniku ju reklamiraju ,kakva je kvaliteta, tko ih proizvodi,kolika je cijena z2

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #1 u: 16. 02. 2008. 11:33:13 »
Ja jučer gledao u Nadra športu Simmons 2,8-10x44 2550 kuna, 4*12x40 2150 kuna,ali šta je??
Piše na njoj dizajnirana u USA,a sastavljena u CHINA!!!!!
Navodno je garancija za prvu turu optika bila 1 godinu,a od sada za slijedeče ture 20 godina garancije!!!!

Sada to treba vidjeti jel to tko ima i kako se ponašaju....
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #2 u: 16. 02. 2008. 11:56:02 »
Kako to znati??
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Džudžan

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #3 u: 02. 05. 2008. 01:24:46 »
Imao sam optiku Simmons 3-9x40 (novu) i mogu reći samo jednu riječ. KATASTROFA!!!!
To sam dao djeci da se igraju.
Ne znam što je sa novim modelima i koliko su bolji, ali kad vidim riječ Simmons obuzme me jeza!

Na tvome mjestu bih ipak izbjegavao Simmonsa, imaš veliku ponudu na tržištu naći ćeš već nešto (ovisno o zahtjevima i lovi)

Pozdrav svima!


Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #4 u: 03. 05. 2008. 09:54:22 »
Najbolje su mi "doživotne" garancije za optike, pa se pitam do kraja čijeg života važi garancija? Onoga tko ju je sastavio? Onoga tko ju je prodao ili onoga tko ju je kupio? I dali kod predaje na servis takve optike sa doživotnom garancijom treba predati izvod iz matice umrlih da je živ onaj na kojeg se garancija odnosi? Postoji li prema zakonu o zaštiti potrošača ili nekom drugom zakonu obaveza obitelji preminulog da obavijesti proizvođača da je preminuo nosilac doživotne garancije na njihov proizvod?
S nestrpljenjem čekam odgovor uvoznika optika sa doživotnim i ostalim beskrajnim garancijama. Hvala! :pferd:
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #5 u: 03. 05. 2008. 10:09:58 »
 Postoje optike sa doživotnom garancijom tj. garancija ti traje do kraja života optike  ;)
ili našim jezikom rećeno dok se ne pokvari dobra je a onda u smeće!
 Baš me interesira u kojem će to dućanu priznat grešku i zamijeniti proizvod
za novi a neće me okrivit za mehaničko oštećenje ili nešto slićno!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #6 u: 03. 05. 2008. 10:57:41 »
Tocno tako, a budimo iskreni najcesce kvalitetna optika otkaze radi nase krivnje-udarca ili nestrucne montaze. Kineske i ine optike naravno ne spadaju u ovu skupinu.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #7 u: 06. 05. 2008. 00:39:48 »
Schmidt & Bender,
Swarovski,
Kahles,
Zeiss,
Meopta,
Docter,
Leupold.
Što se mene tiće,to je više nego dovoljno proizvođača da svatko od nas nađe optiku po svom ukusu i potrebama,a bez straha da će nam trebati garancija i popravak.

 Ako nemaš za jednu od navedenih,kloni se šopinga i skupljaj kao hrčak dok ne skupiš.

Meni osobno,prve četiri igraju ulogu,a druge poštujem ali ne kupujem više.

Da lova nije pitanje (a uvijek je ) Schmidt & Bender i Kahles bi bili jedini izbor.

Vrhunsko staklo,odlični mehanizmi,napredna rješenja (Multi Zero ) i odličan Customer Service.


Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #8 u: 06. 05. 2008. 08:26:41 »
A Falcon  ččč
Falcon nije za lov koliko za tactical i jako je dobar ;)

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #9 u: 18. 09. 2008. 13:56:48 »
Samo da dodam i ja koju recenicu o Simmons optici

Jucer sam bio s kolegom na kavi i kaze on da je uzeo Simmons 1,5-9x40mm za nekih 600Kn, montirao ju na Karabin CZ 30.06, i majstor ju koristi vec duze vrijeme bez ikakovih problema.

E sada pitanje je samo dali je to iznimka, ili stvarno optika i nije tako losa.

Kada su meni nudili istu odmah mi je kroz glavu proslo "koliko para toliko muzike"

Offline gorance

  • K 100
  • **
  • Postova: 238
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #10 u: 21. 08. 2009. 12:04:57 »
jel probao neko weaver optiku?kakav je kvalitet?interesantna je 2-10X50 cena 440eura.gde se proizvode?

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #11 u: 12. 10. 2009. 15:30:07 »

Gledam ove Weaver optike i njihovu seriju "Weaver Grand Slam Riflescopes" iznenadilo me da  Weawer koji je u nas slabo poznat ima seriju Weawer Super SlamTM optiku koja ima peterostruki zoom kao Swarowski Z5 i to:
Weaver Super Slam TM 2-10x42, 2-10x50, 3-15x42, 3-15x50 i 4-20x50. Mislim da se radi o kvalitetnoj optici povoljne cijene koja je slabo zastupljena u Hrvatskoj.
  teaa

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #12 u: 12. 10. 2009. 22:32:26 »
Weaver je američki brand ali se optike proizvode u Japanu što je i jasno naznačeno na samom tubusu optike.Optike su vrlo kvalitetne,robusne i pouzdane sa kvalitetnim staklima (Grand slam) i dobrim mehanizmom za korekciju končanice.Paralaksa je zanemariva,odnosno gotovo je nema i što je najzanimljivije optike "drže šus" bezkompromisno i kod največih kalibara(lovačkih naravno)!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #13 u: 13. 10. 2009. 10:18:07 »
Weaver je američki brand ali se optike proizvode u Japanu što je i jasno naznačeno na samom tubusu optike.Optike su vrlo kvalitetne,robusne i pouzdane sa kvalitetnim staklima (Grand slam) i dobrim mehanizmom za korekciju končanice.Paralaksa je zanemariva,odnosno gotovo je nema i što je najzanimljivije optike "drže šus" bezkompromisno i kod največih kalibara(lovačkih naravno)!

Ove optike Weaver Super slam TM obzirom na omjer cijene i kvalitete mogle bi uskoro postati hit. Volio bih isprobati ovu optiku. Karakteristike su im odlične a profesionalni lovci ih hvale.
 teaa  z10

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Simmons i Weaver optike
« Odgovori #14 u: 19. 03. 2010. 08:47:07 »
Kolega Pero,
Weaver je staro i priznato ime koje radi odlicne optike i nosace. Super grand Slam se odlicno prodaje i ima sve sto dobroj i prakticnoj optici treba. Optika koja je ekonomicna i na koju se mozes osloniti a novi nosaci Tactical sa tri reda kljucanja su takodje dobri i cvrsti. Onaj koji gleda funkciju i kvalitetu pri ekomicnoj cijeni nece zaobici ovo ponosno i poznato ime u puskarskoj industriju zadnjih 50 godina. Steta sto je kod vas nepoznat i tesko se pronalazi za kupiti. Pogledajte jos i Millet, Sightron, Swift,  Lynx, IOR, Counter sniper  i vidjete da ima dosta kvalitetnog i ekonomicnog izbora.